» Pėrshėndetje kur Hyni dhe kur Largoheni nga Forumi
Sun 02 Jul 2017, 21:02 nga albi

» Gėzuar Festat e Fund Vitit
Thu 29 Dec 2016, 19:02 nga Naki

» Kosovari ne Londer
Tue 13 Dec 2016, 16:58 nga albi

» Tė ndryshme
Tue 11 Oct 2016, 18:45 nga Elona

» Lodhja nga ata qė dikur i vlersoje...
Tue 11 Oct 2016, 00:15 nga Naki

» Te doktori...
Tue 11 Oct 2016, 00:13 nga Naki

10 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 10 vizitorė :: 2 Bots

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2899 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri dashuri_dhe_zjarr

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154064 artikuj v 4861 temat


Naki (9125)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Modelet e familjes shqiptare sot.

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Modelet e familjes shqiptare sot.

Mesazh nga Vizitor prej Sat 03 Apr 2010, 22:50

Shkojme mbrapa ne kohe dhe perqendrohemi tek familja shqiptare.Themeli i egzistences, kryefjala e nje shteti dhe premtimi i vazhdimesise se jetes se shendoshe te nje populli.U desh shume per te formuar nje familje te forte, solide, me moral te larte dhe krenare.Gjeja e pare qe i mesohej femijes ishte te nderonte vendin ku kishte lindur.Te mbronte token e vet, zakonet,traditat dhe vlerat.
Sot ne vitin 2010 , kemi familje dhe po periqen te ruhen vlerat e asaj familjeje, por kjo familje po krijon modele.Nje familje zgjedh te jete nje familje italiane, meson gjuhen italiane, shprehet ne gjuhen italiane ne pune , shkolle, shoqeri, preferon ushqimin italian, veshja te jete vetem italiane.
Modeli i familjes greke eshte po i njejti, madje dhe me i egzagjeruar.
Modeli i familjes amerikane, sepse nje Amerike eshte, ky vendi jone eshte kot eee?
Turp, turp, turp!

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi