» Pėrshėndetje kur Hyni dhe kur Largoheni nga Forumi
Sun 02 Jul 2017, 21:02 nga albi

» Gėzuar Festat e Fund Vitit
Thu 29 Dec 2016, 19:02 nga Naki

» Kosovari ne Londer
Tue 13 Dec 2016, 16:58 nga albi

» Tė ndryshme
Tue 11 Oct 2016, 18:45 nga Elona

» Lodhja nga ata qė dikur i vlersoje...
Tue 11 Oct 2016, 00:15 nga Naki

» Te doktori...
Tue 11 Oct 2016, 00:13 nga Naki

7 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 7 vizitorė :: 2 Bots

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2899 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri dashuri_dhe_zjarr

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154064 artikuj v 4861 temat


Naki (9125)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Gjyshja 89-vjeēare pozon pėr kalendar

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Gjyshja 89-vjeēare pozon pėr kalendar

Mesazh nga BeLti prej Tue 18 May 2010, 11:48Christiane Luckardt me 89 vitet qė ka nuk ėshtė fare e kompleksuar qė tė zhvishet para fotoaparatit, edhe nėse fotografitė e saj i shikon i tėrė planeti. Kjo gjyshe nga Gjermania ėshtė fotografuar lakuriq pėr kalendarin e saj me komentin “Kam dashur tė ju befasoj tė gjithėve”.
Gazeta gjermane “Bild” shkruan se gjyshja ėshtė shumė krenare me veten, ndėrsa paratė tė cilat do t’i grumbullojė nga shitja e kalendarit do t’ia dhurojė fėmijėve tė sėmurė.

Ideja pėr tė pozuar lakuriq i lindi kur po lexonte njė shpallje nė tė cilėn kėrkoheshin modele tė vjetra. “Menjėherė i thirra”, tha Luckardt.

Familja dhe miqtė janė befasuar me fotografitė nė tė cilat Christiane paraqitet e mbėshtjellė vetėm me njė pėlhurė tė tejdukshme duke shikuar nė objektivin e aparatit dhe nuk duket fare si njė gjyshe 89-vjeēare.
avatar
BeLti

Shteti : Mitrovicė
Postime : 235
Kyējet nė forum : 9109
Regjistruar mė : 24/11/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi