» Pėrshėndetje kur Hyni dhe kur Largoheni nga Forumi
Sun 02 Jul 2017, 21:02 nga albi

» Gėzuar Festat e Fund Vitit
Thu 29 Dec 2016, 19:02 nga Naki

» Kosovari ne Londer
Tue 13 Dec 2016, 16:58 nga albi

» Tė ndryshme
Tue 11 Oct 2016, 18:45 nga Elona

» Lodhja nga ata qė dikur i vlersoje...
Tue 11 Oct 2016, 00:15 nga Naki

» Te doktori...
Tue 11 Oct 2016, 00:13 nga Naki

14 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 14 vizitorė :: 2 Bots

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2899 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri dashuri_dhe_zjarr

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154064 artikuj v 4861 temat


Naki (9125)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Disa keshilla per dhimbje te stomakut!

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Disa keshilla per dhimbje te stomakut!

Mesazh nga Anhela prej Thu 04 Feb 2010, 15:14


Ē’duhet bėrė pėr t’u mbrojtur prej shqetėsimeve tė stomakut?
Mjekėt janė tė mendimit se ėshtė mė mirė tė hahet nga pak dhe shpesh.
Mos hani para gjumit pasi vazhdimi i punės edhe natėn e lodh stomakun.
Hani minimumi 3-4 orė para gjumit.
Hani me kafshata tė vogla pėr tu pėrtypur dhe tretur mė mirė.
Mos hani nė kėmbė apo shpejt.
Mos hani ushqime shumė tė nxehta apo shumė tė ftohta.
Mos u shtrini menjėherė pas ushqimit.
Mos bėni ushtrime gjimnastikore pas ushqimit.
Ushqimet me kafein (kafeja , kola, ēaji ) nuk ju bėjnė mirė.
Ushqimet apo pijet me aciditet ( p.sh lėng portokalli ) hollojini me ujė.
Mos pėrdorni alkol apo cigare.
Mos pėrdorni tė skuqurat.
Mos pėrdorni shumė qepėn.
Mos pėrdorni shumė ēokollatėn.
avatar
Anhela

Shteti : Prishtin
Postime : 542
Kyējet nė forum : 9378
Regjistruar mė : 04/02/2010
Profesioni : Kontabiliste.

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi