» Pėrshėndetje kur Hyni dhe kur Largoheni nga Forumi
Sun 02 Jul 2017, 21:02 nga albi

» Gėzuar Festat e Fund Vitit
Thu 29 Dec 2016, 19:02 nga Naki

» Kosovari ne Londer
Tue 13 Dec 2016, 16:58 nga albi

» Tė ndryshme
Tue 11 Oct 2016, 18:45 nga Elona

» Lodhja nga ata qė dikur i vlersoje...
Tue 11 Oct 2016, 00:15 nga Naki

» Te doktori...
Tue 11 Oct 2016, 00:13 nga Naki

15 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 15 vizitorė :: 2 Bots

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2899 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri dashuri_dhe_zjarr

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154064 artikuj v 4861 temat


Naki (9125)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Pse shpesh ndihemi vetem mes atyre qe na duan dhe duam??

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Pse shpesh ndihemi vetem mes atyre qe na duan dhe duam??

Mesazh nga Vizitor prej Fri 30 Apr 2010, 17:18

Pse shpesh ndihemi vetem mes atyre qe na duan
dhe duam??

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Pse shpesh ndihemi vetem mes atyre qe na duan dhe duam??

Mesazh nga Gjimnazistja prej Fri 30 Apr 2010, 18:44

Njeriu gjithmone ka qene shume i komplikuar si ndertim, ndonjehere as vete ne nuk arrijme te kuptojme cfare duam, nuk arrijme te kuptojme shume gjera ne lidhje me veten.
Me kane bere pershtypje disa fjale nga nje miku im,
"Une vetem nuk jam kurre, sepse sido qe te jete kam aleat vetveten si ne boten virtuale ashtu edhe ne ate reale"
Dhe me te vertete ketu kishte shume te drejte, sepse vetem ne kete menyre njeriu nuk mund te jete dhe te ndihet kurre vetem, sepse ka mbeshtetjen e vetvetes, ka aftesi dhe zotesi te luftoje kunder te gjitheve dhe kunder gjithckaje, sepse ka dicka qe fatkeqesisht jo te gjithe ne e kemi, besim ne fuqine dhe ne forcat e veta, besim dhe bindje ne ate qe mund te arrije dhe e gjithe kjo mendoj se realizohet vetem duke e njohur mire vetveten, por ndonjehere eshte e pashmangshme, mbase ndihemi te tepert ne kete hapesire qe jetojme dhe asgje nuk na mbush syrin, mbase edhe jemi te lodhur nga kerkimi i vetvetes dhe i vendit qe na takon ne kete boshllek qe jetojme te quajtur bote, qofte edhe sikur per disa momente ndihemi vetem edhe mes njerezve qe me shume duam.

firma.................................................................................................................................................................................
"Ne dukje qetesi sublime, nerva te tendosura, lodhje e perbindeshme njerezore, nje gerryerje e brendeshme qe te sakaton me tej, e megjithate..."
avatar
Gjimnazistja

Shteti : Ne hapsire!
Postime : 1550
Kyējet nė forum : 10505
Regjistruar mė : 24/12/2009
Profesioni : gjimnaziste

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Pse shpesh ndihemi vetem mes atyre qe na duan dhe duam??

Mesazh nga Katilja prej Sat 08 Jun 2013, 11:20

un as nuk du e as sme dun jam 1000% e sigurt x ket gjo

firma.................................................................................................................................................................................
Sa here nje adoleshent vdes nga droga,sa here nje djale humbet jeten nga motorri,sa here qe nje vajze shitet ne perpjekjen per te mbijetuar. Shoqeria thote : ''Kjo eshte rinia sotme'' 
avatar
Katilja

Shteti : Burrel
Postime : 1210
Kyējet nė forum : 6628
Regjistruar mė : 17/02/2013
Profesioni : forumxhie

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Pse shpesh ndihemi vetem mes atyre qe na duan dhe duam??

Mesazh nga benita krusha prej Wed 12 Jun 2013, 10:16

Katilja shkruajti:un as nuk du e as sme dun jam 1000% e sigurt x ket gjo


Sa mendim i keq per veten. Kete mendim qe ke e lidh edhe me nofken qe ke ne forum ``Katile`` . Un i kuptoj njerezit si ti, te ben te ndjehesh mire kur thua as nuk me duan as nuk i dua... duke menduar qe je nje katile... por jo e dashur... gjithmon egziston dikush qe te do, apo qe ti e do... perndryshe nje njeri pa dashuri... po eshte katil i vetes se pari e pastaj edhe i te tjereve

benita krusha

Shteti : Prishtine
Postime : 757
Kyējet nė forum : 8240
Regjistruar mė : 10/03/2011

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Pse shpesh ndihemi vetem mes atyre qe na duan dhe duam??

Mesazh nga benita krusha prej Wed 12 Jun 2013, 10:22

Ndihemi vetem mes atyre qe na duan, zakonisht ne momentet kur kemi diqka per brenda qe nuk e themi dot ne ate mes ngrohtesie, Pse nuk e themi??? Ndoshta se nuk duam te prishim ate ngrohtesi qe vepron ne ate mes, apo nuk duam te ndryshojme disponimin e te tjereve per shkak te nje problemi tonin i cili e dime se do ndikonte tek te tjeret. Dhe nje hall i pa thene ne mesin e te dashurve, gjithmon merr zgjerim brenda teje dhe fillon te ndjehesh vetem... I shikon ata me qudi si qeshin dhe vendos masken tende qe i pershtatet atij ambienti, duke shtypur ate qe ke brenda me nje buzeqeshje e cila te mbulon dhe askush nuk e vren gjendjen tende te vertet.

Fatkeqesisht, e praktikoj kete shume shpesh... sidomos ne pranine e atyre qe asesi nuk do te doja te brengosen per mua. (kan mjaftueshem brengat tjera)... Por fundi fundit kjo eshte jeta... te perballesh vetem te ben me te forte !!!

benita krusha

Shteti : Prishtine
Postime : 757
Kyējet nė forum : 8240
Regjistruar mė : 10/03/2011

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Pse shpesh ndihemi vetem mes atyre qe na duan dhe duam??

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi