» Cila ėshtė miqėsia sot?
Fri 09 Feb 2018, 19:49 nga edvini084

» Dua te Them..
Thu 08 Feb 2018, 21:37 nga edvini084

» Nese Sonte Ndihesh Vetem...
Thu 08 Feb 2018, 20:56 nga edvini084

» Njė Ditė ...
Sun 04 Feb 2018, 23:20 nga Dardania

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Sun 04 Feb 2018, 23:19 nga Dardania

» A ka delja ose dhija dhembet e pare siper ?
Wed 31 Jan 2018, 19:25 nga edvini084

3 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 3 vizitorė :: 1 Bot

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2900 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri EriAjv

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154077 artikuj v 4863 temat


Naki (9126)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Me mire te dish apo me mire te kesh??

Shko poshtė

Me mire te dish apo me mire te kesh??

Mesazh nga Kle@Love prej Thu 01 Apr 2010, 18:05

Me mire te dish apo me mire te kesh??Si mendoni ju??

Kle@Love

Shteti : Durres
Postime : 6659
Kyējet nė forum : 17355
Regjistruar mė : 15/01/2009
Profesioni : Arkitekte

http://www.klealove.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Me mire te dish apo me mire te kesh??

Mesazh nga deti prej Thu 01 Apr 2010, 18:09

Eshte veshtire qe sot te jepet nje mendim konkret.
Dikur ishte: me mire te dish kurse sot te diturit jane te varfer.
Sot duhet te kesh ne mneyre qe ti "bindesh" te tjeret se vertete din. Eshte dicka e komplikuar dhe veshtire t'ia qellosh.
Megjithate une mendoj se te dish eshte me mire.
avatar
deti

Shteti : Kosovė
Postime : 2036
Kyējet nė forum : 13483
Regjistruar mė : 19/06/2007
Profesioni : Ekonomist

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Me mire te dish apo me mire te kesh??

Mesazh nga Naki prej Thu 01 Apr 2010, 22:16

Pajtohem me komentin e detit me larte vertet sot eshte ashtu te paditurit kan lekun dhe shkelin te diturit por une prap se prap do zgjedhja diturin se do vie koha ndoshta nje dite qe dituria te kete vendin e vete.

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
avatar
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9126
Kyējet nė forum : 19001
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Me mire te dish apo me mire te kesh??

Mesazh nga Mirja prej Thu 01 Apr 2010, 22:19

Ma mir me dite se me pas se kur eke dijen ike te gjitha
avatar
Mirja

Postime : 2269
Kyējet nė forum : 11121
Regjistruar mė : 28/03/2010

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Me mire te dish apo me mire te kesh??

Mesazh nga Vizitor prej Thu 01 Apr 2010, 22:37

Me mire te kesh, sepse kur ke do perballesh me ate qe ke dhe per ta mbajtur do mesosh si ta ruash, ta menaxhosh.Ne baze te asaj qe ke ti do gezosh dhe dicka , do perpiqesh per me teper.E verteta eshte qe kur ke do kerkosh dhe dijen.Ai qe nuk ka nuk di sepse nuk ka pasur mundesi te kete qe te mesoj.

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Me mire te dish apo me mire te kesh??

Mesazh nga Geri prej Fri 02 Apr 2010, 02:09

Te gjithe e di qe thon te dish,Po un them me mire te kesh se po pate do s'do do e maresh nji dipllom qe do te thot ku x person dhe ka dhe di
avatar
Geri
Admin

Shteti : Ne zemer te forumit
Postime : 7161
Kyējet nė forum : 15951
Regjistruar mė : 16/08/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Me mire te dish apo me mire te kesh??

Mesazh nga Goc me naze prej Sat 03 Apr 2010, 15:05

A'ji qe din ajo do kete c'do her

Goc me naze

Postime : 77
Kyējet nė forum : 8921
Regjistruar mė : 29/03/2010
Profesioni : ???

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Me mire te dish apo me mire te kesh??

Mesazh nga Kushtrimi2 prej Sat 03 Apr 2010, 20:10

me mir te dish se nese din shum let dhe dote kesh
avatar
Kushtrimi2

Postime : 1625
Kyējet nė forum : 10612
Regjistruar mė : 18/02/2010

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Me mire te dish apo me mire te kesh??

Mesazh nga Gjimnazistja prej Sat 03 Apr 2010, 20:33

Te gjithe themi qe eshte me mire te dish, edhe pse sot po sundon paditurija dhe pushteti dhe paraja ne duart e saj jane perqendruar, por po dite nuk ke frike te perballesh dhe po u perballe do te mesosh cdo te thote fitore dhe do te luftosh edhe me shume per te provuar ndjesite qe ajo te fal.

firma.................................................................................................................................................................................
"Ne dukje qetesi sublime, nerva te tendosura, lodhje e perbindeshme njerezore, nje gerryerje e brendeshme qe te sakaton me tej, e megjithate..."
avatar
Gjimnazistja

Shteti : Ne hapsire!
Postime : 1550
Kyējet nė forum : 10886
Regjistruar mė : 24/12/2009
Profesioni : gjimnaziste

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Me mire te dish apo me mire te kesh??

Mesazh nga anea prej Sat 03 Apr 2010, 20:48

Dituria... ne cfardo menyre te jesh i diture eshte fitore.....edhe fshehtesia e paditurise eshte pozitive prandaj dij edhe te mshefesh eshte e mire....fiton
avatar
anea

Shteti : prishtine
Postime : 147
Kyējet nė forum : 9075
Regjistruar mė : 02/03/2010
Profesioni : ekonomiste

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Me mire te dish apo me mire te kesh??

Mesazh nga Vizitor prej Sat 03 Apr 2010, 21:23

Dituria eshte gje e madhe, por qe ta zhvillosh ate dituri duhet te kesh.Marrim shembull nje familje te varfer, qe ekonomia nuk ua lejon mundesine te shkollohen, te frekuentojne ambjente te ndyshme.Pse ajo amvisa e varfer nuk gatuan nuk ka mundesi te kenaq bashkeshortin dhe femijet te shtruar me nje darke familjare me gjellra te ndryshme , sepse nuk ka dhe kur nuk ke nuk meson dot sepse me teori nuk meson. Pse nuk i con femijet ne sporte te ndryshme, aktivitete joshkollore, ku ata te edukohen dhe te mesojne, sepse s'ia lejon xhepi.
Kur ke te meson vet puna, kur s'ke ngelesh.

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Me mire te dish apo me mire te kesh??

Mesazh nga Naki prej Sat 03 Apr 2010, 21:32

arla shkruajti:Dituria eshte gje e madhe, por qe ta zhvillosh ate dituri duhet te kesh.Marrim shembull nje familje te varfer, qe ekonomia nuk ua lejon mundesine te shkollohen, te frekuentojne ambjente te ndyshme.Pse ajo amvisa e varfer nuk gatuan nuk ka mundesi te kenaq bashkeshortin dhe femijet te shtruar me nje darke familjare me gjellra te ndryshme , sepse nuk ka dhe kur nuk ke nuk meson dot sepse me teori nuk meson. Pse nuk i con femijet ne sporte te ndryshme, aktivitete joshkollore, ku ata te edukohen dhe te mesojne, sepse s'ia lejon xhepi.
Kur ke te meson vet puna, kur s'ke ngelesh.
Arla, nuk eshte kurrfar turpi te jesh i varfer e i pasur me diturin dhe nga ana tjeter nuk eshte kurrfar nderi te jesh i pasur e i varfer ne dituri. Ari dhe kristali kurr nuk mund te barazohen me diturin. Pleqt ne fshatin tim thonin " Na ka zene rrota dhe skemi cka bejme " dhe une po pelqej qe thua sot pa para ske as dituri ngase vertet bllokohesh edhe ne koke kur ne pjate shef femijun duke pire ujin me luge ne vend se te haj ndonje gjelle te shijshme.

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
avatar
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9126
Kyējet nė forum : 19001
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Me mire te dish apo me mire te kesh??

Mesazh nga memaliaj prej Wed 07 Apr 2010, 19:54

une per vete tani jam nje faze te jetes qe preferoj te kem sepse per sa i takon pjeses se pare te temes deri diku e kam ezauruar

firma.................................................................................................................................................................................
Cdo gje ka bukurine e saj.
avatar
memaliaj

Shteti : TIRANE
Postime : 3003
Kyējet nė forum : 11951
Regjistruar mė : 06/03/2008
Profesioni : arkitekt

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Me mire te dish apo me mire te kesh??

Mesazh nga Besi prej Wed 07 Apr 2010, 23:11

Te dish dmth te kesh mundesi te kesh gjithcka.
avatar
Besi

Postime : 1349
Kyējet nė forum : 10667
Regjistruar mė : 20/11/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Me mire te dish apo me mire te kesh??

Mesazh nga Vizitor prej Thu 08 Apr 2010, 03:40

me e mir esht Dituria sepse po ske dituri humb te gjitha

dhe mendoi se Dituria nuk ka te bej me pasuri apo varferi
nje fjal popullore thot
**me mir i varfer e me nder se pasurik e pa nder**

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Me mire te dish apo me mire te kesh??

Mesazh nga sevi prej Thu 08 Apr 2010, 10:11

Dituria eshte pasuri por me ate nuk mund te ushqehesh. Per mua eshte e veshtire te vendose do te doja te kisha qe te dyja keto.
avatar
sevi

Postime : 53
Kyējet nė forum : 11337
Regjistruar mė : 23/12/2007

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Me mire te dish apo me mire te kesh??

Mesazh nga deti prej Thu 08 Apr 2010, 11:39

Dituria eshte pasuri por ajo sot nuk eshte para. Per te mbijetuar duhen parate.
Eshte fatlum ai qe din dhe ka.
Mbijeton ai qe nuk di por qe ka.
Mjerė ai qe nuk di dhe qe nuk ka.
avatar
deti

Shteti : Kosovė
Postime : 2036
Kyējet nė forum : 13483
Regjistruar mė : 19/06/2007
Profesioni : Ekonomist

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Me mire te dish apo me mire te kesh??

Mesazh nga Voglushja prej Thu 08 Apr 2010, 15:19

Ai qe di mund edhe te kete,por ne jete nuk eshte gjithcka pasuria,ditura ka vler me shume se gjithcka!

firma.................................................................................................................................................................................
Perseri ne kembe..!

Sidoqofte,Miremengjesi Jete.!

Voglushja

Shteti : Gjakove
Postime : 4385
Kyējet nė forum : 12148
Regjistruar mė : 02/11/2008
Profesioni : Studente

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Me mire te dish apo me mire te kesh??

Mesazh nga Besi prej Thu 08 Apr 2010, 16:25

arla shkruajti:Dituria eshte gje e madhe, por qe ta zhvillosh ate dituri duhet te kesh.Marrim shembull nje familje te varfer, qe ekonomia nuk ua lejon mundesine te shkollohen, te frekuentojne ambjente te ndyshme.Pse ajo amvisa e varfer nuk gatuan nuk ka mundesi te kenaq bashkeshortin dhe femijet te shtruar me nje darke familjare me gjellra te ndryshme , sepse nuk ka dhe kur nuk ke nuk meson dot sepse me teori nuk meson. Pse nuk i con femijet ne sporte te ndryshme, aktivitete joshkollore, ku ata te edukohen dhe te mesojne, sepse s'ia lejon xhepi.
Kur ke te meson vet puna, kur s'ke ngelesh.

Tani e lexova kete shkrim dhe ne menrye qe mos ta tradhetoje veten,me duhet te jem i sincert si gjithnje(edhe pse ky lloj sinceriteti pranohet nga nje pjes e vogel) nuk pajtohem aspak me kete shkrim.Une mendoj te kunderten.
Une e kam nje pjes te vogel te dituris,kete e kam perfituar ne shume menyra,dhe nuk bredh sa andej e sa kendej qe te "kem" sic kan te tjeret...Ne anen tjeter nuk kam mbaruar asnje shkolle,nuk kam frekuentuar vende te ndryshme,nuk e di se cfar jane dhe si duken aktivitetet e ndryshme jashte shkolle.Thjeshte kam pasur nje femijeri me shume se te zakonshme dhe gjerat qe i kan pasur apo i kan perjetuar femije te ndryshem apo edhe shoke te mi,une vec i kam enderruar.Por,ka mjaftuar vetem nje gje:qe prinderit sidomos njeri,ka dijtur shume dhe une sot posedoj pak dituri ne krahasim me ata femije qe dikur jane rritur me cdo gje....

"I varfer nuk eshte ai qe nuk ka,por ai qe kerkon edhe me shume."Eshte kjo nje thenje e nje filzofi,qe ne shikim te pare duket e gabuar,por...
avatar
Besi

Postime : 1349
Kyējet nė forum : 10667
Regjistruar mė : 20/11/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Me mire te dish apo me mire te kesh??

Mesazh nga memaliaj prej Thu 08 Apr 2010, 18:22

sa paragjykus qe jeni mor, per ata qe kan.
pse nuk e shikoni pak ne ate prizmin tjeter kete tem.
nje njeri qe ka do te thot qe di sepse ne te kundert nuk mund te ket ate qe ka kur ti je budalla.
ai qe ka ne 90% te rasteve eshte i ditur sepse po te ishte budalla nuk do kishte ate qe ka.

firma.................................................................................................................................................................................
Cdo gje ka bukurine e saj.
avatar
memaliaj

Shteti : TIRANE
Postime : 3003
Kyējet nė forum : 11951
Regjistruar mė : 06/03/2008
Profesioni : arkitekt

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Me mire te dish apo me mire te kesh??

Mesazh nga Katilja prej Tue 04 Jun 2013, 08:45

TDISH SE NGA ATO QE KAN E SPO DIN ME PERDOR KURRGJA

firma.................................................................................................................................................................................
Sa here nje adoleshent vdes nga droga,sa here nje djale humbet jeten nga motorri,sa here qe nje vajze shitet ne perpjekjen per te mbijetuar. Shoqeria thote : ''Kjo eshte rinia sotme'' 
avatar
Katilja

Shteti : Burrel
Postime : 1210
Kyējet nė forum : 7009
Regjistruar mė : 17/02/2013
Profesioni : forumxhie

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Me mire te dish apo me mire te kesh??

Mesazh nga benita krusha prej Wed 05 Jun 2013, 10:51

Me mire eshte TE DISH ti FITOSH ato qe do TI KESH

benita krusha

Shteti : Prishtine
Postime : 757
Kyējet nė forum : 8621
Regjistruar mė : 10/03/2011

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Me mire te dish apo me mire te kesh??

Mesazh nga albi prej Thu 06 Jun 2013, 19:12

me mir te dish sepse shum let do te fitosh
avatar
albi
Moderator

Shteti : mitrovice
Postime : 3377
Kyējet nė forum : 12018
Regjistruar mė : 09/07/2010

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Me mire te dish apo me mire te kesh??

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi