» Pėrshėndetje kur Hyni dhe kur Largoheni nga Forumi
Fri 17 Feb 2017, 10:34 nga Dardania

» Gėzuar Festat e Fund Vitit
Thu 29 Dec 2016, 19:02 nga Naki

» Kosovari ne Londer
Tue 13 Dec 2016, 16:58 nga albi

» Tė ndryshme
Tue 11 Oct 2016, 18:45 nga Elona

» Lodhja nga ata qė dikur i vlersoje...
Tue 11 Oct 2016, 00:15 nga Naki

» Te doktori...
Tue 11 Oct 2016, 00:13 nga Naki

8 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 8 vizitorė :: 1 Bot

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2899 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri dashuri_dhe_zjarr

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154063 artikuj v 4861 temat


Naki (9125)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3376)
 
Adisa (3282)
 


Greqia shitet pėr njė euro

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Greqia shitet pėr njė euro

Mesazh nga BeLti prej Tue 18 May 2010, 11:49Njė gjermanit i lindi njė ide shumė interesante, nė vorbullėn e problemeve me tė cilat po ballafaqohet Greqia dhe zyrtarėt e saj kohėt e fundit.
Nė faqen e popullarizuar pėr blerje nė internet, “eBay”, ai publikoi njė shpallje nė tė cilėn ofron kėtė shtet nė shitje pėr vetėm njė euro. Blerėsve tė mundshėm ua tėrhoqi vėrejtjen se bėhet fjalė pėr “njė shtet tė bankrotuar tė brishtė dhe qė mund tė digjet lehtė”.

Pasi mė “nuk sjell fitime” ai vendosi ta shesė, dhe atė nėpėrmjet “eBay”. Ai mendoi edhe pėr komplikimet eventuale dhe shkroi edhe kėto fjalė: “Nė rast se blerėsi nuk mund t’i paketojė tė gjithė artikujt nė njė vend, nė shkėmbim tė Spanjės dhe Portugalisė atij i dhurohen edhe 200 gramė djathė deleje”.

Nė fund ai shtoi se shet edhe Frankfurt am Main, i cili ka njė ofertues pėr njė euro, pėr dallim nga Greqia e cila ende nuk ka asnjė ofertues.
avatar
BeLti

Shteti : Mitrovicė
Postime : 235
Kyējet nė forum : 8425
Regjistruar mė : 24/11/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi