» Njė Ditė ...
Fri 05 Jan 2018, 09:29 nga Kotelja

» Po Kerkoj...
Fri 05 Jan 2018, 09:12 nga Kotelja

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Fri 05 Jan 2018, 09:11 nga Kotelja

» Cili ėshtė filmi qė ju ka bėrė pėr tė qarė duke e shiku.....
Fri 05 Jan 2018, 09:10 nga Kotelja

» Pėrshėndetje kur Hyni dhe kur Largoheni nga Forumi
Sun 02 Jul 2017, 21:02 nga albi

» Gėzuar Festat e Fund Vitit
Thu 29 Dec 2016, 19:02 nga Naki

11 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 11 vizitorė :: 1 Bot

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2899 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri dashuri_dhe_zjarr

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154068 artikuj v 4861 temat


Naki (9125)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Vetesakrifikim per dashurine!

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Vetesakrifikim per dashurine!

Mesazh nga Gjimnazistja prej Tue 16 Feb 2010, 23:01

Pyetja qe hasim me shpesh: A mund te duash partnerin/partneren me shume se veten?
Ajo ndjenje qe egziston a eshte aq e forte qe te shtyn drejt vetesakrifikimit duke dhene jeten per njeriun tuaj te zemres?
Pergjigjet e ketyre pyetjeve jane nga me te ndryshmet dhe me te shumellojshme.

C'mendim keni ju, a mund te doni njeriun tuaj te zemres me shume se veten duke cuar deri ne ate pike sa te japesh jeten per te, nese do te ishte e nevojsh
me? :thinking: :thinking: :thinking:
avatar
Gjimnazistja

Shteti : Ne hapsire!
Postime : 1550
Kyējet nė forum : 10613
Regjistruar mė : 24/12/2009
Profesioni : gjimnaziste

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Vetesakrifikim per dashurine!

Mesazh nga Geri prej Tue 16 Feb 2010, 23:07

Kur nji njeriu bie thell ne dashuri me nji person qe aktualisht e ka te dashur.Dhe kur kjo lidhje quhet e sinqert besoj te personi te i cili gjithcka qe ka esht e dashura e vertet sakrifikon gjithcka qe mos ta humbas ate me nji fjal jeten.
avatar
Geri
Admin

Shteti : Ne zemer te forumit
Postime : 7161
Kyējet nė forum : 15678
Regjistruar mė : 16/08/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Vetesakrifikim per dashurine!

Mesazh nga Anhela prej Wed 17 Feb 2010, 17:28

Un mund ta them pak me ndryshe edhe pse sdo doja ta permendja kurr deri me sot se kam permendur asnjeher.
Para 3 vitesh e doja nje person shum njesoj dhe ai,por u kercnova se po te vazhdoja me te ai sdo te shoh me drit me sy,andaj vetem per te jetuar ai sakrifikova veten, i thash se me nuk te dua,
Pse them sakrifikova veten?
Sepse prej se jam ndar me te eshte njesoj si te kisha vdekur me nuk kam zemer te dua askend!

firma.................................................................................................................................................................................
◄███▓▒░░Love makes the world go around!◄███▓▒░░
avatar
Anhela

Shteti : Prishtin
Postime : 542
Kyējet nė forum : 9483
Regjistruar mė : 04/02/2010
Profesioni : Kontabiliste.

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Vetesakrifikim per dashurine!

Mesazh nga Vizitor prej Thu 18 Feb 2010, 20:04

Shume njerez mendojne se te dashurojne eshte sakrifice.Nuk ka vend per sakrifica.Nese ndjenja eshte aq e madhe sa te arrij te mposht te gjitha pengesat, atehere ti vertet ke arritur te dashurosh, nese dorezohesh, ose e sheh si te pamundur ,atehere egziston nje alternative me e re.Keshtu qe cdo gje qe do e beja do ishte thjesht brenda mundesive dhe asaj qe do me rekomandonte zemra.

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Vetesakrifikim per dashurine!

Mesazh nga Besi prej Fri 19 Feb 2010, 11:32

Nese une shkoje deri aty sa te jap jeten per dike,apo ndersjelltas,kjo nuk nenkupton se e duam njeri tjetrin me seriozitet.Sepse,personi ne fjale nuk ka nevoje(ne fakt nuk duhet te kete nevoje) qe une te jem i vdekur,dhe t'ja deshmoje dashurin,e as une s'kam nevoje qe "ajo" te vdes dhe te bindem per dashurine e saj qe ka per mua.Vetsakrifikim eshte atehere kur ben gjera qe nuk i ke bere asnjehere me pare,kur nuk derzohesh para asgjeje,kur je ne gjendje te lufton cdo penges,cofte te vogel apo te madhe dhe ne fund te jeshe i gjalle-perpara personit qe e do.
avatar
Besi

Postime : 1349
Kyējet nė forum : 10394
Regjistruar mė : 20/11/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Vetesakrifikim per dashurine!

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi