» Pėrshėndetje kur Hyni dhe kur Largoheni nga Forumi
Sun 02 Jul 2017, 21:02 nga albi

» Gėzuar Festat e Fund Vitit
Thu 29 Dec 2016, 19:02 nga Naki

» Kosovari ne Londer
Tue 13 Dec 2016, 16:58 nga albi

» Tė ndryshme
Tue 11 Oct 2016, 18:45 nga Elona

» Lodhja nga ata qė dikur i vlersoje...
Tue 11 Oct 2016, 00:15 nga Naki

» Te doktori...
Tue 11 Oct 2016, 00:13 nga Naki

8 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 8 vizitorė :: 2 Bots

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2899 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri dashuri_dhe_zjarr

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154064 artikuj v 4861 temat


Naki (9125)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Ta njohim dhe ta duam natyren

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Ta njohim dhe ta duam natyren

Mesazh nga deti prej Wed 26 May 2010, 08:35Kosova ka nje natyre te bujshme si me floren ashtu edhe me faunen. Secili mjedis ka vecantite dhe bukurite e veta. Qe ti shijojme ato, duhet se pari ti njohim mire, ne menyre qe ti duam me shume.
Cilat jane te vecantat e vendit tend?
Mbase ky do te ishte edhe qellimi i kesaj teme. Secili me pak fjale te tregoje te vecantat e vendit te vet, me theks te vecant per floren dhe faunen, apo edhe ndonje fenomen tjeter natyror qe e karakterizon at mjedis.
Une po e filloj i pari, me nje lule qe eshte e rralle e qe Zoti diti ta krijoje aq te bukur dhe me aq domethenje. E pagezova Lule Bleta dhe e kultivoj me fanatizem qe 30 vite. Nuk me ka rastise ta gjej edhe diku tjeter, apo te degjoj nga te tjeret se e njohin kete lule-mrekulli.
Pres opinionet tuaja.
avatar
deti

Shteti : Kosovė
Postime : 2036
Kyējet nė forum : 13033
Regjistruar mė : 19/06/2007
Profesioni : Ekonomist

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ta njohim dhe ta duam natyren

Mesazh nga Arjana prej Wed 26 May 2010, 16:14

lule si kjo ka ketu ku jetoj une,i shesin e shtrenjte rrenjet e saj biles
avatar
Arjana

Shteti : diku e humbur
Postime : 3724
Kyējet nė forum : 14344
Regjistruar mė : 26/09/2009
Profesioni : Studente

http://engjujtshqiptare.forumotion.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ta njohim dhe ta duam natyren

Mesazh nga Kle@Love prej Fri 28 May 2010, 18:35

Tema,, Te njohim edhe te duam natyren u leviz nga intervista per anetaret edhe kaloj ne Gadegorine e temes Bisede e lire Ju Flm

Kle@Love

Shteti : Durres
Postime : 6659
Kyējet nė forum : 16905
Regjistruar mė : 15/01/2009
Profesioni : Arkitekte

http://www.klealove.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ta njohim dhe ta duam natyren

Mesazh nga Katilja prej Mon 17 Jun 2013, 14:15

ehh skom qan naj her nks po mkan than se o bkr aty besoj ose shpresoj se do mund ta vizitoj

firma.................................................................................................................................................................................
Sa here nje adoleshent vdes nga droga,sa here nje djale humbet jeten nga motorri,sa here qe nje vajze shitet ne perpjekjen per te mbijetuar. Shoqeria thote : ''Kjo eshte rinia sotme'' 
avatar
Katilja

Shteti : Burrel
Postime : 1210
Kyējet nė forum : 6559
Regjistruar mė : 17/02/2013
Profesioni : forumxhie

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ta njohim dhe ta duam natyren

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi