» Tė ndryshme
Tue 11 Oct 2016, 18:45 nga Elona

» Lodhja nga ata qė dikur i vlersoje...
Tue 11 Oct 2016, 00:15 nga Naki

» Kosovari ne Londer
Tue 11 Oct 2016, 00:13 nga Naki

» Te doktori...
Tue 11 Oct 2016, 00:13 nga Naki

» Dashuria Para dhe mbas martesave...
Tue 11 Oct 2016, 00:12 nga Naki

» Barcoleta
Tue 11 Oct 2016, 00:10 nga Naki

4 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 4 vizitorė :: 1 Bot

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė

Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2899 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri dashuri_dhe_zjarr

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154059 artikuj v 4861 temat

Naki (9124)

Geri (7161)

lolita (6766)

Annika (6751)

Kle@Love (6659)

Voglushja (4385)

Interesant (4173)

Arjana (3724)

albi (3374)

Adisa (3282)

A e keni pyetur ndonjehere veten:Cili eshte qellimi i JETES?", "Jeta ime?","Jeta jote?"

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

A e keni pyetur ndonjehere veten:Cili eshte qellimi i JETES?", "Jeta ime?","Jeta jote?"

Mesazh nga anea prej Wed 19 May 2010, 23:03

Shume njerez meditojne ne lidhje me keto pyetje. E mundet qe njerez te ndryshem te pergjigjen ne menyra nga me te ndryshmet. Disa mund te thone se qellimi i jetes eshte te fitojne sa me shume pasuri. Le te supozojme se arriten te kene gjithe pasurine qe deshen, e ēfare pastaj? Cili do te jete qellimi jetes se tyre ne kete pike?

anea

Shteti : prishtine
Postime : 147
Kyējet nė forum : 7572
Regjistruar mė : 02/03/2010
Profesioni : ekonomiste

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A e keni pyetur ndonjehere veten:Cili eshte qellimi i JETES?", "Jeta ime?","Jeta jote?"

Mesazh nga Arjana prej Fri 21 May 2010, 13:25

PERSHENDETJE
Lumturohemi me faktin qe jetojme ne kete jete, qe na pushton fort nen krahet e saj dhe na dhuron emocione te paimagjinuara, embelsohemi me freksine dhe aromen e puthjeve qe na dhuron dashuria e jetes sone, meditojme dhe enderrojme per dicka me shume, gjithmone me shume, sa here i afrohemi nje pragu me te larte, perseri nuk ngopemi me deshiren per te shkuar me tej, kjo eshte te jetojme si njerez, te llogjikojme si njerez, te edukohemi si njerez dhe te enderrojme dhe veprojme si te tille.

Jetojme, perse jetojme ?
Qellimi i gjithesecilit eshte te leme "gjurme" ne kete toke. Te ndihet emri yne ne kete jete, te mundohemi qe nepermjet inteligjences, zgjuarsise, kureshtjes, hamendesise, ironise, kenaqesise, dashurise, praktikes dhe veprave tona, te luftojme per nje jete me te mire. Jetojme qe brezat qe vijne ta shohin me nostalgji punen dhe veprat e te pareve te tyre, dhe te luftojne dhe ata qe jeta e pasqyruar ne shpirtin e stermunduar te nje brezi te meparshem, te gjeje perkrahje, mbeshtetje dhe te mos sugjestinohet nga frika e ekzistences se nje pesimizmi qe kerkon te shuaje nje planet te tere.Ky esht mendimi im,flm per mirekuptimin.

Arjana

Shteti : diku e humbur
Postime : 3724
Kyējet nė forum : 13291
Regjistruar mė : 26/09/2009
Profesioni : Studente

http://engjujtshqiptare.forumotion.com

Re: A e keni pyetur ndonjehere veten:Cili eshte qellimi i JETES?", "Jeta ime?","Jeta jote?"

Mesazh nga Kushtrimi2 prej Fri 21 May 2010, 13:49

sekom pyt vehten pse jetoj se pse me kujtohet sterio spasa me romanin PSE

Kushtrimi2

Postime : 1625
Kyējet nė forum : 9109
Regjistruar mė : 18/02/2010

Mesazh nga PRINCO prej Sat 22 May 2010, 10:15

edhe ate shum her ..qellimi i i jetes eshte qe te arij KENAQESIN tek ZOTI, Krijues i gjithesise... duke adhuruar vetem Ate, duke bere vepra te mira,duke respektuar cdo kend qe e meriton,dhe duke i praktikuar te gjitha urdherat e ZOTIT Famelarte....

firma.................................................................................................................................................................................
Bėhu ambicioz i diturisė, falės fisnik i shoqėrisė, rob falėnderues i Perėndisė, i dėgjueshėm nė kohė tė pleqėrisė.

Aty ku ska MORAL, Ligji nuk ka vler........

PRINCO

Shteti : Mbi token E ZOTIT
Postime : 188
Kyējet nė forum : 7696

Mesazh nga Kushtrimi2 prej Sat 22 May 2010, 13:20

me pelqen postimi jyt se pse ne ekem obligm te i perkulemi zotit se zoti naka kriju po zoti madh te gjitha qka ka ne tok ika kriju per nejrijun lailahe ilala muhamet eresulula.

Kushtrimi2

Postime : 1625
Kyējet nė forum : 9109

Mesazh nga Besi prej Mon 24 May 2010, 00:01

Te jetoje jeten me ate qe ka perbrenda.

Besi

Postime : 1349
Kyējet nė forum : 9164
Regjistruar mė : 20/11/2009

Mesazh nga Kle@Love prej Sat 26 Mar 2011, 11:43

Shpesh here ja kam bere pyetje vetes po si kam arritur qellimit per te kuptuar se cili eshte qellimi i jetes time sepse gjat te ecurit duke jetuar ndryshojne gjonat jo gjithmone eshte ashtu si mendon

Kle@Love

Shteti : Durres
Postime : 6659
Kyējet nė forum : 15852
Regjistruar mė : 15/01/2009
Profesioni : Arkitekte

http://www.klealove.com

Mesazh nga albi prej Sat 26 Mar 2011, 14:58

jetoj jeten per te knaqem me te afrit te dashuroj te jam ilumtur te kam femi dhe nje famile te lumtir

albi
Moderator

Shteti : mitrovice
Postime : 3374
Kyējet nė forum : 10512
Regjistruar mė : 09/07/2010

Mesazh nga benita krusha prej Wed 06 Apr 2011, 08:57

qellimi i jetes eshte te jetohet duke u qmuar nga krijesat dhe per tu arritur kjo mendo pozitivisht Very Happy

benita krusha

Shteti : Prishtine
Postime : 757
Kyējet nė forum : 7118
Regjistruar mė : 10/03/2011

Mesazh nga Genci-fr prej Wed 06 Apr 2011, 10:41

Qellimi i jetes eshte vdekja, Ndersa nje njeri qe jeton vet ekzistenca e tij tregon aktivitetin ne Jete, qe do me thene. te jesh aktiv sikur e ceken me larte te jesh aktiv dhe ambicioz ne pune dhe vepra per te lene gjurme per pasardhesit e ksaj bote. te dihet se per qka ka jetuu personi para ca viteve dhe te bemat e tij te kuptohen nga shum breza..ky ehst qellimi.....

Genci-fr

Shteti : kosov
Postime : 467
Kyējet nė forum : 8741
Regjistruar mė : 02/06/2009
Profesioni : ekonomist

Mesazh nga benita krusha prej Wed 06 Apr 2011, 10:42

Genci-fr shkruajti:Qellimi i jetes eshte vdekja, Ndersa nje njeri qe jeton vet ekzistenca e tij tregon aktivitetin ne Jete, qe do me thene. te jesh aktiv sikur e ceken me larte te jesh aktiv dhe ambicioz ne pune dhe vepra per te lene gjurme per pasardhesit e ksaj bote. te dihet se per qka ka jetuu personi para ca viteve dhe te bemat e tij te kuptohen nga shum breza..ky ehst qellimi.....

pajtohem plotesisht me ty koleg Very Happy

benita krusha

Mesazh nga Genci-fr prej Wed 06 Apr 2011, 10:48

Faleminderit qe nje here te pakten u pajtove me mendimin tiim...

Genci-fr

Shteti : kosov
Postime : 467
Kyējet nė forum : 8741
Regjistruar mė : 02/06/2009
Profesioni : ekonomist

Mesazh nga benita krusha prej Wed 06 Apr 2011, 10:59

hahahhaha sps

benita krusha

Mesazh nga Kle@Love prej Wed 06 Apr 2011, 11:15

Te arrish deri ne shkallen e Fundit edhe te shikosh qa te pret andej ku do shkosh pergjithmone

Kle@Love

Mesazh nga benita krusha prej Thu 07 Apr 2011, 15:43

qellimi i jetes eshte te sjellesh ne bote nje jete te re Smile

ku ka gje me te bukur... qe mund te te ofroj jeta???
i lutem allahut te jetoj deri sa ta ndjej bebushin tim ne krah e pastaj te behet si to doje ai. (edhe nja 5-6vite ndoshta Razz)

benita krusha

Mesazh nga Leta prej Fri 08 Apr 2011, 16:27

Te behem Nene !!

Leta

Postime : 381
Kyējet nė forum : 7158
Regjistruar mė : 08/10/2010
Profesioni : Amvise

Mesazh nga Kle@Love prej Sat 14 May 2011, 19:16

Akoma se kam kuptuar se cili eshte qellimi i jetes time vetem duke e perjetuar edhe duke e pyetur veten time se qa do bej apo si do shkoj jeta ime atehere do kuptoj se cili eshte qellimi i jetes

Kle@Love

Mesazh nga albi prej Mon 16 May 2011, 20:13

te jetoj per te u knaqur me familen time

albi
Moderator

Shteti : mitrovice
Postime : 3374
Kyējet nė forum : 10512
Regjistruar mė : 09/07/2010

Mesazh nga Katilja prej Mon 18 Feb 2013, 17:19

Qellimi jetes te jetoj,te jetosh ne cdo aspekt jeta duket e bukur ashte e
bukur me te mirat dhe te keqiat veshtirsite e saj kshu qe jeto mundohu
te jetosh ne shendet dhe tjerat vine vete

firma.................................................................................................................................................................................
Sa here nje adoleshent vdes nga droga,sa here nje djale humbet jeten nga motorri,sa here qe nje vajze shitet ne perpjekjen per te mbijetuar. Shoqeria thote : ''Kjo eshte rinia sotme'' 

Katilja

Shteti : Burrel
Postime : 1210
Kyējet nė forum : 5506
Regjistruar mė : 17/02/2013
Profesioni : forumxhie

Mesazh nga Sponsored content Today at 22:48

Sponsored content

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi