» Pėrshėndetje kur Hyni dhe kur Largoheni nga Forumi
Fri 17 Feb 2017, 10:34 nga Dardania

» Gėzuar Festat e Fund Vitit
Thu 29 Dec 2016, 19:02 nga Naki

» Kosovari ne Londer
Tue 13 Dec 2016, 16:58 nga albi

» Tė ndryshme
Tue 11 Oct 2016, 18:45 nga Elona

» Lodhja nga ata qė dikur i vlersoje...
Tue 11 Oct 2016, 00:15 nga Naki

» Te doktori...
Tue 11 Oct 2016, 00:13 nga Naki

14 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 14 vizitorė :: 1 Bot

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2899 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri dashuri_dhe_zjarr

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154063 artikuj v 4861 temat


Naki (9125)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3376)
 
Adisa (3282)
 


A eshte tradheti puthja?

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

?? A eshte tradheti puthja?

Mesazh nga SamkaQika prej Wed 21 Apr 2010, 21:53

Qka mendoni Ju

Nese puthni me dikan asht Trathti? Pahiri ahhaaUne per veti tham po valla se nese ja nis qaty mu puthen nuk rrin vetem me puthje po
shkon ehde ma dhat edhe tana Fluturojn ne shtrat edhe tana mo dijet qka baet aty
ajo asht Trathtiiiiiiiiii tana mendim im.
avatar
SamkaQika

Shteti : !!..Nuk Ėshtė Arritje Tė Bėsh 1000 Miq Pėr Njė Vit, Por Tė Bėsh Njė Mik Pėr 1000 Vjet...!!
Postime : 329
Kyējet nė forum : 8305
Regjistruar mė : 01/03/2010
Profesioni : Modele

http://www.Nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

?? Re: A eshte tradheti puthja?

Mesazh nga Vizitor prej Wed 21 Apr 2010, 21:58

Samka pike se pari puthja eshte kulture.Tani varet nese e ben se ke kulture apo se e ndien dicka te tille.

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

?? Re: A eshte tradheti puthja?

Mesazh nga GISHTEZA prej Wed 21 Apr 2010, 23:04

shume dakort me ty arla

firma.................................................................................................................................................................................
.*“Ø )
ø.•“ø.•“Ø) ø.•*Ø)
(ø.•“ (ø.•“ .•“ : (“ø.•*“Æ`*•-->>>> …~ GISHTEZA ~…
ؘ"ŗ••ŗ°"˜Øؘ"ŗ••ŗ°"˜Øؘ"ŗ••ŗ°"˜ØØؘ"ŗ••ŗ°"˜ØØؘ"°
avatar
GISHTEZA

Shteti : andej kendej gjithandej
Postime : 683
Kyējet nė forum : 11125
Regjistruar mė : 04/06/2007

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

?? Re: A eshte tradheti puthja?

Mesazh nga deti prej Thu 22 Apr 2010, 11:09

Jo, ne asnje menyre.
Puthjet jane te shumeta dhe te lloj-llojshme. Ato zakonisht shprehin kulturen, falenderimin, respektin, mallin, dashurine...
Nese nje person ka prirje per tradheti apo thjesht deshiron te tradhetojė, atij nuk i nevojitet puthja qe t'ia hapė shtegun drejt tradhetise. Pra, eshte dicka tjeter qe te shtyn te tradhetosh e jo puthja.
avatar
deti

Shteti : Kosovė
Postime : 2036
Kyējet nė forum : 12400
Regjistruar mė : 19/06/2007
Profesioni : Ekonomist

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

?? Re: A eshte tradheti puthja?

Mesazh nga Vizitor prej Thu 22 Apr 2010, 11:30

mvaret se si e perdor
po bej pyetjen ku ka Shqiptar Tolerant dhe qe e kupton se si e jap ti nje puthje ne Shenj Respekti
sepse ndoshta per nje Puthje te dalin 100 ngaterresa ne Shqiptar jemi

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

?? Re: A eshte tradheti puthja?

Mesazh nga deti prej Thu 22 Apr 2010, 12:18

Qe puthja te kuptohet drejt ashtu sic edhe dhurohet varet prej vendit, kohes dhe momentit te duhur. Sikur te ishim ne shqiptaret pa paragjykime, sigurisht se nuk do te kishim 100 ngaterresa per nje puthje por do kishim 100 puthje per te shprehur dashurine, mallin apo respektin ndaj dikujt.
avatar
deti

Shteti : Kosovė
Postime : 2036
Kyējet nė forum : 12400
Regjistruar mė : 19/06/2007
Profesioni : Ekonomist

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

?? Re: A eshte tradheti puthja?

Mesazh nga Interesant prej Thu 22 Apr 2010, 12:53

Mendimi im eshte qe eshte pjese e tradhetise, dhe normal duhet specifikuar cila puthje, sepse puthja ne faqe eshte miqesore, ndersa ta puthesh dike ne buze , nuk eshte edhe aq miqesore , flas per kulturen tone !
avatar
Interesant

Shteti : Pejė
Postime : 4173
Kyējet nė forum : 12539
Regjistruar mė : 02/03/2008
Profesioni : Jurispodenca

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

?? Re: A eshte tradheti puthja?

Mesazh nga Vizitor prej Thu 22 Apr 2010, 13:06

Interesant shkruajti:Mendimi im eshte qe eshte pjese e tradhetise, dhe normal duhet specifikuar cila puthje, sepse puthja ne faqe eshte miqesore, ndersa ta puthesh dike ne buze , nuk eshte edhe aq miqesore , flas per kulturen tone !

Ca thua interesant pjese e tradhetise eshte kur puth per te tradhetuar ashti sic e ka paarshtruar deti.Mos u bej si nje vajze gjoja stiliste, qe mbreme duke pire kafe me ne ju drejtua nje shoqes sime dhe i tha sa cuna ke puthur, se dua te di sa ke gabuar?

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

?? Re: A eshte tradheti puthja?

Mesazh nga memaliaj prej Thu 22 Apr 2010, 13:19

Arla shkruajti:
Interesant shkruajti:Mendimi im eshte qe eshte pjese e tradhetise, dhe normal duhet specifikuar cila puthje, sepse puthja ne faqe eshte miqesore, ndersa ta puthesh dike ne buze , nuk eshte edhe aq miqesore , flas per kulturen tone !

Ca thua interesant pjese e tradhetise eshte kur puth per te tradhetuar ashti sic e ka paarshtruar deti.Mos u bej si nje vajze gjoja stiliste, qe mbreme duke pire kafe me ne ju drejtua nje shoqes sime dhe i tha sa cuna ke puthur, se dua te di sa ke gabuar?
hahahahaa sa e madhe eshte kjo me keto krahasimet hahahaaaa
ke te drejt arla, ku eshte ajo shoqja ta puth dhe une hahahahahaaaaaaa
bej shaka, une jam vertet me ty arla, arsyetimi drejt.

firma.................................................................................................................................................................................
Cdo gje ka bukurine e saj.
avatar
memaliaj

Shteti : TIRANE
Postime : 3003
Kyējet nė forum : 10868
Regjistruar mė : 06/03/2008
Profesioni : arkitekt

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

?? Re: A eshte tradheti puthja?

Mesazh nga Interesant prej Thu 22 Apr 2010, 13:45

Pavarsisht shembullit qe ke marr arla, mendoj se nuk perkon aspak me kulturen tone, dhe se nuk jam fare ne perkrahje te mendimit tend apo te memaliajt !
avatar
Interesant

Shteti : Pejė
Postime : 4173
Kyējet nė forum : 12539
Regjistruar mė : 02/03/2008
Profesioni : Jurispodenca

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

?? Re: A eshte tradheti puthja?

Mesazh nga memaliaj prej Thu 22 Apr 2010, 13:53

Interesant shkruajti:Pavarsisht shembullit qe ke marr arla, mendoj se nuk perkon aspak me kulturen tone, dhe se nuk jam fare ne perkrahje te mendimit tend apo te memaliajt !
o shoku ri tani mos na bej si interesant degjo mua se me mire ka per te dal hahahahaaaaaa
interesant seriozisht lal, llogjiken tende e mbeshtes po ne fund jam me arlen.

firma.................................................................................................................................................................................
Cdo gje ka bukurine e saj.
avatar
memaliaj

Shteti : TIRANE
Postime : 3003
Kyējet nė forum : 10868
Regjistruar mė : 06/03/2008
Profesioni : arkitekt

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

?? Re: A eshte tradheti puthja?

Mesazh nga Interesant prej Thu 22 Apr 2010, 13:54

Memaliaj, perse nuk thua qe te ka endja te puthesh se jo qe e perkrah mendimin tim NeutralNeutralNeutralNeutralNeutral
avatar
Interesant

Shteti : Pejė
Postime : 4173
Kyējet nė forum : 12539
Regjistruar mė : 02/03/2008
Profesioni : Jurispodenca

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

?? Re: A eshte tradheti puthja?

Mesazh nga Vizitor prej Thu 22 Apr 2010, 13:55

Interesant shkruajti:Memaliaj, perse nuk thua qe te ka endja te puthesh se jo qe e perkrah mendimin tim NeutralNeutralNeutralNeutralNeutral

Pa xhelozi Interesant , memaliaj zgjodhi mua, me falni shkrimin tim

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

?? Re: A eshte tradheti puthja?

Mesazh nga memaliaj prej Thu 22 Apr 2010, 13:56

Interesant shkruajti:Memaliaj, perse nuk thua qe te ka endja te puthesh se jo qe e perkrah mendimin tim NeutralNeutralNeutralNeutralNeutral
o shoku mos i thuaj te gjitha ketu se na nxore bojen hahahahaaaaaaa
kie nga mua jo xhdo gje qe mendon mund ta ta thuash hahahahaaaaa

firma.................................................................................................................................................................................
Cdo gje ka bukurine e saj.
avatar
memaliaj

Shteti : TIRANE
Postime : 3003
Kyējet nė forum : 10868
Regjistruar mė : 06/03/2008
Profesioni : arkitekt

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

?? Re: A eshte tradheti puthja?

Mesazh nga deti prej Thu 22 Apr 2010, 14:03

Sipas menyres se si eshte parashtruar pyetja, te jep shume mundesi per pergjigjje: per puthjen ne ballė, puthjen ne faqe, puthjen ne buze, per puthjet edhe me intime qe cojne drejt epshit etj. etj. Secila nga keto puthje ka qellimin dhe mesazhin e vet.
Une po e perseris edhe nje here se puthjet e zakonshme nuk cojne drejt tradhetise sepse jane pasqyrim i ndjenjave normale njerezore.
avatar
deti

Shteti : Kosovė
Postime : 2036
Kyējet nė forum : 12400
Regjistruar mė : 19/06/2007
Profesioni : Ekonomist

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

?? Re: A eshte tradheti puthja?

Mesazh nga Naki prej Thu 22 Apr 2010, 15:24

E vertete deti nuk eshte definuar cila puthje. Puthjet siq ceke me larte shprehin shume domethenje dhe ipen siaps situates.
Te them ne gjenerale mendimin personal timin. Puthja nuk duhet te konsiderohet si tradheti, por te ben te ndjehesh keq kur mendon, perse ajo nuk me puth mua qe me do, por puth nje tjeter. Keto jane momente kur ne nuk mund ta kontrollojme xhelozin tone dhe instiktivisht reagon truri dhe mendimi i keq.

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
avatar
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9125
Kyējet nė forum : 17914
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

?? Re: A eshte tradheti puthja?

Mesazh nga arta prej Thu 22 Apr 2010, 15:25

Jo jo nuk esht trathti puthja ajo esht e mir
avatar
arta

Shteti : podujev
Postime : 235
Kyējet nė forum : 9394
Regjistruar mė : 12/12/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

?? Re: A eshte tradheti puthja?

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi