» Pėrshėndetje kur Hyni dhe kur Largoheni nga Forumi
Sun 02 Jul 2017, 21:02 nga albi

» Gėzuar Festat e Fund Vitit
Thu 29 Dec 2016, 19:02 nga Naki

» Kosovari ne Londer
Tue 13 Dec 2016, 16:58 nga albi

» Tė ndryshme
Tue 11 Oct 2016, 18:45 nga Elona

» Lodhja nga ata qė dikur i vlersoje...
Tue 11 Oct 2016, 00:15 nga Naki

» Te doktori...
Tue 11 Oct 2016, 00:13 nga Naki

12 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 12 vizitorė :: 2 Bots

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2899 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri dashuri_dhe_zjarr

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154064 artikuj v 4861 temat


Naki (9125)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Dedikim per ty.........

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Dedikim per ty.........

Mesazh nga Aristogata prej Thu 27 May 2010, 20:20

ah zemer,,,,,,,,sa do doja per nje cast te vetem te shembja murin e ftohtesis qe na ndan dhe te rendja drejt teje si nje i burgosur qe liria i fali rilindjen shpirterore,sa do doja per nje moment te thyeja te tashmen qe na vrau dhe me copezat e saj te ndertoja nje realitet ku ne te ishim te vetmit endrrimtar, larg te gjithve pran gjithckaje. Sa do doja te mbyllja syt dhe ne veshtrimin e par drejt pafundesis te me shfaqesh ti, perjetesia ime. ah zemer ,,,sa do doja kete nat te te therrisja zemer duke te par ne sy sa do doja.......nata eshte shum e gjat.............

firma.................................................................................................................................................................................
Dashuria endrra shpresa
ke te zgjidhja nga te tria
dhe nje nate lotin pyeta
mu pergjigj DASHURIA
avatar
Aristogata

Shteti : Tirane
Postime : 683
Kyējet nė forum : 10051
Regjistruar mė : 08/06/2009
Profesioni : business lawyer

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Dedikim per ty.........

Mesazh nga Katilja prej Mon 15 Apr 2013, 19:38

E njihja dashurin thjesht si nje perrall
qe e tregonte gjyshja shum shum rrall.
E njihja dashurin thjesht me fjal
se njihja me vepra por thjesh si ideal.
se njihja un trishtimin se njihja un vetmin
as ate te luleve dashurin.
Por befas erdhe ti si shi ne shkretetir
dhe mua me zgjove ndjenjat e rinis.
Tani se njoh me thjesht si ideal
por si nje dhurate te bukur te cilien ti ma ke fal...

firma.................................................................................................................................................................................
Sa here nje adoleshent vdes nga droga,sa here nje djale humbet jeten nga motorri,sa here qe nje vajze shitet ne perpjekjen per te mbijetuar. Shoqeria thote : ''Kjo eshte rinia sotme'' 
avatar
Katilja

Shteti : Burrel
Postime : 1210
Kyējet nė forum : 6628
Regjistruar mė : 17/02/2013
Profesioni : forumxhie

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Dedikim per ty.........

Mesazh nga Katilja prej Mon 15 Apr 2013, 19:38

Eci
Eci neper rruget plot
me peme,eci shoh,
njerez dhe i pershendes.

Eci e koken nga e kaluara e kthej
eci,dua pak qetesi po qetesin
me asnje vend nuk e gjej.

Eci mes kujtimeve qe cdo
cast me turturojn.
Eci mes iluzioneve te mia
qe endrra dot si bej.

Eci me koken nga pas,
pse po me mungon kaq
shum i dashur,perse per ty
ndjej vec mall.

Eci mes bregut te detit,
shoh dallget se si lekunden.
Ashtu si zemra ime te te
harroj nuk mundet.

Eci dhe emrin tend pershperis.
A do te kthehesh nje dit?
Vec zoti e di.

Eci e vetme neper rruget
qe skan rrugdalje.
Eci ne meshir te fatit
dhe me realitetin perplasem.

Eshte e rende kete e di
por tani e pranoj
qe e kam humbur dashurin.

firma.................................................................................................................................................................................
Sa here nje adoleshent vdes nga droga,sa here nje djale humbet jeten nga motorri,sa here qe nje vajze shitet ne perpjekjen per te mbijetuar. Shoqeria thote : ''Kjo eshte rinia sotme'' 
avatar
Katilja

Shteti : Burrel
Postime : 1210
Kyējet nė forum : 6628
Regjistruar mė : 17/02/2013
Profesioni : forumxhie

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Dedikim per ty.........

Mesazh nga Katilja prej Mon 15 Apr 2013, 19:38

Do mbeti

Dashuria jon mbeti si nje
leter e djegur.
Kujtimi im mbeti si nje
varr i shkelur.

Lotet e mia mbeten si
si uji ne det.
Zemra me mbeti e tretur perjete.

Fjalet e mia mbeten si
loder per ty.
Duart e mia ca vargje
shkruajn pa mbarim.

Te mallkoj sa t'kem frym.
Si nje leter e djegur do te
mbeti per ne kjo dashuri.

firma.................................................................................................................................................................................
Sa here nje adoleshent vdes nga droga,sa here nje djale humbet jeten nga motorri,sa here qe nje vajze shitet ne perpjekjen per te mbijetuar. Shoqeria thote : ''Kjo eshte rinia sotme'' 
avatar
Katilja

Shteti : Burrel
Postime : 1210
Kyējet nė forum : 6628
Regjistruar mė : 17/02/2013
Profesioni : forumxhie

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Dedikim per ty.........

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi