» Njė Ditė ...
Fri 05 Jan 2018, 09:29 nga Kotelja

» Po Kerkoj...
Fri 05 Jan 2018, 09:12 nga Kotelja

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Fri 05 Jan 2018, 09:11 nga Kotelja

» Cili ėshtė filmi qė ju ka bėrė pėr tė qarė duke e shiku.....
Fri 05 Jan 2018, 09:10 nga Kotelja

» Pėrshėndetje kur Hyni dhe kur Largoheni nga Forumi
Sun 02 Jul 2017, 21:02 nga albi

» Gėzuar Festat e Fund Vitit
Thu 29 Dec 2016, 19:02 nga Naki

10 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 10 vizitorė

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2899 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri dashuri_dhe_zjarr

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154068 artikuj v 4861 temat


Naki (9125)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Pse Djemt SHqiptar e kerkojn vajzen pa histori Dashurie

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Pse Djemt SHqiptar e kerkojn vajzen pa histori Dashurie

Mesazh nga SamkaQika prej Fri 05 Mar 2010, 17:32

Pse djemt shqiptar e kerkojn vajzen pa histori dashurie...?Nuk
e kam fjalen per tetan djemt po per disa npergjithsi...menoj se jan
hala me shum mbas kohe ose kan te bejn traditat ktu , kemi
shqiptare,djemt ndershmerin e femres e shohin vetem te virgjeria edhe
pse ajo femer mundet te ket shum te mira te tjera qe zbulohen me kohen
,dhe n'fakt nuk e mendojn dhe nuk nisen nga vehjta edhe ata kur te
martohen kerkojn te jet e virgjer per deri sa vet ka pas me qindra para
martese.
thuhet nje fjale:
Djemt duan vajzen te jet e para per te,kurse Femra don te jete e fundit te mashkulli

Qka mendoni ju a eshte virgjeria ma e vlefshme se shum tjera te mira qe e karakterozojn nje njeri ?

qka mendoni ju ?
avatar
SamkaQika

Shteti : !!..Nuk Ėshtė Arritje Tė Bėsh 1000 Miq Pėr Njė Vit, Por Tė Bėsh Njė Mik Pėr 1000 Vjet...!!
Postime : 329
Kyējet nė forum : 9124
Regjistruar mė : 01/03/2010
Profesioni : Modele

http://www.Nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Pse Djemt SHqiptar e kerkojn vajzen pa histori Dashurie

Mesazh nga SamkaQika prej Fri 05 Mar 2010, 17:33

Bash jam ndal e po mendoj

mundet
vajza me qen shum e moralshme me virgjeri me moral me karakter dhe bie
ne dashuri me dikend qe premton shum ,qe njofton me familje ,nuk shkon
koh shum dhe djali e tradheton ose e len thjesht ,edhe pse ajo vajze ka
qen me te gjithat te mirat edhe pse ska pas faj dhe ne fund bie ne nje
liste shum te keqe:
E pa Deshiruar ,e pa moralshme edhe pse te
gjithat i ka pas por edhe i ka ,megjithate qe mashkulli ka faj per ate
dhe i hudhen te gjithat keto dukuri te ksqija femres .
Ai prap se prap mbase qka ka be ato gjera prap e don te virgjer.
Mendoni se kjo eshte e drejt ?
avatar
SamkaQika

Shteti : !!..Nuk Ėshtė Arritje Tė Bėsh 1000 Miq Pėr Njė Vit, Por Tė Bėsh Njė Mik Pėr 1000 Vjet...!!
Postime : 329
Kyējet nė forum : 9124
Regjistruar mė : 01/03/2010
Profesioni : Modele

http://www.Nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Pse Djemt SHqiptar e kerkojn vajzen pa histori Dashurie

Mesazh nga Interesant prej Fri 05 Mar 2010, 17:39

Mendoj se secili njeri ka te drejten e tij qe te zgjedh ate cfar ai deshiron me te miren per veten e tije. Perderisa kemi sot shume vajza te virgjera pse mos te shfrytezohet rasti te miren ato. Nese nje mashkull kerkon nje femer te virgjer kjo nuk don te thote se i urren apo i ka inat ato qe nuk jan te virgjera pavarsisht te kaluares se saje, thjesht nje kenaqesi qe mashkulli e pretendon per te ardhmen e tije. Duhet te dihet se morali eshte gjeja kryesore e njeriut, per ate virgjeria i perket qashtjes se moralit, dhe per ate i japet shume me shume rendesi kesaj.

Kemi edhe vajza qe jane te virgjera por mund te jene shume me negative se ato qe nuk jan te virgjera, ne disa aspekte. Cdo rast bene perjashtim !
avatar
Interesant

Shteti : Pejė
Postime : 4173
Kyējet nė forum : 13358
Regjistruar mė : 02/03/2008
Profesioni : Jurispodenca

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Pse Djemt SHqiptar e kerkojn vajzen pa histori Dashurie

Mesazh nga Genci-fr prej Fri 05 Mar 2010, 21:15

un vet jam nga kosova por mendojq e kjo en shqipri nuk esht si ne kosov ketu ne vendin ton te shqiptaret e kosoves ka ndikim te madh virgjiniteti edhe pse ka vajza te ndershme pa te dhe te oandershme me te do te thot vergjinitet....?

Genci-fr

Shteti : kosov
Postime : 467
Kyējet nė forum : 9980
Regjistruar mė : 02/06/2009
Profesioni : ekonomist

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Pse Djemt SHqiptar e kerkojn vajzen pa histori Dashurie

Mesazh nga Besi prej Sat 06 Mar 2010, 00:58

Po flas vetem per shqiptaret e Kosoves,sepse tjeret s'kam mujt mi kuptu,sidomos ata te Shqiperis kane tjeter mentalitet.Kosova eshte vend i vogel dhe leht njihemi ne mes vete.Kjo ndikon ne kete raste.Sepse djemt e Kosoves,nese i kerkojne vajzat pa histori dashurie,atehere kete e bejne me shume vetem per faktin se s'mund ta pranojne te kunderten para shoqeris,i kan friken menyres se si e shohin shoqeria,se si reagojne,se si flasin dhe shume pak u pengon atyre personalisht.Fundja sot eshte ardhe nje kohe qe pak femra jane te virgjera dhe meshkujte ne kete raste genjejne kur lidhen me nje femer per seriozishte.Sepse,cdo mashkull thote se ka pasur se paku dy femra dhe anen tjeter qdo njeri (perjashtim dikujt) thote ne menyre direkte ose indirekte se e fejuara apo e dashura e tije eshte e virgjer.Shtrohet pyetja se mos po behet export-import i femrave tona?!!Kjo s'ka mundesi.E verteta eshte se meshkujte ne kete raste genjejne kur munden vetem se i kane frike shoqeris dhe ne raste te rralla u pengon personalishte.Me te drejte duhet t'i pengoje vetem atij mashkulli i cili nuk ka pasur lidhje me femra tjera,ose ka pasur nje por jo te rendesishme,perndryshe cdo mashkull qe e vlerson,kerkon femer te virgjer dhe e genjene shoqerin se i ka qelluar e virgjer femra,atehere keta meshkuj jetojne per te tjeret dhe jo per veten.Te jetosh per te tjeret dhe jo per veten,atehere i bije te injorosh lumturine dhe te zgjedhesh varesin.
Me kete nuk dua t'i hap rruget degjenerimit apo ta vlersoje te pamoralshmen.Por ky eshte realiteti yne ketu,keshtu une e shoh dhe e mendoje.Nuk them se eshte keq,apo turp te kerkon nje femer edhe te virgjer,te moralshme dhe te mire.Por mundesit jane te vogla,dhe vetem ai qe ka fat shume,mund te takoje.
avatar
Besi

Postime : 1349
Kyējet nė forum : 10403
Regjistruar mė : 20/11/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Pse Djemt SHqiptar e kerkojn vajzen pa histori Dashurie

Mesazh nga E Dashuruar prej Fri 11 Jun 2010, 09:18

Mendoj qe shume nga djemte Shqiptare jan akoma me ate mentalitetin e vjeter qe vajza duhet te jete e virgjer and so on!!! Jan akoma me ate mentalitetin qe djemte jan me powerful ndaj vajzave dhe ato kan gjithmone ne dore ti ven kushtet ne nje lidhje.
avatar
E Dashuruar

Shteti : Tetove
Postime : 2236
Kyējet nė forum : 11179
Regjistruar mė : 20/05/2010
Profesioni : Frizer (Salon Sun Shine)

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Pse Djemt SHqiptar e kerkojn vajzen pa histori Dashurie

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi