» Pėrshėndetje kur Hyni dhe kur Largoheni nga Forumi
Sun 02 Jul 2017, 21:02 nga albi

» Gėzuar Festat e Fund Vitit
Thu 29 Dec 2016, 19:02 nga Naki

» Kosovari ne Londer
Tue 13 Dec 2016, 16:58 nga albi

» Tė ndryshme
Tue 11 Oct 2016, 18:45 nga Elona

» Lodhja nga ata qė dikur i vlersoje...
Tue 11 Oct 2016, 00:15 nga Naki

» Te doktori...
Tue 11 Oct 2016, 00:13 nga Naki

13 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 13 vizitorė :: 1 Bot

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2899 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri dashuri_dhe_zjarr

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154064 artikuj v 4861 temat


Naki (9125)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Do tė ecė 60 ditė nė tel pėr ta thyer rekordin

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Do tė ecė 60 ditė nė tel pėr ta thyer rekordin

Mesazh nga BeLti prej Tue 18 May 2010, 11:46Kinezi Adili Wuxor do tė pėrpiqet tė futet nė librin e rekordeve Guinness duke ecur nėpėr tel mbi arenėn e famshme Ēerdhja e Zogut nė Pekin. Adili pėr ēdo ditė do tė ecė nėpėr telin e ēelikut tė trashė 3.3 cm nga pesė orė dhe do t’i kalojė 20 kilometra pa kurrfarė masa sigurie.
Nganjėherė ai ecė nėpėr tel me duar dhe ecė me sy tė mbyllur pėr tė tėrhequr mė shumė publik. Nė pauza ai do tė qėndrojė nė shtėpizė e punuar nė kulmin e arenės e cila ėshtė ndėrtuar vetėm pėr tė.

Bashkėshortja e tij Guli ėshtė pėrkrahja e tij mė e madhe dhe ēdo ditė i dėrgon ujė dhe ushqime.

Ai e filloi kėtė sfidė mė 3 maj ndėrsa pėr ta bėrė njė vend nė librin e rekordeve duhet tė “qėndrojė nė tel” 60 ditė.
avatar
BeLti

Shteti : Mitrovicė
Postime : 235
Kyējet nė forum : 9052
Regjistruar mė : 24/11/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi