» Njė Ditė ...
Fri 05 Jan 2018, 09:29 nga Kotelja

» Po Kerkoj...
Fri 05 Jan 2018, 09:12 nga Kotelja

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Fri 05 Jan 2018, 09:11 nga Kotelja

» Cili ėshtė filmi qė ju ka bėrė pėr tė qarė duke e shiku.....
Fri 05 Jan 2018, 09:10 nga Kotelja

» Pėrshėndetje kur Hyni dhe kur Largoheni nga Forumi
Sun 02 Jul 2017, 21:02 nga albi

» Gėzuar Festat e Fund Vitit
Thu 29 Dec 2016, 19:02 nga Naki

10 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 10 vizitorė :: 1 Bot

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2899 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri dashuri_dhe_zjarr

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154068 artikuj v 4861 temat


Naki (9125)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Picat nė Napoli janė pjekur nga drunjtė e varrezave

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Picat nė Napoli janė pjekur nga drunjtė e varrezave

Mesazh nga BeLti prej Tue 18 May 2010, 11:49Gjykatat italiane dyshojnė se disa piceri nė qytetin e Napolit kanė pjekur picat nė furrat tė cilat kanė pėrdorur dėrrasat e arkivoleve tė gropuara nė varrezat lokale.
Gazeta italiane Il Giornale shkruan se hetuesit italianė kanė filluar t’i kontrollojnė mijėra piceri dhe furra tė vogla nė Napoli pas dyshimeve se pronarėt po pėrdorin drunjtė e arkivoleve pėr djegie.

“Pica, njėri prej simboleve tė Napolit, ėshtė rrezikuar pas dyshimeve se ajo po piqet me copa arkivoli,” shkruan Il Giornale.

Varrezat e Napolit janė vėnė nė shėnjestėr tė hajnave, tė cilėt vetėm vitin e kaluar kanė vjedhur rreth 5.000 vazo pėr lule nga varrezat. Sipas traditės, pica napolitane duhet tė piqet nė furrė guri me prush druri.
avatar
BeLti

Shteti : Mitrovicė
Postime : 235
Kyējet nė forum : 9220
Regjistruar mė : 24/11/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi