» Pėrshėndetje kur Hyni dhe kur Largoheni nga Forumi
Sun 02 Jul 2017, 21:02 nga albi

» Gėzuar Festat e Fund Vitit
Thu 29 Dec 2016, 19:02 nga Naki

» Kosovari ne Londer
Tue 13 Dec 2016, 16:58 nga albi

» Tė ndryshme
Tue 11 Oct 2016, 18:45 nga Elona

» Lodhja nga ata qė dikur i vlersoje...
Tue 11 Oct 2016, 00:15 nga Naki

» Te doktori...
Tue 11 Oct 2016, 00:13 nga Naki

8 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 8 vizitorė :: 2 Bots

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2899 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri dashuri_dhe_zjarr

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154064 artikuj v 4861 temat


Naki (9125)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Ēuditet bota mjekėsore, mbijeton foshnja 275 gramėshe

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Ēuditet bota mjekėsore, mbijeton foshnja 275 gramėshe

Mesazh nga Vizitor prej Mon 15 Mar 2010, 10:22

Ēuditet bota mjekėsore,
mbijeton foshnja 275 gramėshe


Nė spitalin e Gotingenit nė Gjermani lindi
para kohe njė foshnje 25 javėshe, 275 gramė, duke krijuar njė shok tė madh nė
botėn mjekėsore.
Pėr javė tė
tėra doktorėt e kanė mbajtur nė jetė me mjete ndihmėse ndėrsa gjatė muajit
dhjetor ai iu bashkua familjes sė tij.Doktorėt janė tė bindur nė jetėgjatėsinė e fėmijės me
gjatėsi 27 centimetėr, tė cilin e quajtėn gishtėza Tom.Si pasojė e problemeve tė ndryshme shėndetėsore tė sė
ėmės, fetusi lindi 15 javė para kohės normale, dhe pėr gjashtė muaj, derisa
arriti peshėn normale prej 3.7 kilogramėsh ai u mbajt nė inkubator nėn
mbikėqyrjen e mjekėve.Kjo ėshtė foshnja
e parė (djalė) qė arrin tė mbijetojė me kėtė peshė. Mė parė luftėn pėr tė jetuar
e fituan tre vajza nga 244 gramė. /Start/


Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi