» Pėrshėndetje kur Hyni dhe kur Largoheni nga Forumi
Sun 02 Jul 2017, 21:02 nga albi

» Gėzuar Festat e Fund Vitit
Thu 29 Dec 2016, 19:02 nga Naki

» Kosovari ne Londer
Tue 13 Dec 2016, 16:58 nga albi

» Tė ndryshme
Tue 11 Oct 2016, 18:45 nga Elona

» Lodhja nga ata qė dikur i vlersoje...
Tue 11 Oct 2016, 00:15 nga Naki

» Te doktori...
Tue 11 Oct 2016, 00:13 nga Naki

12 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 12 vizitorė :: 1 Bot

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2899 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri dashuri_dhe_zjarr

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154064 artikuj v 4861 temat


Naki (9125)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Pule me kepurdha ...

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

gezuar Pule me kepurdha ...

Mesazh nga Anhela prej Sun 14 Feb 2010, 20:13

Pėrbėrėsit:

Pėr 4 persona duhen:
4 lugė tė mėdha ēaji salcė, kripė
8 kofshė pule pa lėkurė dhe kocka
½ lugė tė madhe ēaji me vaj ulliri
150 gramė kėpurdha tė ndara me katėrsh
125 gramė barbunja
4 lugė tė mėdha ēaji me uthull.


Trazoni kripėn, uthullėn dhe salcėn e sojės nė njė tigan tė nxehtė. Prijeni mishin e pulės nė rripa dhe vendoseni nė njė enė tė cekėt. Hidhni mbi tė salcėn dhe lėrini mėnjanė tė qullen. Nxehni vajin nė njė tigan. Vendosni nė tė rripat e mishit tė pulės dhe lėrini tė skuqen. Pasi tė skuqen, largojini dhe nė lėngun e mbetur nė tigan skuqni kėrpudhat dhe perimet duke i trazuar.

firma.................................................................................................................................................................................
◄███▓▒░░Love makes the world go around!◄███▓▒░░
avatar
Anhela

Shteti : Prishtin
Postime : 542
Kyējet nė forum : 9306
Regjistruar mė : 04/02/2010
Profesioni : Kontabiliste.

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi