» Njė Ditė ...
Fri 05 Jan 2018, 09:29 nga Kotelja

» Po Kerkoj...
Fri 05 Jan 2018, 09:12 nga Kotelja

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Fri 05 Jan 2018, 09:11 nga Kotelja

» Cili ėshtė filmi qė ju ka bėrė pėr tė qarė duke e shiku.....
Fri 05 Jan 2018, 09:10 nga Kotelja

» Pėrshėndetje kur Hyni dhe kur Largoheni nga Forumi
Sun 02 Jul 2017, 21:02 nga albi

» Gėzuar Festat e Fund Vitit
Thu 29 Dec 2016, 19:02 nga Naki

18 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 18 vizitorė

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2899 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri dashuri_dhe_zjarr

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154068 artikuj v 4861 temat


Naki (9125)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Me te veshtire per t'u kuptuar

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Me te veshtire per t'u kuptuar

Mesazh nga Vizitor prej Fri 26 Feb 2010, 10:47

Studime te shumta jane bere per te zbuluar se cilen gjini eshte me e veshtire per t'u kuptuar.Ne fakt ne njerezit i vleresojme kur jane te hapur, te drejteperdrejt, te komunikueshem dhe te degjueshem.Ne raste te tilla ne japim nje vleresim mjaft te mire dhe i respektojme pa detyrime.Po ke gjini e kemi te veshtire te kuptojme.Pse ne shume raste hasim ne veshtiresi kur tjetri flet ose shpreh dicka?Ka lidhje kjo me gjinine qe ka.Nje shprehje thote qe "femra kur hesht ka dicka shume te rendesishme per te thene"
Pra me veshtire eshte te kuptosh meshkujt apo femrat?

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Me te veshtire per t'u kuptuar

Mesazh nga deti prej Fri 26 Feb 2010, 11:49

Per mua me lehte eshte t'i kuptoj femrat (bile edhe kur nuk flasin) se sa meshkujt. Disi meshkujt jane me enigmatikė, me tinzarė dhe me te pamundshem. Sa ēudi; edhe vet jam mashkull!
avatar
deti

Shteti : Kosovė
Postime : 2036
Kyējet nė forum : 13204
Regjistruar mė : 19/06/2007
Profesioni : Ekonomist

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Me te veshtire per t'u kuptuar

Mesazh nga EzOpI prej Fri 26 Feb 2010, 12:10

deti shkruajti:Per mua me lehte eshte t'i kuptoj femrat (bile edhe kur nuk flasin) se sa meshkujt. Disi meshkujt jane me enigmatikė, me tinzarė dhe me te pamundshem. Sa ēudi; edhe vet jam mashkull!

Ja ke fut kot Deti po ku ka perendi ti mar vesh femrat ore,edhe ne atapat e jetes ato piqen me shpejt nga meshkujt. Pra femrat jan shum te pakuptushme,edhe sipas informatave qe une kam lexuar studimet e nxierin femren shum me te komplikuar se sa mashkulli.Meshkujt jan naiv edhe ne me te shumten e rasteve i thon gjerat cop,kurse femra te stermundon qe ta maresh vesh ca do te thoj.
avatar
EzOpI

Postime : 92
Kyējet nė forum : 8763
Regjistruar mė : 21/02/2010
Profesioni : Kepucar

http://www.ndjenja.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Me te veshtire per t'u kuptuar

Mesazh nga Besi prej Sun 28 Feb 2010, 01:56

Une e them me plote pergjegjesi dhe me shume siguri se femrat me veshtire kuptohen,ne disa raste edhe s'ke asnje mundesi t'i kupton.Pse?Sepse,shume femra deri me sot kur mundohesh t'i kupton gjithnje te pergjigjen me "se di".Jam mundu dhe jam mundu deri me sot te kuptoj se cfar ka ne mes te kesaj fjale,dhe nuk kam arrit te gjej kuptimin apo se cfar nenkupton kjo fjale.Ndoshta edhe nuk kam dashur te pranoj ate mendim qe me ka ardhur gjithnje...,pikrishte sepse kam sinpati per kete gjini dhe nuk dua ta pranoj ate mendim,se vertete jane te atilla...
Do vazhdoje te mundohem qe te gjeje dicka ne kete fjal dhe t'i kuptoj pak me shume femrat.
avatar
Besi

Postime : 1349
Kyējet nė forum : 10388
Regjistruar mė : 20/11/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Me te veshtire per t'u kuptuar

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi