» Njė Ditė ...
Fri 05 Jan 2018, 09:29 nga Kotelja

» Po Kerkoj...
Fri 05 Jan 2018, 09:12 nga Kotelja

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Fri 05 Jan 2018, 09:11 nga Kotelja

» Cili ėshtė filmi qė ju ka bėrė pėr tė qarė duke e shiku.....
Fri 05 Jan 2018, 09:10 nga Kotelja

» Pėrshėndetje kur Hyni dhe kur Largoheni nga Forumi
Sun 02 Jul 2017, 21:02 nga albi

» Gėzuar Festat e Fund Vitit
Thu 29 Dec 2016, 19:02 nga Naki

9 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 9 vizitorė :: 2 Bots

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2899 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri dashuri_dhe_zjarr

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154068 artikuj v 4861 temat


Naki (9125)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Maēoku parashikoi vdekjen e 50 pacientėve

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Maēoku parashikoi vdekjen e 50 pacientėve

Mesazh nga Vizitor prej Mon 15 Mar 2010, 10:31

Maēoku parashikoi
vdekjen e 50 pacientėveNjė maēok i pazakontė nė njė shtėpi pleqsh nė
Rhode Island, ka aftėsi tė zbulojė se kur njė pacient do tė vdesė. Deri mė tash
ai e ka dėshmuar kėtė nė 50 raste.
Doktori David Dosa, geriatėr dhe asistent profesor nė
Universitetin Brown, tha se maēoku Oscar ka arritur njė lloj rekordi nė pesė
vitet e fundit. Ai rrallė shoqėrohet me njerėz, pėrveē se me ata tė cilėve u ka
ardhur “egjeli” afėr.Oscar ėshtė sjellė
nė qendrėn rehabilituese nė Providenca, e specializuar pėr kujdesin e njerėzve
tė vjetėr dhe tė cilėt vuajnė nga harresa, shkruan gazeta britanike
Telegraph.Sa herė qė mjekėt ia hapin
derėn dhe e dėrgojnė tek personi pėr tė cilin ata mendojnė se do tė vdesė sė
shpejti, ai shpesh i afrohet dikujt tjetėr dhe ia dėshmon medicinės se mjekėt
janė gabim.Dosa me kolegėt besojnė aq
shumė nė aftėsitė e Ockarit pėr t’i vėrtetuar rastet kur ai ngjitet nė shtratin
e dikujt, sa qė ata menjėherė thėrrasin familjarėt e atij personi pėr t’i
lajmėruar.


Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi