» Cila ėshtė miqėsia sot?
Fri 09 Feb 2018, 19:49 nga edvini084

» Dua te Them..
Thu 08 Feb 2018, 21:37 nga edvini084

» Nese Sonte Ndihesh Vetem...
Thu 08 Feb 2018, 20:56 nga edvini084

» Njė Ditė ...
Sun 04 Feb 2018, 23:20 nga Dardania

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Sun 04 Feb 2018, 23:19 nga Dardania

» A ka delja ose dhija dhembet e pare siper ?
Wed 31 Jan 2018, 19:25 nga edvini084

10 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 10 vizitorė :: 1 Bot

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2900 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri EriAjv

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154077 artikuj v 4863 temat


Naki (9126)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Fshehjet e droges nga me te pazakontat

Shko poshtė

gezuar Fshehjet e droges nga me te pazakontat

Mesazh nga Geri prej Mon 22 Feb 2010, 13:36


Spanje: kokaine e fshehur tek
bananet
Ne janar te 2010-tes ,nje punonjes supermarku ne Madrid zbuloi ne
seksionin e fruta perimeve droge e cila ishte fshehur ne mes te bananes
qese kokaine
.Policia kryen hetime dhe ne dyqane te tjera zinxhir ku kishin marre
furnizime te bananeve dhe gjejne rreth njeqind kg pluhur te bardhe te
ardhura nga
Ekuador,e gjitha kjo droge i ka shpetuar trafikanteve pa e marre.Brazil: pellumbat korrierrt e drogrs
Per te arritur te futesh drogen ne burg ,duhet te jesh nje mashtrues.Ne
burgun Marilla (Brazil)droga kaloi nga ajri.Te burgosurit kishin
pregatitur
pellumba per te kontrabanduar droge dhe pjese te telefonave celulere ,te
varura tek kembet e tyre(pellumbave).Ne veren e vitit 2008 rojet
zbuluan
mashtrimin ,ata pane gruan e nje te burgosuri e cila kishte dy pellumba
dhe po i bente gati te fluturonin .Zvicer: kokaine ne hanxhar akull alpinizem
Ne janar 2010, nje burre u perpoq per te hyre ne Zvicer me 1,3 kg
kokaine fshehur ne akset akull ngjitje. Ide origjinale, por per fat te
keq per
ate, oficeri doganor qe pergjigjej per kontrollin ate dite ishte vete
alpinist dhe atij nuk i shpetoi pa pare se litaret ishin shume te
shkurter te
parregullt dhe ketu filloi tedyshonte.


Lituani: kokaine fshehur ne arkivole
40 kg kokaine fshehur ne ... arkivole! Eshte policia lituaneze i cili
beri zbulimin e pabesueshem ne shtator 2008. Droga ishte fshehur nė
rrobat per
te vdekur.


Shtetet e Bashkuara: Metodologjia e
kristal nė qumėsht pluhur
Nė fillim te 2010, ne SHBA, ne kufirin SHBA-Meksike nje gruaje
Nogalese ,i gjejne ne canten e saj personale nje kanace pluhur qumeshti
ku ishte
fshehur 700 gram metologjia kristal,nje droge sintetike teper e
fuqishme.Kokaine e fshehur ne Allci
Nje doganore hollandezeka pare gjithcka. Ne maj 2007, policia eshte e
habitur nga nervozizmi i nje gruaje qė pretendon se ka nje kembe tė
thyer. Ne
fakt e kishte kemben ne allci , por ne nje trashesi te parregullt. E
kane cuar ne spital per ti bere radio –grafi, nuk i kane gjetur asnje
frakture
por zbulojne 1.5 kg kokaine.Shtetet e Bashkuara: pelena baby,
nuhatje jeshile
Ne shkurt 2009, policia ne Delaware (USA) ka gjetur gati 100 gram bar
fshehur ne ... pelena per femije! i 26 vjeēari, ishte duke u pergatitur
per te
shitur mallin kur nje oficer mberriti per njė kontroll rutine. Babai i
ri mori pelenat per te fshehur mallin .France: ka fshehur 570 gram kokaine
... ne stomakun e tij
Kjo eshte nje metode tashme e njohur per doganieret. Disa njerez te
quajtur "mushka", nuk ngurrojne te gelltitnsin kapsula qe permbajne .
Nje
nigerian i ri u arrestua ne Viry (Francė), ndersa ai mbante ne barkun e
tij 570 g kokaine. Nje veprim tille denohet rreptesisht nga ligji.Por
mbi te
gjitha persona qe bejne kete veprim rrezikojne jeten e tyre ,n.q.se nje
kapsule plas (hapet)vdekja eshte e sigurte.
avatar
Geri
Admin

Shteti : Ne zemer te forumit
Postime : 7161
Kyējet nė forum : 15960
Regjistruar mė : 16/08/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi