» Njė Ditė ...
Fri 05 Jan 2018, 09:29 nga Kotelja

» Po Kerkoj...
Fri 05 Jan 2018, 09:12 nga Kotelja

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Fri 05 Jan 2018, 09:11 nga Kotelja

» Cili ėshtė filmi qė ju ka bėrė pėr tė qarė duke e shiku.....
Fri 05 Jan 2018, 09:10 nga Kotelja

» Pėrshėndetje kur Hyni dhe kur Largoheni nga Forumi
Sun 02 Jul 2017, 21:02 nga albi

» Gėzuar Festat e Fund Vitit
Thu 29 Dec 2016, 19:02 nga Naki

5 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 5 vizitorė :: 1 Bot

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2899 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri dashuri_dhe_zjarr

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154068 artikuj v 4861 temat


Naki (9125)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Akullore Ice Cream

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

gezuar Akullore Ice Cream

Mesazh nga Anhela prej Wed 17 Feb 2010, 17:57

KJO ESHTE NJE AKULLORE E TTHJESHT PoR E SHISHME NGA KOSOVA
Pėrbėrėsit

* 1 gote qumeshte per shllagin,
* 1 luge te mesme kakao
* dhe ne se e doni pak me t,e embel shtoni 2-3luge sheqer.

Udhėzime per pregaditje

Qesim ne nje ene te thelle shllag pluhur pastaj qesim goten e qumshtit e perziem me mikser deri sa te behet nje mase homogjene pastaj qesim kakaon dhe perseri e perziem pastaj marim nje ene dhe e qesim masen e hiteuar e mbulojm me kapak dhe e lem ne frigorifer deri sa te ngrihet.


Ju beft mir.

firma.................................................................................................................................................................................
◄███▓▒░░Love makes the world go around!◄███▓▒░░
avatar
Anhela

Shteti : Prishtin
Postime : 542
Kyējet nė forum : 9480
Regjistruar mė : 04/02/2010
Profesioni : Kontabiliste.

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

gezuar Re: Akullore Ice Cream

Mesazh nga Vizitor prej Fri 19 Feb 2010, 12:49

Akullore Mars
karamel, qumbesht, cokillat, kikirik, vanilie.

ICE FOOD Fier

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi