» Cila ėshtė miqėsia sot?
Fri 09 Feb 2018, 19:49 nga edvini084

» Dua te Them..
Thu 08 Feb 2018, 21:37 nga edvini084

» Nese Sonte Ndihesh Vetem...
Thu 08 Feb 2018, 20:56 nga edvini084

» Njė Ditė ...
Sun 04 Feb 2018, 23:20 nga Dardania

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Sun 04 Feb 2018, 23:19 nga Dardania

» A ka delja ose dhija dhembet e pare siper ?
Wed 31 Jan 2018, 19:25 nga edvini084

1 Pėrdorues nė Linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 1 vizitor :: 2 Bots

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2900 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri EriAjv

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154077 artikuj v 4863 temat


Naki (9126)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


A mund te rindertohet nje mardhenie tashme e prishur?

Shko poshtė

A mund te rindertohet nje mardhenie tashme e prishur?

Mesazh nga Gjimnazistja prej Mon 08 Mar 2010, 21:57

Cdo dite fitojme dhe humbasim gjera nga me te ndryshmet.
Cdo dite fitojme dhe humbasim shoqeri, por c'ndodh me nje mardhenie qe tashme eshte prishur.
A mund te rindertohet ajo mardhenie qe humbi dhe te jete e suksesshme
?

firma.................................................................................................................................................................................
"Ne dukje qetesi sublime, nerva te tendosura, lodhje e perbindeshme njerezore, nje gerryerje e brendeshme qe te sakaton me tej, e megjithate..."
avatar
Gjimnazistja

Shteti : Ne hapsire!
Postime : 1550
Kyējet nė forum : 10889
Regjistruar mė : 24/12/2009
Profesioni : gjimnaziste

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A mund te rindertohet nje mardhenie tashme e prishur?

Mesazh nga Vizitor prej Mon 08 Mar 2010, 22:01

Sa faktore qe luajne rol ne kete marrdhenie.Njerezit inteligjent peshojne te mirat dhe te keqiat.Cdo gje sot flet ne gjuhen e interesit dhe nese ke interes mund te gjesh nje rruge per te rregulluar.Sot nuk ka vrasje ndergjegjie, nuk ka shoqeri te paster.Keshtu qe ti mbijetosh kohes duhet te pershtatesh.

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A mund te rindertohet nje mardhenie tashme e prishur?

Mesazh nga Naki prej Mon 08 Mar 2010, 22:46

Nuk pajtohem teresisht por ne disa pika po. Nje mardhenje e prishur mund te rregullohet.
Te interesi : Nese ka te bej mardhenje biznesi eshte ok pajtohem
Te dashuria: mund te rregullohet sepse njeriu nuk eshte engjull te jete pa gabime me nje gjuhe te perbashket rregullohet,
Te shoqeria: veshtire eshte te gjesh mikun e vertete por nese e gjen edhe aty nuk do te thote se nuk ka keqkuptime.

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
avatar
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9126
Kyējet nė forum : 19004
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A mund te rindertohet nje mardhenie tashme e prishur?

Mesazh nga Geri prej Mon 08 Mar 2010, 22:52

Un mendoj qe nji mardhenie mund te rindertohet si ne dashuri ashtu dhe ne shoqeri.
Ne shoqeri gjithmon jan mardhenie jo gjithmone te mir kur hasin dhe pengeat e veta por cdo her rifitohet merdhenia per pak kohe.
Ne dashuri esht pak e veshtir pasi cdo njeri esht shum i prekur nga nji mardhenie tashme e prishur por dhe ktu besoj se rifitohet se cdo njeri gabon.
avatar
Geri
Admin

Shteti : Ne zemer te forumit
Postime : 7161
Kyējet nė forum : 15954
Regjistruar mė : 16/08/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A mund te rindertohet nje mardhenie tashme e prishur?

Mesazh nga Vizitor prej Mon 08 Mar 2010, 22:53

Per ne shoqeri mbase dhe po ,por ne dashuri mendoj se jo nese thyhet buka ne dy pjes nuk ngjitet me!

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A mund te rindertohet nje mardhenie tashme e prishur?

Mesazh nga Elhamiu prej Mon 08 Mar 2010, 23:26

nese don me zemer mund te ndertohet

firma.................................................................................................................................................................................
Mua nuk me tremb vetmia e nates,
nuk me trembin as tingujt e ores ne qetesi,
kur prane te kam me tremb heshtja e fjales,
me tremb trishtimi ne qiellin plot me kaltersi.

... Nuk me trembin fjalet qe mund te thuhen diku,
jeta primitive ka qene dhe do te mbetet perhere,
trembem kur fjalet degjoj nga gjuha e nje miku,
trembem kur mendoj se s'me njohu asnjehere

Elhamiu

Postime : 2515
Kyējet nė forum : 12665
Regjistruar mė : 24/02/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A mund te rindertohet nje mardhenie tashme e prishur?

Mesazh nga anea prej Tue 09 Mar 2010, 12:01

JO ,nuk mund te ndertohet, bile bile cdo tentative per ta rikthyer do te ishte shume fyese.......
avatar
anea

Shteti : prishtine
Postime : 147
Kyējet nė forum : 9078
Regjistruar mė : 02/03/2010
Profesioni : ekonomiste

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A mund te rindertohet nje mardhenie tashme e prishur?

Mesazh nga Interesant prej Tue 09 Mar 2010, 14:29

mvaret cfar lidhje eshte prishur dhe arsyeja e prishjes !
avatar
Interesant

Shteti : Pejė
Postime : 4173
Kyējet nė forum : 13625
Regjistruar mė : 02/03/2008
Profesioni : Jurispodenca

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A mund te rindertohet nje mardhenie tashme e prishur?

Mesazh nga anea prej Tue 09 Mar 2010, 15:01

...ēdo prishje e pakuptimte, si nga njera ane, si tjetra, edhe me shume e humb kuptimin e lidhjes, e lene me po te kemi arsye te forta qe nuk vjen as ne diskutim rindertimi.
avatar
anea

Shteti : prishtine
Postime : 147
Kyējet nė forum : 9078
Regjistruar mė : 02/03/2010
Profesioni : ekonomiste

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A mund te rindertohet nje mardhenie tashme e prishur?

Mesazh nga Elhamiu prej Tue 09 Mar 2010, 15:36

mund sepse dashuri ste lejon

firma.................................................................................................................................................................................
Mua nuk me tremb vetmia e nates,
nuk me trembin as tingujt e ores ne qetesi,
kur prane te kam me tremb heshtja e fjales,
me tremb trishtimi ne qiellin plot me kaltersi.

... Nuk me trembin fjalet qe mund te thuhen diku,
jeta primitive ka qene dhe do te mbetet perhere,
trembem kur fjalet degjoj nga gjuha e nje miku,
trembem kur mendoj se s'me njohu asnjehere

Elhamiu

Postime : 2515
Kyējet nė forum : 12665
Regjistruar mė : 24/02/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A mund te rindertohet nje mardhenie tashme e prishur?

Mesazh nga Interesant prej Tue 09 Mar 2010, 15:45

eshte shume normale qe nuk mund te rindertohet kur kemi te bejme me tradheti apo gjera te renda te ketij lloji. Por nganjehere ndodh qe te rindertohet ne raste te vecanta dhe specifike, sic eshte rindertimi i nje lidhje te prishur per shkak te femijeve. Ky rikthim i nje lidhjeje te mehershem eshte lidhje me shume artificiale dhe siperfaqesore me asnje ndjenje te mehershme.
avatar
Interesant

Shteti : Pejė
Postime : 4173
Kyējet nė forum : 13625
Regjistruar mė : 02/03/2008
Profesioni : Jurispodenca

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A mund te rindertohet nje mardhenie tashme e prishur?

Mesazh nga Gjimnazistja prej Tue 09 Mar 2010, 17:02

Mendoj se edhe mund te rindertohet, por sigurisht asgje s'mund te jete si me pare.

firma.................................................................................................................................................................................
"Ne dukje qetesi sublime, nerva te tendosura, lodhje e perbindeshme njerezore, nje gerryerje e brendeshme qe te sakaton me tej, e megjithate..."
avatar
Gjimnazistja

Shteti : Ne hapsire!
Postime : 1550
Kyējet nė forum : 10889
Regjistruar mė : 24/12/2009
Profesioni : gjimnaziste

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A mund te rindertohet nje mardhenie tashme e prishur?

Mesazh nga Besi prej Tue 09 Mar 2010, 17:26

Jam rritur me mendimin se cdo njeri e meriton nje mundesi te dyte.Ndersa sot,kam tjeter mendim.Ai\ajo qe gabon njehere,te ben nje dem,mos e fal,sepse do ta beje edhe per here te dyt,trete,...Keshtu qe cdo mardhenie e prishur njehere,ajo mund te rindertohet,por nuk funksionon sipas meje.Mund edhe te funksionon,por vetem per sy e faqe.
avatar
Besi

Postime : 1349
Kyējet nė forum : 10670
Regjistruar mė : 20/11/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A mund te rindertohet nje mardhenie tashme e prishur?

Mesazh nga Vizitor prej Sat 14 Aug 2010, 08:58

Ka shume gjera qe ndoshta nuk ja vlejn me te rindertohen qe ndoshta eshte me mire qe u shkaterrua qe tashi qe mos te vuaj njeriu gjat gjith jetes, rindertohet nese demi eshte i vogel po dhe ky dem kaq i vogel nese perseritet dy her apo me shume ateher ky rindertim eshte gabim i madhe qe mund te bej njeriu, shume her ndoshta ka njerz qe jan munduar ta rindertojn por ne fakt kan pesuar prap apo dhe me keq nje shkaterrim te dyt , keshtu qe do te thoja qe me mire te mos ja fillosh fare mbas shkaterrimit ta rindertosh sepse kan mbet gjurmet aty ,dhe ky rindertim sdo te ket sukses kurr me mire nje fund me dhimbje se sa nje dhimbje pa fund!

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A mund te rindertohet nje mardhenie tashme e prishur?

Mesazh nga Elhamiu prej Sat 14 Aug 2010, 16:00

princesha paska then disa e disa qe ashtu jan

por do veqoja diq, lidhja e larget ka sherim a lidhja afert edhe une do thoja njejt si princesha

firma.................................................................................................................................................................................
Mua nuk me tremb vetmia e nates,
nuk me trembin as tingujt e ores ne qetesi,
kur prane te kam me tremb heshtja e fjales,
me tremb trishtimi ne qiellin plot me kaltersi.

... Nuk me trembin fjalet qe mund te thuhen diku,
jeta primitive ka qene dhe do te mbetet perhere,
trembem kur fjalet degjoj nga gjuha e nje miku,
trembem kur mendoj se s'me njohu asnjehere

Elhamiu

Postime : 2515
Kyējet nė forum : 12665
Regjistruar mė : 24/02/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A mund te rindertohet nje mardhenie tashme e prishur?

Mesazh nga Katilja prej Fri 06 Sep 2013, 13:11

LAL KUSH TDO NUK TBRAKTIS KURR APO NUK DON ME TPA NKRAHET E TJETRIT TJETRES NEJSE SOT SKE DASHURI TSINQERT KOT MUNDOHEMI

firma.................................................................................................................................................................................
Sa here nje adoleshent vdes nga droga,sa here nje djale humbet jeten nga motorri,sa here qe nje vajze shitet ne perpjekjen per te mbijetuar. Shoqeria thote : ''Kjo eshte rinia sotme'' 
avatar
Katilja

Shteti : Burrel
Postime : 1210
Kyējet nė forum : 7012
Regjistruar mė : 17/02/2013
Profesioni : forumxhie

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A mund te rindertohet nje mardhenie tashme e prishur?

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi