» Pėrshėndetje kur Hyni dhe kur Largoheni nga Forumi
Sun 02 Jul 2017, 21:02 nga albi

» Gėzuar Festat e Fund Vitit
Thu 29 Dec 2016, 19:02 nga Naki

» Kosovari ne Londer
Tue 13 Dec 2016, 16:58 nga albi

» Tė ndryshme
Tue 11 Oct 2016, 18:45 nga Elona

» Lodhja nga ata qė dikur i vlersoje...
Tue 11 Oct 2016, 00:15 nga Naki

» Te doktori...
Tue 11 Oct 2016, 00:13 nga Naki

9 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 9 vizitorė :: 1 Bot

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2899 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri dashuri_dhe_zjarr

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154064 artikuj v 4861 temat


Naki (9125)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Hena e plote ndikon ne rritjen e kriminalitetit!

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Hena e plote ndikon ne rritjen e kriminalitetit!

Mesazh nga Gjimnazistja prej Wed 17 Feb 2010, 20:23

Sipas kerkimeve me te fundit eshte zbuluar se hena e plote, ka nje ndikim te vecante tek njeriu, duke cuar ne rritjen e presionit te gjakut.
Per kete arsye sipas eksperimenteve u arrit ne perfundim se hena e plote ben qe njerezit te jene me gjaknxehte duke cuar ne nje kunderveprim me te shpejte ndaj te tjereve.
Madje mendohet se vrasesit serial i kryejne krimet e tyre gjate neteve te erreta me hene te plote.
Pasi u mor ne studim nje grup njerezish normal ne dite te zakonshme ata ishin shume te qete, ndersa gjate neteve me hene te plote nuk arrinin te kontrollonin veten.

Shumica e mjekeve pas disa studimeve vune re se ne 80% te operacioneve te kryera gjate neteve me hene te plote kishte nje gjakderdhje me te madhe, duke e bere te pamundur kontrollimin e tij dhe shumica e operacioneve rezultonin te pasuksessh
me.
avatar
Gjimnazistja

Shteti : Ne hapsire!
Postime : 1550
Kyējet nė forum : 10505
Regjistruar mė : 24/12/2009
Profesioni : gjimnaziste

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi