» Pėrshėndetje kur Hyni dhe kur Largoheni nga Forumi
Sun 02 Jul 2017, 21:02 nga albi

» Gėzuar Festat e Fund Vitit
Thu 29 Dec 2016, 19:02 nga Naki

» Kosovari ne Londer
Tue 13 Dec 2016, 16:58 nga albi

» Tė ndryshme
Tue 11 Oct 2016, 18:45 nga Elona

» Lodhja nga ata qė dikur i vlersoje...
Tue 11 Oct 2016, 00:15 nga Naki

» Te doktori...
Tue 11 Oct 2016, 00:13 nga Naki

14 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 14 vizitorė :: 2 Bots

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2899 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri dashuri_dhe_zjarr

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154064 artikuj v 4861 temat


Naki (9125)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Vesa e do martesėn me mėsitni

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Vesa e do martesėn me mėsitni

Mesazh nga Vizitor prej Wed 28 Apr 2010, 16:17

Vesa e do martesėn me mėsitni

Kėngėtarja Vesa Luma ka thėnė nė njė intervistė tė fundit pėr tė pėrditshmen "Zėri” se
kėnga e saj mė e re “Amaneti” u dedikohet tė gjitha vajzave tė cilat martohen me mėsit.

Vesa sė fundi ka publikuar video-klipin “Amaneti” dhe ka thėnė se kjo ėshtė
pėr tė gjithė ata qė pėlqejnė tekstet tėrheqėse dhe qė kanė dėshirė tė
vallėzojnė gjatė gjithė verės nėn ritmet e muzikės.Siē shkruan edhe njė varg i kėngės, "...
ēikėn e shtėpisė nuk e gjen...", kėnga iu kushtohet “vajzave tė shtėpisė”, tė cilat zakonisht e gjejnė fatin e
jetės me anė tė mėsitnisė dhe fejohen e martohen me anė tė mėnyrave
tradicionale.Prezantuesjatelevizive e shndėrruar nė kėngėtare ka thėnė se edhe ajo ėshtė
bukur tradicionale.
“Kur vjen puna te fejesa dhe martesa, unė jam nga ato vajza qė preferojnė ta bėjnė atė sipas traditave familjare. Martesėne dua me tupan, valle popullore dhe me mėsitni”, ka thėnė ajo.

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi