» Pėrshėndetje kur Hyni dhe kur Largoheni nga Forumi
Sun 02 Jul 2017, 21:02 nga albi

» Gėzuar Festat e Fund Vitit
Thu 29 Dec 2016, 19:02 nga Naki

» Kosovari ne Londer
Tue 13 Dec 2016, 16:58 nga albi

» Tė ndryshme
Tue 11 Oct 2016, 18:45 nga Elona

» Lodhja nga ata qė dikur i vlersoje...
Tue 11 Oct 2016, 00:15 nga Naki

» Te doktori...
Tue 11 Oct 2016, 00:13 nga Naki

9 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 9 vizitorė :: 1 Bot

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2899 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri dashuri_dhe_zjarr

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154064 artikuj v 4861 temat


Naki (9125)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Edhe fėmijėt kanė nevojė pėr qetėsi

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Edhe fėmijėt kanė nevojė pėr qetėsi

Mesazh nga Vizitor prej Wed 12 May 2010, 14:51Edhe fėmijėt kanė nevojė pėr qetėsi

Edhe pse na duket e pabesueshme, fėmijėt nganjėherė kanė nevojė pėr qetėsi dhe relaksim, ndėrsa shembull i tyre pėr kėrkimin e qetėsisė duhet tė jenė prindėrit- rekomandojnė ekspertėt nga Qendra gjermane pėr edukatė shėndetėsore nė Koeln.
Prindėrit nuk duhet t’u blejnė fėmijėve tė tyre lojėra tė zhurmshme, si kuti
muzikore, sirena, bateri, trombė etj.
Ekspertėt rekomandojnė se pas njė dite tė ngarkuar, prindėrit duhet tė ndajnė
sė paku gjysmė ore relaks pėr gjithė familjen. Kėtė gjysmė ore, secili anėtar i
familjes mund ta shfrytėzojė nė mėnyrėn e vet, por me kusht qė ta kalojė nė qetėsi.
Fėmijėt shumė shpejtė do ta kuptojnė se prindėrit ngacmohen mė pak pas kėtij
pushimi dhe janė tė gatshėm qė t’i dėgjojnė ata.
Pushimin nga zhurma e ofrojnė edh ecjet e rregullta nėpėr pyje, ku fėmijėt
mund tė relaksohen duke dėgjuar zėrat e qetė tė natyrės.

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi