» Pėrshėndetje kur Hyni dhe kur Largoheni nga Forumi
Sun 02 Jul 2017, 21:02 nga albi

» Gėzuar Festat e Fund Vitit
Thu 29 Dec 2016, 19:02 nga Naki

» Kosovari ne Londer
Tue 13 Dec 2016, 16:58 nga albi

» Tė ndryshme
Tue 11 Oct 2016, 18:45 nga Elona

» Lodhja nga ata qė dikur i vlersoje...
Tue 11 Oct 2016, 00:15 nga Naki

» Te doktori...
Tue 11 Oct 2016, 00:13 nga Naki

7 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 7 vizitorė :: 2 Bots

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2899 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri dashuri_dhe_zjarr

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154064 artikuj v 4861 temat


Naki (9125)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Kanguri i eksituar sulmon kalimtarėt

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Kanguri i eksituar sulmon kalimtarėt

Mesazh nga BeLti prej Tue 18 May 2010, 11:44

Kanguri i eksituar sulmon kalimtarėt


Kanguri i eksituar kapėrceu gardhin e njė parku dhe pa pikė turpi sulmoi disa kalimtarė rasti nė njė qytet nė veri tė Australisė.
Autoritetet e qytetit Tennant Creek nė veri tė Australisė kohėt e fundit kanė pranuar disa thirrje pėrplot pezėm nga gra tė cilat gjatė shėtitjeve tė mėngjesit janė sulmuar me agresivitet nga njė kangur i eksituar.
“Nuk ka dyshim se ēfarė dėshironte ai, ishte i harbuar. Ktheva kokėn dhe pashė njė kangur tė madh pas vetes dhe shpejtova hapin”, tha njė grua pėr njė gazetė lokale. Kafshės sė rrezikshme i shpėtoi kur hasi nė disa kalimtarė tjerė tė rastit.
Mė vonė po atė ditė njė grua tjetėr, nėnė e tre fėmijėve, u takua me ngacmuesin seksual kur kishte dalė para muzgut pėr tė vrapuar, ndėrsa njė burrė kaloi shtegun trup pėr ta goditur me kėmbė kangurin.
Policia i tha agjencisė sė lajmeve Reuters se nuk do ta ndjekė kangurin e obsesionuar nėse nuk bėn telashe mė tė mėdha. /
avatar
BeLti

Shteti : Mitrovicė
Postime : 235
Kyējet nė forum : 9109
Regjistruar mė : 24/11/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi