» Njė Ditė ...
Fri 05 Jan 2018, 09:29 nga Kotelja

» Po Kerkoj...
Fri 05 Jan 2018, 09:12 nga Kotelja

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Fri 05 Jan 2018, 09:11 nga Kotelja

» Cili ėshtė filmi qė ju ka bėrė pėr tė qarė duke e shiku.....
Fri 05 Jan 2018, 09:10 nga Kotelja

» Pėrshėndetje kur Hyni dhe kur Largoheni nga Forumi
Sun 02 Jul 2017, 21:02 nga albi

» Gėzuar Festat e Fund Vitit
Thu 29 Dec 2016, 19:02 nga Naki

13 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 13 vizitorė

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2899 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri dashuri_dhe_zjarr

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154068 artikuj v 4861 temat


Naki (9125)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Pse femrat preferojnė shefat meshkuj

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Pse femrat preferojnė shefat meshkuj

Mesazh nga E Dashuruar prej Fri 21 May 2010, 15:55

Anketimi, 63% e femrave kanė deklaruar se preferojnė qė tė kenė shef mashkull

Femrat preferojnė mė shumė tė kenė shef njė mashkull sesa tė drejtohen nga gjinia e tyre. Tė paktėn ky ėshtė pėrfundimi i nxjerrė sė fundi nga njė studim ndėrkombėtar, pėr raportet e punės midis femrave dhe meshkujve. Sipas anketimit, 63% e femrave tė pyetura kanė deklaruar se preferojnė qė tė kenė shef mashkull.
Meshkujt
Njėra ndėr arsyet pse femrat preferojnė mė shumė qė tė punojnė pėr shefa meshkuj, ka tė bėjė edhe me faktin qė ata nuk janė tė prirė pėr ndryshime tė shpeshta tė disponimit, gjė qė haset te shefat femra. Por ka edhe disa pėrparėsi tė tjera tė shefave meshkuj, gjithmonė sipas femrave tė anketuara.
Janė mė tė pėrgjegjshėm
Femrat duan qė meshkujt tė jenė kryesorėt dhe me mė shumė pėrgjegjėsi, duke qenė se janė mė autoritar dhe mė tė vendosur nė ndarjen obligimeve. Ata janė mė tė ashpėr dhe mė tė mirė nė caktimin obligimeve, por edhe mė tė gatshėm pėr lėvdata kur puna kryhet si duhet.
Janė mė tė aftė
Femrat mendojnė se shefat meshkuj janė mė tė aftė nė marrjen e vendimeve. Ata janė mė tė prerė dhe qėndrojnė pas vendimeve tė tyre. Studimi po ashtu ka treguar se femrat qė kanė shefa tė gjinisė femėrore janė tė bindura se do ta kryenin punėn mė mirė se to.
Femrat
Tė metat e shefeve

Njė nė gjashtė femra tė anketuara qė kanė shefe nė punė e tyre kanė deklaruar se ndjejnė tensione nė raport me shefen, nė aspektin se i kanė marrė “me sy tė keq”. Ndoshta kjo ka tė bėjė me frikėn e konkurrencės sė femrave. Shpjegimi tjetėr ka tė bėjė me pamundėsinė e shefeve qė t’i lėnė problemet e tyre nė shtėpi.
Pėrparėsitė
Pėrpos tė metave tė tyre, shefet kanė edhe pėrparėsi. Pėr shembull, ato bashkėndjejnė mė mirė me punėtoret e tyre, sesa shefat meshkuj. Gjithashtu, ato tregojnė edhe njė mirėkuptim mė tė madh pėr problemet private tė punėtorėve tė tyre. Nėse nė vendin e punės shefi juaj ėshtė femėr, atėherė nuk do tė keni nevojė qė t’i shpjegoni asaj se ēka fėmija i sėmurė, apo dhembjet e menstruacioneve.
avatar
E Dashuruar

Shteti : Tetove
Postime : 2236
Kyējet nė forum : 11182
Regjistruar mė : 20/05/2010
Profesioni : Frizer (Salon Sun Shine)

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Pse femrat preferojnė shefat meshkuj

Mesazh nga anea prej Fri 21 May 2010, 23:55

.......eshte shume veshtire te kesh nje femer per shefe, sidomos kur ajo nuk ka aftesi profesionale menaxhuese por ka arrit me gjera tjera intriguese . Mjerim per ate femer qe ka per te tille shefe sepse kete e kam provuar ne lekuren time......TMERRRR.....
avatar
anea

Shteti : prishtine
Postime : 147
Kyējet nė forum : 8814
Regjistruar mė : 02/03/2010
Profesioni : ekonomiste

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Pse femrat preferojnė shefat meshkuj

Mesazh nga Katilja prej Mon 17 Jun 2013, 14:13

jemi nkoh moderne x turp kur ngjoj qe ka meshkuj cka su bejn femrave qoft ndhun fizike a psikologjike nuk di cme then thjesht mir esht tket barazi midis gjinive

firma.................................................................................................................................................................................
Sa here nje adoleshent vdes nga droga,sa here nje djale humbet jeten nga motorri,sa here qe nje vajze shitet ne perpjekjen per te mbijetuar. Shoqeria thote : ''Kjo eshte rinia sotme'' 
avatar
Katilja

Shteti : Burrel
Postime : 1210
Kyējet nė forum : 6748
Regjistruar mė : 17/02/2013
Profesioni : forumxhie

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Pse femrat preferojnė shefat meshkuj

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi