» Cila ėshtė miqėsia sot?
Fri 09 Feb 2018, 19:49 nga edvini084

» Dua te Them..
Thu 08 Feb 2018, 21:37 nga edvini084

» Nese Sonte Ndihesh Vetem...
Thu 08 Feb 2018, 20:56 nga edvini084

» Njė Ditė ...
Sun 04 Feb 2018, 23:20 nga Dardania

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Sun 04 Feb 2018, 23:19 nga Dardania

» A ka delja ose dhija dhembet e pare siper ?
Wed 31 Jan 2018, 19:25 nga edvini084

1 Pėrdorues nė Linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 1 vizitor :: 2 Bots

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2900 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri EriAjv

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154077 artikuj v 4863 temat


Naki (9126)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Si e perjetoni nje refuzim?

Shko poshtė

Si e perjetoni nje refuzim?

Mesazh nga Gjimnazistja prej Wed 10 Mar 2010, 15:38

Cdo dite perballemi me histori dhe ndodhi nga me te ndryshmet.
Te pakten nje here, secilit prej nesh mund ti kete ndodhur te refuzoje dike apo te refuzohet nga dikush.
Pasi, jo gjithmone mund te jemi te pranueshem nga te gjithe dhe jo gjithmone cdokush mund te jete i pranueshem per ne.
Ne ato momente provojme ndjesi nga me te ndryshmet.
Do me pelqente te dija cdo te thote nje refuzim per ju, si ne rastet kur e jepni po ashtu edhe ne rastet kur ndiheni te refuzuar nga te tjeret?
Si e keni perjetuar dhe cfare ndjesish keni provuar ne ato momen
te?

firma.................................................................................................................................................................................
"Ne dukje qetesi sublime, nerva te tendosura, lodhje e perbindeshme njerezore, nje gerryerje e brendeshme qe te sakaton me tej, e megjithate..."
avatar
Gjimnazistja

Shteti : Ne hapsire!
Postime : 1550
Kyējet nė forum : 10889
Regjistruar mė : 24/12/2009
Profesioni : gjimnaziste

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si e perjetoni nje refuzim?

Mesazh nga deti prej Wed 10 Mar 2010, 15:54

Keto perjetime varen shume nga serioziteti dhe pesha e kerkeses. Sigurisht se nuk ndjehesh mire kur dikush te refuzon. Pas ketij refuzimi behet nje analize e shkurte e "deshtimit" dhe kerkohet nje mobilizim dhe vetbesim me i madh per nje here tjeter.
Por edhe ti kur refuzon dikend, me siguri se paraprakisht duhet ti besh nje vleresim dhe analize kerkeses qe te vie. Nese nuk ia vlen atehere beje por kujtohu pak se si do te ndjehet ai/ajo pas ketij refuzimi.
Ne te dy rastet perjetimi nuk eshte fare i kendshem.


Edituar pėr herė tė fundit nga deti nė Thu 11 Mar 2010, 08:02, edituar 1 herė gjithsej
avatar
deti

Shteti : Kosovė
Postime : 2036
Kyējet nė forum : 13486
Regjistruar mė : 19/06/2007
Profesioni : Ekonomist

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si e perjetoni nje refuzim?

Mesazh nga Vizitor prej Wed 10 Mar 2010, 21:23

Nje teme delikate refuzimi.Nga njera ane qendrojme ne qe duhet te shprehim kerkesen.Kerkesa duhet te paraqitet me interes nga te dy krahet.Te jete mjaft e qarte dhe te kete arsye te ngritura mbi baza te forta.Duhet te jesh i/e bindur per ate qe kerkon.Duhet te jesh i/e rrjedhshme ne shprehi. Kur jane bere te gjitha keto dhe te perplaset ne fytyre refuzimi jepi vetes nje detyre me te thjeshte qe te shikosh sa rezultative do jete.Thjesht vuaje per momentin dhe mendo ti marresh gjerat lehte por nga ana tjeter sforcohu.

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si e perjetoni nje refuzim?

Mesazh nga NADJA prej Wed 10 Mar 2010, 23:20

per momentin shume keq sidomos kur te pelqen shume personi por njeriu e keupton se sben per ty dhe vashdon rrugen e vet dhe pse eshte e veshtire
avatar
NADJA

Postime : 73
Kyējet nė forum : 8985
Regjistruar mė : 07/03/2010

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si e perjetoni nje refuzim?

Mesazh nga Bruneta prej Tue 08 Jun 2010, 20:25

Fare s'ma ndin bile qeshi me te madhe qe personi mos ta kuptoj qe ndihem keq shkaku qe me ka refuzuar

firma.................................................................................................................................................................................
DO TE NDIQJA ME KNAQESI RRUGEN E ZEMRES...NESE DESTINACIONI I SAJ NUK DO ISHTE LENDIMI
avatar
Bruneta

Shteti : Brėnda kapilarėve tė gjakut tėnd
Postime : 2723
Kyējet nė forum : 12766
Regjistruar mė : 07/03/2009
Profesioni : Gjinekologe

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si e perjetoni nje refuzim?

Mesazh nga Naki prej Tue 08 Jun 2010, 20:32

Ne nje bote te shekullit 21 per mua eshte sikur te pi nje makiato ka momente kur ngutem ta pi mos te shkoj kot fare ka momente kur e le dhe nuk qaj koken per 50 cent. Njesoj dhe refuzimin e marr. Ai sot eshte po me aq vlere 50 cent.

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
avatar
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9126
Kyējet nė forum : 19004
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si e perjetoni nje refuzim?

Mesazh nga Bruneta prej Tue 08 Jun 2010, 21:45

Naki shkruajti:Ne nje bote te shekullit 21 per mua eshte sikur te pi nje makiato ka momente kur ngutem ta pi mos te shkoj kot fare ka momente kur e le dhe nuk qaj koken per 50 cent. Njesoj dhe refuzimin e marr. Ai sot eshte po me aq vlere 50 cent.
Sa interesant Naki kjo

firma.................................................................................................................................................................................
DO TE NDIQJA ME KNAQESI RRUGEN E ZEMRES...NESE DESTINACIONI I SAJ NUK DO ISHTE LENDIMI
avatar
Bruneta

Shteti : Brėnda kapilarėve tė gjakut tėnd
Postime : 2723
Kyējet nė forum : 12766
Regjistruar mė : 07/03/2009
Profesioni : Gjinekologe

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si e perjetoni nje refuzim?

Mesazh nga Naki prej Tue 08 Jun 2010, 22:03

Vetem te ligjet behen sikur jam dikushi dhe refuzojne. personalisht edhe nese e urrej njeriun do ulesha me te dhe do pija nje pije do behesha qe eshte gjithcka ne rregull. Por nuk duhet marre shume tragjike edhe nese haptas te refuzon per mua ska aspak rendesi nuk reagoj fare.

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
avatar
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9126
Kyējet nė forum : 19004
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si e perjetoni nje refuzim?

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi