» Njė Ditė ...
Fri 05 Jan 2018, 09:29 nga Kotelja

» Po Kerkoj...
Fri 05 Jan 2018, 09:12 nga Kotelja

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Fri 05 Jan 2018, 09:11 nga Kotelja

» Cili ėshtė filmi qė ju ka bėrė pėr tė qarė duke e shiku.....
Fri 05 Jan 2018, 09:10 nga Kotelja

» Pėrshėndetje kur Hyni dhe kur Largoheni nga Forumi
Sun 02 Jul 2017, 21:02 nga albi

» Gėzuar Festat e Fund Vitit
Thu 29 Dec 2016, 19:02 nga Naki

15 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 15 vizitorė :: 1 Bot

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2899 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri dashuri_dhe_zjarr

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154068 artikuj v 4861 temat


Naki (9125)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Thjeshtesi?!

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Thjeshtesi?!

Mesazh nga Gjimnazistja prej Wed 10 Mar 2010, 16:12

Hasim dukuri nga me te ndryshmet ne cdo hap qe hedhim.
Thjeshtesi ose modesti, term mjaft i permendur nga te gjithe ne, per kete arsye edhe ngjyrimet qe merr jane nga me te ndryshmet.
Nje perballje mes asaj qe duam dhe asaj qe jemi.
Sot kjo fjale menjehere sapo e degjon perpara syve te shfaqet nje njeri i "dobet", nje njeri qe dorezohet shume shpejt, nje njeri qe ka vetevleresim te ulet per veten.
Nje njeri qe ka shume vlera por te qenurit i thjeshte nuk e lejon qe te nxjerre ne pah keto vlera qe fshihen brenda tij, pasi ai nuk di te bjere ne sy.
Dikur vecori e vleresuar nga te tjeret, por sot nuk mund te themi te njejten gje.
C'mendim keni ju?
Sa e vleresuar eshte thjeshtesia ne syte tuaj?
Pse njerezit rendin pas njerezve qe bien ne sy dhe kerkojne te terheqin vemendjen e te tjereve?
Cdo te thote per ju nje njeri i thjeshte?

firma.................................................................................................................................................................................
"Ne dukje qetesi sublime, nerva te tendosura, lodhje e perbindeshme njerezore, nje gerryerje e brendeshme qe te sakaton me tej, e megjithate..."
avatar
Gjimnazistja

Shteti : Ne hapsire!
Postime : 1550
Kyējet nė forum : 10610
Regjistruar mė : 24/12/2009
Profesioni : gjimnaziste

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Thjeshtesi?!

Mesazh nga Besi prej Thu 11 Mar 2010, 00:28

Virtyti i modestise eshte nje shpikje qe i sherben vetem budallenjeve,sipas saj secili duhet te flase sikur te ishte ne rrafshin e te tjereve.Keshtuqe,duke u rrafshuar te tere,ne bote nuk do te kemi vecse teveqele.
avatar
Besi

Postime : 1349
Kyējet nė forum : 10391
Regjistruar mė : 20/11/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Thjeshtesi?!

Mesazh nga deti prej Thu 11 Mar 2010, 08:53

Thjeshtesia apo modestia si veti e mire e njerezve, sikur me shume i takon te kaluares se sa te sotmes. Dikur ky virtyt nuk njihte nivele, shtresa apo moshe. Thjeshtesia ishte parametri me i mire krahasues i pershtatjes se njerezve ne shoqeri.
E sotmja ka ndryshuar shumecka nga e kaluara jo e larget e jona. As njerezit nuk jane me ata qe ishin. Ndjenjat njerezore jane zbehur.
Te jesh ne qender te vemendjes, te behesh dikushi apo te qendrosh afer atij qe ka emer sikur eshte bere ne mode sot. Pretendohet se me kete shtohen vlerat personale dhe harrohet se me kete kalon ne mendjemadhesi, cilesi kjo e kundert me thjeshtesine.
Une i kam rezistuar kohes dhe i admiroj shume njerezit e thjeshte. Mbase edhe vet jam neri i thjeshte dhe me kerkesa te thjeshta.
avatar
deti

Shteti : Kosovė
Postime : 2036
Kyējet nė forum : 13207
Regjistruar mė : 19/06/2007
Profesioni : Ekonomist

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Thjeshtesi?!

Mesazh nga Kle@Love prej Mon 24 May 2010, 18:49

Thjeshtesia eshte virtut i njeriut , me thjeshtesi njeriu jeton ne te gjitha bazat e jetes kerkon pak edhe sak

Kle@Love

Shteti : Durres
Postime : 6659
Kyējet nė forum : 17079
Regjistruar mė : 15/01/2009
Profesioni : Arkitekte

http://www.klealove.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Thjeshtesi?!

Mesazh nga Katilja prej Mon 17 Jun 2013, 14:15

e thjesht jam e mpelqen trrij e till mir esht thjeshtesia esht virtyt e pse shumica e marrin x dobsi apo x ulje te karakteri dikujt

firma.................................................................................................................................................................................
Sa here nje adoleshent vdes nga droga,sa here nje djale humbet jeten nga motorri,sa here qe nje vajze shitet ne perpjekjen per te mbijetuar. Shoqeria thote : ''Kjo eshte rinia sotme'' 
avatar
Katilja

Shteti : Burrel
Postime : 1210
Kyējet nė forum : 6733
Regjistruar mė : 17/02/2013
Profesioni : forumxhie

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Thjeshtesi?!

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi