» Cila ėshtė miqėsia sot?
Fri 09 Feb 2018, 19:49 nga edvini084

» Dua te Them..
Thu 08 Feb 2018, 21:37 nga edvini084

» Nese Sonte Ndihesh Vetem...
Thu 08 Feb 2018, 20:56 nga edvini084

» Njė Ditė ...
Sun 04 Feb 2018, 23:20 nga Dardania

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Sun 04 Feb 2018, 23:19 nga Dardania

» A ka delja ose dhija dhembet e pare siper ?
Wed 31 Jan 2018, 19:25 nga edvini084

9 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 9 vizitorė :: 1 Bot

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2900 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri EriAjv

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154077 artikuj v 4863 temat


Naki (9126)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Lidhjet e shumta te forcojne apo...

Shko poshtė

Lidhjet e shumta te forcojne apo...

Mesazh nga Gjimnazistja prej Thu 04 Feb 2010, 16:10

Sot po shohim se lidhjet e para ndodhin qe ne nje moshe me te vertete te vogel, ne nje moshe te tille qe ato vete mbase nuk e dine se cdo te thote te jesh i/e lidhur duke bere qe shume prej tyre te mendojne vetem si te risin numrin e partnereve. Nga nje edukim i tille te njejten gje ndjekin edhe ne rritje.
Por c'ndodh ne momentin qe nje njeri krijon shume lidhje, te cilat zgjasin shume pak ne kohe.
Si ndikojne keto lidhje ne personalitetin dhe jeten e njeriut?
Lidhjet e shumta te forcojne apo te shkaterrojne?
C'mendim keni per kete teme?
avatar
Gjimnazistja

Shteti : Ne hapsire!
Postime : 1550
Kyējet nė forum : 10898
Regjistruar mė : 24/12/2009
Profesioni : gjimnaziste

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Lidhjet e shumta te forcojne apo...

Mesazh nga Besi prej Thu 04 Feb 2010, 17:09

Nese flasim ne menyre absolute gabojme pavarsisht mendimit qe themi.Ndikon qellimi i lidhjeve,ku disa ( femra apo meshkuj) krijojne lidhje te shumta per qellime te ndryshme,dhe ka nga ata\o qe nuk krijojne lidhje te shumta per ndonje qellim,por ato vijne pa pritur dhe tek keta te fundit mendoj se ndikon per mire dhe jane me te pergaditur per jeten-te mirat dhe te kcijat qe u sjell jeta.
avatar
Besi

Postime : 1349
Kyējet nė forum : 10679
Regjistruar mė : 20/11/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Lidhjet e shumta te forcojne apo...

Mesazh nga Vizitor prej Thu 04 Feb 2010, 21:11

Ne kete bote ka lidhje te ndyshme, dashuri te ndryshme,tipa te ndryshem dhe keto gjera tek nje karakter me psikologji te holle ben qe te cfare kerkon.Lidhjet e shumta sjellin cekulibrim te njeriut, kalon ne ves, dhe demton vevanerisht psikiken, deshiren per te ndier dicka te vecante.Vajza ju mund te gjeni shume dashuri qofte dhe vetem tek nje person i vetem.Dihet qe vajza shkon me mendimin qe ky eshte i duhuri per mua per cdo lidhje qe krijon, por nuk eshte stabel ne veten e saj.

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Lidhjet e shumta te forcojne apo...

Mesazh nga Gjimnazistja prej Sat 08 May 2010, 20:05

Mendoj se lidhjet e shumta te cojne drejt shkaterrimit, drejt te qenurit i pandjeshem dhe drejt shthurjes.
Kete gje po e hasim cdo dite e me shume ne shoqerine e sotme, qe ne nje moshe shume te vogel, fillojne lidhjet e para dhe nuk e di pse por me eshte krijuar idea sikur per nje femer mjafton nje apo dy zhgenjime ne dashuri per te shkaterruar ajo vete jeten e saj dhe per tu bere pre e lidhjeve te shumta qe zgjasin pak, qe nuk i sigurojne me asnje ndjenje dhe asgje te vecante.

firma.................................................................................................................................................................................
"Ne dukje qetesi sublime, nerva te tendosura, lodhje e perbindeshme njerezore, nje gerryerje e brendeshme qe te sakaton me tej, e megjithate..."
avatar
Gjimnazistja

Shteti : Ne hapsire!
Postime : 1550
Kyējet nė forum : 10898
Regjistruar mė : 24/12/2009
Profesioni : gjimnaziste

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Lidhjet e shumta te forcojne apo...

Mesazh nga Arjana prej Sat 08 May 2010, 21:47

te embelsojn e su ngopesh dot po le,esht si nje lloj semundje qe po te zuri veshtire se e le, e shkaterron cdo maredhenie
avatar
Arjana

Shteti : diku e humbur
Postime : 3724
Kyējet nė forum : 14806
Regjistruar mė : 26/09/2009
Profesioni : Studente

http://engjujtshqiptare.forumotion.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Lidhjet e shumta te forcojne apo...

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi