» Njė Ditė ...
Fri 05 Jan 2018, 09:29 nga Kotelja

» Po Kerkoj...
Fri 05 Jan 2018, 09:12 nga Kotelja

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Fri 05 Jan 2018, 09:11 nga Kotelja

» Cili ėshtė filmi qė ju ka bėrė pėr tė qarė duke e shiku.....
Fri 05 Jan 2018, 09:10 nga Kotelja

» Pėrshėndetje kur Hyni dhe kur Largoheni nga Forumi
Sun 02 Jul 2017, 21:02 nga albi

» Gėzuar Festat e Fund Vitit
Thu 29 Dec 2016, 19:02 nga Naki

6 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 6 vizitorė :: 2 Bots

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2899 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri dashuri_dhe_zjarr

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154068 artikuj v 4861 temat


Naki (9125)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Sukseset e modeles kosovare nė arenėn ndėrkombėtar

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Sukseset e modeles kosovare nė arenėn ndėrkombėtar

Mesazh nga Vizitor prej Sun 04 Apr 2010, 12:04

Sukseset e modeles kosovare nė arenėn ndėrkombėtare
04-04-2010 11:08 CET

Modelja Vildane Zeneli ėshtė duke korrur suksese tė lakmueshme nė arenėn
ndėrkombėtare. Prishtinasja e cila prej vitesh jeton nė Amerikė, ka bėrė edhe
njė hap tjetėr drejt majave tė karrierės sė saj. Vajza e cila tashmė ka bėrė
emėr nė fushėn e modės, kėtė herė ėshtė imazh zyrtar i kampanjės sė kufjeve
(headphones) tė njė nga markat mė tė njohura nė botė “Dr.Dree” e cila ėshtė
pronė e rap kėngėtarit “Dr. Dree”. Viki siē e thėrrasin shkurt nė Amerikė, ka
thėnė pėr “Zėrin” se ky ėshtė njė sukses shumė i madh pėr tė. “Ndihem shumė e
lumtur qė jam pjesė e njė kampanje tė njė firmė shumė tė njohur siē ėshtė
“Dr.Dree”. Fotografitė e kampanjės tashmė veē janė publikuar edhe nė ueb faqen
zyrtare www.beatsbydrdre.com. Qė nga fundi i kėtij muaji, fotografitė e mia do
tė janė nė ēdo pikė tė shitjes nė botė ku do tė shiten kėto kufje”, ka treguar
bukuroshja jonė.
Bėn kontratė mė “Ford Modeling Agency”
Ndėrsa shumė modele tė Kosovės po mundohen tash e

disa
vite qė tė bėjnė kontratė me agjencinė e modės nė Amerikė “Ford Super Models”,
Viki ia ka arritur edhe kėtij qėllimi. “Ky vit pėr mua do tė jetė vit i
surprizave. Sapo kam kontraktuar edhe mė agjencinė e modės “Ford Modeling
Agency”, dhe kjo do tė jetė vetėm njėra nga sukseset e mia pėr kėtė vit”,
shprehet ajo.

Fituese e “Miss Diaspora na Amerikė”

Nė fund tė vitit tė kaluar, Vildane Zeneli pėrfaqėsoj Kosovėn nė njė konkurs
tė bukurisė “Miss diaspora nė Amerikė” ku kanė marr pjesė vajza nga shumė vende
tė botės qė jetojnė nė Amerikė. Nė kėtė garė, ajo jo vetėm qė pėrfaqėsoj shtetin
tonė mė dinjitet, por edhe u kurorėzua me ēmimin e parė.
Vajza qė vite mė parė pėrkundėr ofrimit tė njė shumė tė mėdha parash, ka
refuzuar tė pozoj pėr revistėn “Playboy”, deri mė tash ka reklamuar pėr shtėpi
tė njohura tė modės nė botė. Ndėr ta ajo veēon “Roberto Cavallin”, “Bel Staff”,
“J.Lo.”, “Vera Veng” e shumė tė tjera. Vildane Zeneli ka premtuar se nė fillim
tė muajt tė ardhshėm do tė vizitojė Kosovėn.

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi