» Njė Ditė ...
Fri 05 Jan 2018, 09:29 nga Kotelja

» Po Kerkoj...
Fri 05 Jan 2018, 09:12 nga Kotelja

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Fri 05 Jan 2018, 09:11 nga Kotelja

» Cili ėshtė filmi qė ju ka bėrė pėr tė qarė duke e shiku.....
Fri 05 Jan 2018, 09:10 nga Kotelja

» Pėrshėndetje kur Hyni dhe kur Largoheni nga Forumi
Sun 02 Jul 2017, 21:02 nga albi

» Gėzuar Festat e Fund Vitit
Thu 29 Dec 2016, 19:02 nga Naki

13 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 13 vizitorė

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2899 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri dashuri_dhe_zjarr

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154068 artikuj v 4861 temat


Naki (9125)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Gjeli ndėrroi gjininė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Gjeli ndėrroi gjininė

Mesazh nga Vizitor prej Sat 24 Apr 2010, 11:34

Shkencėtarėt po vėzhgojnė gjelini cili
ndėrroi gjininė pasi qė dhelpra ishte futur nė kotecin e tij dhe i
kishte mbytur tė gjitha pulat. Gjeli Gianni pasi mbeti vetėm filloi tė bėjė vezė dhe
tė kujdesej pėr to.
Gianni efilloi
“karrierėn” e tij si gjel me gjak tė pastėr nė njė fermė tė Toskanės,
por pas sulmit traumatik tė dhelprės nė kotec, ndryshoi edhe fati i tij.Filloi tė bėjė vezė dhe tė bie klloēkė, pėr
tė pėrmirėsuar popullimin e pulave.Shkencėtarėtnga organizata e OKB-sė pėr femra dhe
bujqėsi po analizojnė ADN-nė e tij pėr tė mėsuar se ēfarė e shtyu gjelin
ta bėjė kėtė ndryshim.“Ndoshta ėshtė gjeni i
mbijetesės i cili paraqitet tek disa specie primitive. Pa asnjė femėr
pėrreth tė ardhmen mund ta sigurojė vetėm nėse bėhet femėr”, thonė shkencėtarėt.

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi