» Pėrshėndetje kur Hyni dhe kur Largoheni nga Forumi
Sun 02 Jul 2017, 21:02 nga albi

» Gėzuar Festat e Fund Vitit
Thu 29 Dec 2016, 19:02 nga Naki

» Kosovari ne Londer
Tue 13 Dec 2016, 16:58 nga albi

» Tė ndryshme
Tue 11 Oct 2016, 18:45 nga Elona

» Lodhja nga ata qė dikur i vlersoje...
Tue 11 Oct 2016, 00:15 nga Naki

» Te doktori...
Tue 11 Oct 2016, 00:13 nga Naki

9 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 9 vizitorė :: 2 Bots

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2899 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri dashuri_dhe_zjarr

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154064 artikuj v 4861 temat


Naki (9125)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Pse genjejm?

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Pse genjejm?

Mesazh nga Vizitor prej Sat 13 Mar 2010, 12:49

Te gjithe genjem per nje arsye a tjeter, se po the qe nuk genjej pikerisht ate sekond ti genjeve. po pse genjem?


A ka genjeshtra ndoje kufi deri sa mund te genjesh e per cfare mund te genjesh??


Genjeshtra
ka dy llojeshe ka genjeshtra me ane pozitive e me ane negative. Ato qe
jan me ane pozitive i gjuam justifikime, ndersa mashtrimi eshte nje
lloje genjeshtre me ane negative.

Po a eshte genjeshtra genjeshter e nuk ka rendesi se si e per se genjen?

A mund te falet e te qyhet e drjet genjeshtra nga arsyet e qellimet qe ke kur genjen?

Pra a ben ndonje dryshim se ke arsye e qellime te genjesh?
me shume respekt:


Genjejme---- Kur nuk mund te themi te verteten sepse ajo e vertete vret


Genjejme---
kur duam ti mbushim mendjen vetes se ajo qe beme, thame apo vepruam
ishte e drejte dhe gabim e kishin te tjeret (genjejme veten)


Genjejme--- sepse ajo genjeshter na ben te ndihemi me mire ose na kushtezojne rrethanat


Genjejme---- sepse kemi frike nga pasojat e se vertetes
Genjejme--- sepse e kemi ne ves te genjejme (per ata qe e kane)


Un do thoja se cilado te jete arsyja genjeshtra eshte genjeshter!

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Pse genjejm?

Mesazh nga Elhamiu prej Sat 13 Mar 2010, 12:52

genjeshta veret genjeshter eshtee he ashtu he kshu

por ta genjesh shpirtin eshte mes keqtii

firma.................................................................................................................................................................................
Mua nuk me tremb vetmia e nates,
nuk me trembin as tingujt e ores ne qetesi,
kur prane te kam me tremb heshtja e fjales,
me tremb trishtimi ne qiellin plot me kaltersi.

... Nuk me trembin fjalet qe mund te thuhen diku,
jeta primitive ka qene dhe do te mbetet perhere,
trembem kur fjalet degjoj nga gjuha e nje miku,
trembem kur mendoj se s'me njohu asnjehere

Elhamiu

Postime : 2515
Kyējet nė forum : 12212
Regjistruar mė : 24/02/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Pse genjejm?

Mesazh nga lindushi prej Sat 13 Mar 2010, 17:18

Genjeshtra eshte dicka qe smund te ndalohet te njeriu .Mund te genjejme per shume arsye .ka raste qe ehste e domosdoshme nje genjeshter se ske zgjillje tjeter .Per te dale nga dicka qe je zene ngushte ndoshta per te shpetu dhe jeten tende apo te dikjut tjeter .E plot arsye tjera si kjo .
Genjeshtra per pike te qefit ajo e tepert po ja eshte dhe kjo pjese e jetes se hekum dot
avatar
lindushi

Postime : 69
Kyējet nė forum : 8526
Regjistruar mė : 10/03/2010

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Pse genjejm?

Mesazh nga NADJA prej Sat 13 Mar 2010, 17:22

GENJESHTRA NGAJEHER ESHTE E DOMOSDOSHME POR JO SHPESH
avatar
NADJA

Postime : 73
Kyējet nė forum : 8532
Regjistruar mė : 07/03/2010

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Pse genjejm?

Mesazh nga Katilja prej Tue 04 Jun 2013, 08:37

per tshpetuar koken

firma.................................................................................................................................................................................
Sa here nje adoleshent vdes nga droga,sa here nje djale humbet jeten nga motorri,sa here qe nje vajze shitet ne perpjekjen per te mbijetuar. Shoqeria thote : ''Kjo eshte rinia sotme'' 
avatar
Katilja

Shteti : Burrel
Postime : 1210
Kyējet nė forum : 6559
Regjistruar mė : 17/02/2013
Profesioni : forumxhie

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Pse genjejm?

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi