» Pėrshėndetje kur Hyni dhe kur Largoheni nga Forumi
Fri 17 Feb 2017, 10:34 nga Dardania

» Gėzuar Festat e Fund Vitit
Thu 29 Dec 2016, 19:02 nga Naki

» Kosovari ne Londer
Tue 13 Dec 2016, 16:58 nga albi

» Tė ndryshme
Tue 11 Oct 2016, 18:45 nga Elona

» Lodhja nga ata qė dikur i vlersoje...
Tue 11 Oct 2016, 00:15 nga Naki

» Te doktori...
Tue 11 Oct 2016, 00:13 nga Naki

14 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 14 vizitorė :: 1 Bot

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2899 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri dashuri_dhe_zjarr

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154063 artikuj v 4861 temat


Naki (9125)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3376)
 
Adisa (3282)
 


Jetojme per boten apo per veten?

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

ha Jetojme per boten apo per veten?

Mesazh nga Gjimnazistja prej Mon 22 Feb 2010, 15:35

Sa te ndikuar dhe te kufizuar ndiheni nga opinioni publik per te realizuar dicka.
Sa te ndikuar jemi nga ambjenti qe na rrethon?
Jetojme per boten apo per vet
en?

firma.................................................................................................................................................................................
"Ne dukje qetesi sublime, nerva te tendosura, lodhje e perbindeshme njerezore, nje gerryerje e brendeshme qe te sakaton me tej, e megjithate..."
avatar
Gjimnazistja

Shteti : Ne hapsire!
Postime : 1550
Kyējet nė forum : 9803
Regjistruar mė : 24/12/2009
Profesioni : gjimnaziste

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

ha Re: Jetojme per boten apo per veten?

Mesazh nga Vizitor prej Mon 22 Feb 2010, 15:37

un mendoj qe se cili jeton per vetene vet

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

ha Re: Jetojme per boten apo per veten?

Mesazh nga Besi prej Mon 22 Feb 2010, 15:44

Qe jemi te ndikuar apo kufizuar nga rrethi,kjo nuk mund te mohohet.Cdo njeri pak ose shume,ne nje menyre ose tjeter ndikohet dhe e kufizon veten.Ka prej atyre qe edhe s'jane,sikur qe ka te atille qe jane shume te ndikuar dhe te kufizuar.Por,fundja duhet ta kuptojme se cdo njeri e ka jeten e tij,dhe duhet jetuar per veten.Se po shkuam aq large dhe lejuam qe te jetojme vetem per tjeret,atehere 700 mije dreqen na kan henger.
Une mundohem te jetoje jeten per veten,dhe jo shpesh ndikohem dhe e kufizoje veten,megjithse nganjehere s'mund ti ik realitetit dhe duhet ti pershtatem rrethit dhe te beje dicka kunder deshires,apo te heshte per deshirat e mia.
avatar
Besi

Postime : 1349
Kyējet nė forum : 9584
Regjistruar mė : 20/11/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

ha Re: Jetojme per boten apo per veten?

Mesazh nga Interesant prej Mon 22 Feb 2010, 16:32

Njeriu eshte ai i cili e ben rrethin, dhe jo rrethi ta beje njeriun. Ka njerez qe jetojne per te tjeret , duke u bere dikush tjeter, dhe duke i ikur realitetit. Ka njerez qe jane te kompleksuar dhe ne jete jane njerez falls, te cilet vuajne te jene dikush tjeter, dhe te cilet gjithmone jane te deshtuar. Pra te jesh vetja origjinal eshte arritja me e madhe qe njeriu mund te arrije. Te kuptosh realitetin pa komplekse eshte te kuptosh jeten pa mundime.


Edituar pėr herė tė fundit nga interesant nė Mon 22 Feb 2010, 17:21, edituar 1 herė gjithsej
avatar
Interesant

Shteti : Pejė
Postime : 4173
Kyējet nė forum : 12539
Regjistruar mė : 02/03/2008
Profesioni : Jurispodenca

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

ha Re: Jetojme per boten apo per veten?

Mesazh nga memaliaj prej Mon 22 Feb 2010, 17:06

kete doni ju ska problem hahahaaaaa

firma.................................................................................................................................................................................
Cdo gje ka bukurine e saj.
avatar
memaliaj

Shteti : TIRANE
Postime : 3003
Kyējet nė forum : 10868
Regjistruar mė : 06/03/2008
Profesioni : arkitekt

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

ha Re: Jetojme per boten apo per veten?

Mesazh nga Vizitor prej Thu 15 Apr 2010, 18:44

Per veten tone!

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

ha Re: Jetojme per boten apo per veten?

Mesazh nga Kle@Love prej Thu 15 Apr 2010, 18:45

jeta ime eshte vetem e botes time edhe jetoj per jeten time

Kle@Love

Shteti : Durres
Postime : 6659
Kyējet nė forum : 16272
Regjistruar mė : 15/01/2009
Profesioni : Arkitekte

http://www.klealove.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

ha Re: Jetojme per boten apo per veten?

Mesazh nga Vizitor prej Thu 15 Apr 2010, 18:57

Jetoi per Jeten time dhe te Ardhmen time

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

ha Re: Jetojme per boten apo per veten?

Mesazh nga Kle@Love prej Fri 16 Apr 2010, 17:46

jetoj per veten se boten e shumezoj me 0 fare

Kle@Love

Shteti : Durres
Postime : 6659
Kyējet nė forum : 16272
Regjistruar mė : 15/01/2009
Profesioni : Arkitekte

http://www.klealove.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

ha Re: Jetojme per boten apo per veten?

Mesazh nga Vizitor prej Fri 16 Apr 2010, 20:33

Jetoj per veten dhe per ate qe do kalojm kete jete!

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

ha Re: Jetojme per boten apo per veten?

Mesazh nga Kle@Love prej Mon 19 Apr 2010, 19:09

jetoj per vete se per boten kisha ren ne pus me kohe

Kle@Love

Shteti : Durres
Postime : 6659
Kyējet nė forum : 16272
Regjistruar mė : 15/01/2009
Profesioni : Arkitekte

http://www.klealove.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

ha Re: Jetojme per boten apo per veten?

Mesazh nga Adisa prej Mon 19 Apr 2010, 19:32

Jetoj per veten time dhe per ata qe me duan te miren
avatar
Adisa

Postime : 3282
Kyējet nė forum : 11137
Regjistruar mė : 10/02/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

ha Re: Jetojme per boten apo per veten?

Mesazh nga Gjimnazistja prej Mon 19 Apr 2010, 19:46

Te gjithe themi qe jetojme per veten, por ndonese mundohemi te mos e pranojme, mentaliteti dhe opinioni ublik ka nje ndikim te madh tek gjithesecili prej nesh, mbase jo aq shume ndikim sa per te thene qe jetojme per boten, por njekohesisht nuk ka aq pak ndikim sa per te thene jetoj plotesisht per veten sepse te pakten nje here secilit prej nesh mund ti kete ndodhur te jete ndjere i kufizuar nga rrethant dhe opinioni i te tjereve...

firma.................................................................................................................................................................................
"Ne dukje qetesi sublime, nerva te tendosura, lodhje e perbindeshme njerezore, nje gerryerje e brendeshme qe te sakaton me tej, e megjithate..."
avatar
Gjimnazistja

Shteti : Ne hapsire!
Postime : 1550
Kyējet nė forum : 9803
Regjistruar mė : 24/12/2009
Profesioni : gjimnaziste

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

ha Re: Jetojme per boten apo per veten?

Mesazh nga Drini prej Mon 19 Apr 2010, 21:48

Per vehten dhe familjen time
avatar
Drini

Shteti : Republika e Korruptuar e Kosoves
Postime : 1629
Kyējet nė forum : 10496
Regjistruar mė : 01/04/2009
Profesioni : Inxhinier Mekanik/Ekonomist

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

ha Re: Jetojme per boten apo per veten?

Mesazh nga Arjana prej Tue 20 Apr 2010, 00:00

nga pak per te dyja besoj une,mos them me shum per syte e botes se vet opninioni ndaj nesh ka njefare rendesie,sidomos kur flasim per vendet si Shqiperia me ate mentalitet qe dini te gjithe
avatar
Arjana

Shteti : diku e humbur
Postime : 3724
Kyējet nė forum : 13711
Regjistruar mė : 26/09/2009
Profesioni : Studente

http://engjujtshqiptare.forumotion.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

ha Re: Jetojme per boten apo per veten?

Mesazh nga Naki prej Tue 20 Apr 2010, 00:02

Dakord jetojme ne 50:50 per te dyja sot ku jemi dhe fatkeqsisht kjo e thene ne mos 80% diku 60-70% eshte e vertete.

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
avatar
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9125
Kyējet nė forum : 17914
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

ha Re: Jetojme per boten apo per veten?

Mesazh nga Arjana prej Tue 20 Apr 2010, 02:53

per te dyja bashk e pike,kush thot te kunderten gabon ose sdo ta pranoj qe opinioni ka ate force sa te ndikoj ne jeten e dikujt
avatar
Arjana

Shteti : diku e humbur
Postime : 3724
Kyējet nė forum : 13711
Regjistruar mė : 26/09/2009
Profesioni : Studente

http://engjujtshqiptare.forumotion.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

ha Re: Jetojme per boten apo per veten?

Mesazh nga Katilja prej Sat 08 Jun 2013, 11:16

per veten bota si esht si esht per mu nilloj mbetet

firma.................................................................................................................................................................................
Sa here nje adoleshent vdes nga droga,sa here nje djale humbet jeten nga motorri,sa here qe nje vajze shitet ne perpjekjen per te mbijetuar. Shoqeria thote : ''Kjo eshte rinia sotme'' 
avatar
Katilja

Shteti : Burrel
Postime : 1210
Kyējet nė forum : 5926
Regjistruar mė : 17/02/2013
Profesioni : forumxhie

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

ha Re: Jetojme per boten apo per veten?

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi