» Njė Ditė ...
Fri 05 Jan 2018, 09:29 nga Kotelja

» Po Kerkoj...
Fri 05 Jan 2018, 09:12 nga Kotelja

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Fri 05 Jan 2018, 09:11 nga Kotelja

» Cili ėshtė filmi qė ju ka bėrė pėr tė qarė duke e shiku.....
Fri 05 Jan 2018, 09:10 nga Kotelja

» Pėrshėndetje kur Hyni dhe kur Largoheni nga Forumi
Sun 02 Jul 2017, 21:02 nga albi

» Gėzuar Festat e Fund Vitit
Thu 29 Dec 2016, 19:02 nga Naki

12 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 12 vizitorė

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2899 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri dashuri_dhe_zjarr

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154068 artikuj v 4861 temat


Naki (9125)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Embelsire me mjalte (Shendetli)

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

hey Embelsire me mjalte (Shendetli)

Mesazh nga Anhela prej Wed 17 Feb 2010, 17:54

Pėrbėrėsit

* miell 4 gota uji
* sheqer 1 gote uji
* 1-2 filxhan kafeje (me 2 behet me e mire)
* veze 4 kokra te plota dhe nje te verdhe
* sode 1 luge kafeje
* arra 1 filxhan caji
* gjalp i shkrir 250g
* per sherbetin: sheqer 4 gota uji dhe 3 gota uje.Ne nje ene perzihen mire sheqeri, mjalti, gjalpi dhe ne fund shtohen arrat. Pastaj hidhet mielli i perzier me par me soden. Perzihen derisa te jete lagur i tere mielli, por mos e punoni me shume. Lyhet nje tave me diameter rreth 30-35 cm me gjalp hidhet brumi qe pergatitem, rrafshohet me dore dhe lyhet siperfaqia me te verdhen e vezes dhe mund te beni zbukurime me pirun ose me lug simbas deshires. Piqet ne 200 grade per 35-40 minuta.
Lihet te ftohet plotesisht dhe pritet ne form rombi ose katrore simbas deshires. sherbeti hidhet i nxeht dhe aromatizuar me vanilje.

firma.................................................................................................................................................................................
◄███▓▒░░Love makes the world go around!◄███▓▒░░
avatar
Anhela

Shteti : Prishtin
Postime : 542
Kyējet nė forum : 9492
Regjistruar mė : 04/02/2010
Profesioni : Kontabiliste.

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi