» Cila ėshtė miqėsia sot?
Fri 09 Feb 2018, 19:49 nga edvini084

» Dua te Them..
Thu 08 Feb 2018, 21:37 nga edvini084

» Nese Sonte Ndihesh Vetem...
Thu 08 Feb 2018, 20:56 nga edvini084

» Njė Ditė ...
Sun 04 Feb 2018, 23:20 nga Dardania

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Sun 04 Feb 2018, 23:19 nga Dardania

» A ka delja ose dhija dhembet e pare siper ?
Wed 31 Jan 2018, 19:25 nga edvini084

17 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 17 vizitorė :: 1 Bot

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2900 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri EriAjv

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154077 artikuj v 4863 temat


Naki (9126)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Sinqeritet pa rezerva, i barabarte me mendjelehtesi?

Shko poshtė

?? Sinqeritet pa rezerva, i barabarte me mendjelehtesi?

Mesazh nga Gjimnazistja prej Sun 21 Feb 2010, 08:58

Te gjithe synojme te jemi te sinqerte.

Te sinqerte me te gjithe, pavaresisht se sa i njohim?

C'ndodh ne momentin qe jemi te sinqerte pa rezerva, duke thene gjithmone ate qe mendojme, pavaresisht se sa e njohim dike dhe pavaresisht nga rrethanat?

Ky sinqeritet pa rezerva, a mund te quhet mendjelehte
si?
avatar
Gjimnazistja

Shteti : Ne hapsire!
Postime : 1550
Kyējet nė forum : 10895
Regjistruar mė : 24/12/2009
Profesioni : gjimnaziste

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

?? Re: Sinqeritet pa rezerva, i barabarte me mendjelehtesi?

Mesazh nga Vizitor prej Sun 21 Feb 2010, 15:21

Kesaj pyetje i bashkangjitet pyetja te jesh apo te mos jesh?Une them te jesh, eshte sinqeriteti ai qe njerezimi ka me shume nevoje se asnje gje tjeter. Natyrshem lind pyetja: a funksionon? Funksionon kur ti di ne cilin aspekt te jesh i sinqerte dhe sinqeriteti te jete i barabarte me diplomaci.Njerezit qe jane te sinqerte, duhet te jene te ftohte, te sigurt, dhe jene te mireinformuar per gjithcka.Bota eshte nje hipokrizi qe rrit hipokrizen njerezore ti sfidoji qe te dyja duke ju treguar armiken me te madh sinqeritetin.

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

?? Re: Sinqeritet pa rezerva, i barabarte me mendjelehtesi?

Mesazh nga Besi prej Sun 21 Feb 2010, 15:41

Pajtohem me parashkruhesen.Fatkecsisht sot nuk dihet kush eshte i sincert e kush jo.Sot,te gjithe e permendim sinceritetin me se shumti,behemi qe jemi te sincert dhe njekohesisht presim te tjeret te jene te sincert.Por sa jemi te sincert dhe sa jane te tjeret me ne?Aspak!Sidomos ne boten virtuale,sinceriteti eshte nen mesatare.Pse?Sepse,e shoh se pothuajse te gjithe,ne te shumten e rasteve jemi te genjeyer nga te tjeret dhe vazhdojme ta mashtrojme veten.
Sot,njeriu klasifikohet si i sincert nese e perkrah shumicen,flet but,embel.Me pak fjale behet si shumica,del nga vetja plotesisht dhe nuk e thote ate qe e mendon,por ate qe e thone shumica.Kjo eshte per te ardhur keq.
avatar
Besi

Postime : 1349
Kyējet nė forum : 10676
Regjistruar mė : 20/11/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

?? Re: Sinqeritet pa rezerva, i barabarte me mendjelehtesi?

Mesazh nga Genci-fr prej Tue 02 Mar 2010, 23:15

sinqeriteti i njeriut nuk duhet marr si pozitive per personin posedues mir po negative sepse njerzit mund ta keqperdorin, andaj mendojq e njeriu nuk duhet te jet shum i sinqert te mos tregoj gjith at qe ndjen.

asgje nuk esht me i sinqert se femia mir po prap se prap mbetet femi dhe gjithkush mund te manipuloj me ate...?

Genci-fr

Shteti : kosov
Postime : 467
Kyējet nė forum : 10253
Regjistruar mė : 02/06/2009
Profesioni : ekonomist

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

?? Re: Sinqeritet pa rezerva, i barabarte me mendjelehtesi?

Mesazh nga deti prej Wed 03 Mar 2010, 12:15

Duket ne shikim te pare por realiteti eshte pak me ndryshe. Varet prej njerezve. Sinqeritet pa rezerva mund te kesh vetem ndaj atij qe eshte si ti, perndryshe do te kete keqkuptim.
Sillu me njerezit ashtu si do doje qe ata te sillen me ty. Mbase keshtu mund te perzgjedhish edhe shoqerinė.
avatar
deti

Shteti : Kosovė
Postime : 2036
Kyējet nė forum : 13492
Regjistruar mė : 19/06/2007
Profesioni : Ekonomist

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

?? Re: Sinqeritet pa rezerva, i barabarte me mendjelehtesi?

Mesazh nga E Dashuruar prej Thu 10 Jun 2010, 14:15

Sinqeriteti eshte virtyt dhe vlere ne karakterin te njeriut. Megjithate nga njera ane te jesh i sinqert esht mire por nga ana tjeter jo dhe aq mire sepse nga disa persona abuzojne dhe perfitojne nga sinqeriteti yt.

Mendimi im eshte ky qe sinqeritetin duhet ta perdorim aty ku duhet dhe aq sa duhet ..
avatar
E Dashuruar

Shteti : Tetove
Postime : 2236
Kyējet nė forum : 11452
Regjistruar mė : 20/05/2010
Profesioni : Frizer (Salon Sun Shine)

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

?? Re: Sinqeritet pa rezerva, i barabarte me mendjelehtesi?

Mesazh nga Arjana prej Thu 10 Jun 2010, 16:24

sinqeriteti pa rezerva esht budallallek
avatar
Arjana

Shteti : diku e humbur
Postime : 3724
Kyējet nė forum : 14803
Regjistruar mė : 26/09/2009
Profesioni : Studente

http://engjujtshqiptare.forumotion.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

?? Re: Sinqeritet pa rezerva, i barabarte me mendjelehtesi?

Mesazh nga Katilja prej Mon 17 Jun 2013, 14:33

SINQERITETI -virtyt i paster i njeriut,por qe shpesh keqperdoret nga te tjeret,prandaj ne raste te caktuara dozen e sinqeritetit duhet ta kemi te limituar:neutral:

firma.................................................................................................................................................................................
Sa here nje adoleshent vdes nga droga,sa here nje djale humbet jeten nga motorri,sa here qe nje vajze shitet ne perpjekjen per te mbijetuar. Shoqeria thote : ''Kjo eshte rinia sotme'' 
avatar
Katilja

Shteti : Burrel
Postime : 1210
Kyējet nė forum : 7018
Regjistruar mė : 17/02/2013
Profesioni : forumxhie

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

?? Re: Sinqeritet pa rezerva, i barabarte me mendjelehtesi?

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi