» Njė Ditė ...
Fri 05 Jan 2018, 09:29 nga Kotelja

» Po Kerkoj...
Fri 05 Jan 2018, 09:12 nga Kotelja

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Fri 05 Jan 2018, 09:11 nga Kotelja

» Cili ėshtė filmi qė ju ka bėrė pėr tė qarė duke e shiku.....
Fri 05 Jan 2018, 09:10 nga Kotelja

» Pėrshėndetje kur Hyni dhe kur Largoheni nga Forumi
Sun 02 Jul 2017, 21:02 nga albi

» Gėzuar Festat e Fund Vitit
Thu 29 Dec 2016, 19:02 nga Naki

8 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 8 vizitorė :: 2 Bots

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2899 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri dashuri_dhe_zjarr

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154068 artikuj v 4861 temat


Naki (9125)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


A mundemi "ne", sot, te jemi vetvetja?

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

A mundemi "ne", sot, te jemi vetvetja?

Mesazh nga PRINCO prej Sun 21 Feb 2010, 16:13

Sot, kemi nevoje per nje "RILINDJE 2" ... Kemi nevoje per nje rilindje
te re, moderne apo koherente. Kemi nevoje te behemi pak rilindas sepse
vlerat tona kombetare midis ketij konglomerati levizjesh kaotike, ne
politike, ekonomi dhe ne jeten sociale, po zbehen...A e dini cfare
rilindasit tane bene para afro nje shekulli? Ja sec bene: "Moren nje
Skenderbe aq sa ishte dhe e bene ( artistikisht) me shume sec ishte,
moren nje shpate te madhe dhe ja vune ne dore dhe finalja; moren nje
komb te demoralizuar nga pushtimet, plackitjet dhe dhunimet dhe i
thane: "TI, KOMBI IM, VLEN !...TI, KOMBI IM, JE I AFTE TE PRODHOSH
BURRA SHTETI...MOS U PERGJUNJE!
A mundemi "NE" , sot, te bejme ate qe rilindasit tane bene para shume vitesh?
A mundemi "NE", sot, te rizgjojme ndjenjen e bukur e te qenurit shqiptare?
A mundemi "NE", sot, te jemi i vetvetja?

firma.................................................................................................................................................................................
Bėhu ambicioz i diturisė, falės fisnik i shoqėrisė, rob falėnderues i Perėndisė, i dėgjueshėm nė kohė tė pleqėrisė.
Aty ku ska MORAL, Ligji nuk ka vler........
avatar
PRINCO

Shteti : Mbi token E ZOTIT
Postime : 188
Kyējet nė forum : 8923
Regjistruar mė : 18/02/2010

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A mundemi "ne", sot, te jemi vetvetja?

Mesazh nga Vizitor prej Sun 21 Feb 2010, 21:23

Ne nuk mundemi te bejme ate qe beren rilindasit me pare, per faktin e thjesht se nuk duam , jo se nuk jemi te afte.Ka kohe dhe me kohen po zbehet kjo ndjenje e te qenurit shqiptare sic ka qene, per arsye crregullimi identiti.Jemi magjepsur nga mmbingopja, nga egoja, nga bota, ne ecim ne rrugen e shkaterrimit duke menduar se po bejme mire, pa e kthyer koken mbrapa dhe te shohim kaosin qe kemi shkaketuar.Po e viktimizojme veten.
Ndoshta ne jemi vetvetja, ne kohen ku jetojme po behemi vetvetja.
Skenderbeu u kthye me vetdeshire, me urrejtje ne gjak per turkun, me qellimin e kthimit te shqiptareve ne nje popull te lire e jo myslyman.
Puna sot qendron se sot nuk ke kunder te luftosh dhe e keqja me e madhe eshte kur do te luftosh por armiku eshte hija jote.

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A mundemi "ne", sot, te jemi vetvetja?

Mesazh nga Katilja prej Mon 03 Jun 2013, 10:58

nrm qe po edhe pse gjithnje dum tmarrim shembullin e dikujt apo dickaje e na duket sikur jemi me mir si ajo sesa kto qe jemi

firma.................................................................................................................................................................................
Sa here nje adoleshent vdes nga droga,sa here nje djale humbet jeten nga motorri,sa here qe nje vajze shitet ne perpjekjen per te mbijetuar. Shoqeria thote : ''Kjo eshte rinia sotme'' 
avatar
Katilja

Shteti : Burrel
Postime : 1210
Kyējet nė forum : 6733
Regjistruar mė : 17/02/2013
Profesioni : forumxhie

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A mundemi "ne", sot, te jemi vetvetja?

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi