» Njė Ditė ...
Fri 05 Jan 2018, 09:29 nga Kotelja

» Po Kerkoj...
Fri 05 Jan 2018, 09:12 nga Kotelja

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Fri 05 Jan 2018, 09:11 nga Kotelja

» Cili ėshtė filmi qė ju ka bėrė pėr tė qarė duke e shiku.....
Fri 05 Jan 2018, 09:10 nga Kotelja

» Pėrshėndetje kur Hyni dhe kur Largoheni nga Forumi
Sun 02 Jul 2017, 21:02 nga albi

» Gėzuar Festat e Fund Vitit
Thu 29 Dec 2016, 19:02 nga Naki

11 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 11 vizitorė :: 1 Bot

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2899 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri dashuri_dhe_zjarr

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154068 artikuj v 4861 temat


Naki (9125)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Jeta, dhurate per te jetuar apo nje prove per te kaluar.

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

!! Jeta, dhurate per te jetuar apo nje prove per te kaluar.

Mesazh nga Gjimnazistja prej Thu 28 Jan 2010, 20:18

Jeta, dhurata me e madhe per cdonjerin prej nesh, pavaresisht drejtimeve qe ajo mer.
C'ndodh me juve, e jetoni jeten si nje dhurate me vlere te vecante qe nuk do perseritet me, apo jetoni duke menduar se ajo eshte thjesht nje prove qe i behet mbare njerezimit.
C'mendim keni per kete teme?
avatar
Gjimnazistja

Shteti : Ne hapsire!
Postime : 1550
Kyējet nė forum : 10613
Regjistruar mė : 24/12/2009
Profesioni : gjimnaziste

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

!! Re: Jeta, dhurate per te jetuar apo nje prove per te kaluar.

Mesazh nga Geri prej Thu 28 Jan 2010, 20:22

Jeta esht nji dhurat per ta jetuar ku brenda jetes qendro dhe nji prov per te kaluar.
avatar
Geri
Admin

Shteti : Ne zemer te forumit
Postime : 7161
Kyējet nė forum : 15678
Regjistruar mė : 16/08/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

!! Re: Jeta, dhurate per te jetuar apo nje prove per te kaluar.

Mesazh nga Vizitor prej Fri 29 Jan 2010, 09:17

Jeta eshte nje prov per tu kaluar.
Eshte e veshtir, e bukur, interesante dhe me plot te papritura.
Nje dhurate qe vjen vetem nje here dhe do shijuar ne maksimum nga xhdokush sipas menyres se vet.

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

!! Re: Jeta, dhurate per te jetuar apo nje prove per te kaluar.

Mesazh nga Interesant prej Fri 29 Jan 2010, 09:29

Jeta eshte nje dhurate me shume mesime brenda saj, me shume te papritura dhe befasira. Eshte nje test dhe patapergaditje per te vazhduar edhe me tej !
avatar
Interesant

Shteti : Pejė
Postime : 4173
Kyējet nė forum : 13349
Regjistruar mė : 02/03/2008
Profesioni : Jurispodenca

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

!! Re: Jeta, dhurate per te jetuar apo nje prove per te kaluar.

Mesazh nga Gjimnazistja prej Sat 30 Jan 2010, 13:40

Jeta eshte dhurata me e madhe qe na eshte bere. Ate duhet ta shijojme sa me shume te mundemi brenda kufijve te vetvetes, duke mos haruar se ne kete bote jemi thjesht kalimtare dhe nje dite do te pergjigjemi per cdo veprim qe kemi bere.

firma.................................................................................................................................................................................
"Ne dukje qetesi sublime, nerva te tendosura, lodhje e perbindeshme njerezore, nje gerryerje e brendeshme qe te sakaton me tej, e megjithate..."
avatar
Gjimnazistja

Shteti : Ne hapsire!
Postime : 1550
Kyējet nė forum : 10613
Regjistruar mė : 24/12/2009
Profesioni : gjimnaziste

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

!! Re: Jeta, dhurate per te jetuar apo nje prove per te kaluar.

Mesazh nga Elhamiu prej Sun 31 Jan 2010, 00:39

jeta eshte dhurat po dite ta jetosh

firma.................................................................................................................................................................................
Mua nuk me tremb vetmia e nates,
nuk me trembin as tingujt e ores ne qetesi,
kur prane te kam me tremb heshtja e fjales,
me tremb trishtimi ne qiellin plot me kaltersi.

... Nuk me trembin fjalet qe mund te thuhen diku,
jeta primitive ka qene dhe do te mbetet perhere,
trembem kur fjalet degjoj nga gjuha e nje miku,
trembem kur mendoj se s'me njohu asnjehere

Elhamiu

Postime : 2515
Kyējet nė forum : 12389
Regjistruar mė : 24/02/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

!! Re: Jeta, dhurate per te jetuar apo nje prove per te kaluar.

Mesazh nga Vizitor prej Sun 31 Jan 2010, 21:12

Te ofrohet, keshtu qe merre si dhurate por gjate rruges vendose ti ne prove.

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

!! Re: Jeta, dhurate per te jetuar apo nje prove per te kaluar.

Mesazh nga Genci-fr prej Tue 02 Mar 2010, 23:21

jeten te cilen po e jetojm esht jet virtuale edhene njerzimit si prove per te kaluar kete dhe per te arritur ne boten reale......?

Genci-fr

Shteti : kosov
Postime : 467
Kyējet nė forum : 9971
Regjistruar mė : 02/06/2009
Profesioni : ekonomist

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

!! Re: Jeta, dhurate per te jetuar apo nje prove per te kaluar.

Mesazh nga PRINCO prej Wed 03 Mar 2010, 10:28

genci-fr shkruajti:jeten te cilen po e jetojm esht jet virtuale edhene njerzimit si prove per te kaluar kete dhe per te arritur ne boten reale......?

iketi mendimi jam edhe une ..

firma.................................................................................................................................................................................
Bėhu ambicioz i diturisė, falės fisnik i shoqėrisė, rob falėnderues i Perėndisė, i dėgjueshėm nė kohė tė pleqėrisė.
Aty ku ska MORAL, Ligji nuk ka vler........
avatar
PRINCO

Shteti : Mbi token E ZOTIT
Postime : 188
Kyējet nė forum : 8926
Regjistruar mė : 18/02/2010

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

!! Re: Jeta, dhurate per te jetuar apo nje prove per te kaluar.

Mesazh nga Vizitor prej Wed 03 Mar 2010, 10:29

Jeta eshte vahzdimi i procesit njerezor, ne mundohemi ta idealizojme

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

!! Re: Jeta, dhurate per te jetuar apo nje prove per te kaluar.

Mesazh nga Interesant prej Wed 03 Mar 2010, 10:31

Jeta vetem nje prove, nje parapergaditje me sfida te ndryshme, per te kaluar ne pjesen tjeter te jetes , pa kthim prapa !
avatar
Interesant

Shteti : Pejė
Postime : 4173
Kyējet nė forum : 13349
Regjistruar mė : 02/03/2008
Profesioni : Jurispodenca

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

!! Re: Jeta, dhurate per te jetuar apo nje prove per te kaluar.

Mesazh nga deti prej Wed 03 Mar 2010, 14:52

Jeta eshte nje dhurate per ata qe dine ta cmojne ashtu sic eshte edhe nje prove (shume e veshtire) per ta kaluar.
Pra, te dyjat.
avatar
deti

Shteti : Kosovė
Postime : 2036
Kyējet nė forum : 13210
Regjistruar mė : 19/06/2007
Profesioni : Ekonomist

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

!! Re: Jeta, dhurate per te jetuar apo nje prove per te kaluar.

Mesazh nga Kle@Love prej Fri 14 May 2010, 18:12

jeta eshte nje prove qe te ven perdite edhe duhet ti kalosh keto prova duke u ngjitur avash gjdo dite nga nje shkall per te ditur se si ta jetosh ate qe te behet nje dhurate me vlere

Kle@Love

Shteti : Durres
Postime : 6659
Kyējet nė forum : 17082
Regjistruar mė : 15/01/2009
Profesioni : Arkitekte

http://www.klealove.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

!! Re: Jeta, dhurate per te jetuar apo nje prove per te kaluar.

Mesazh nga Arjana prej Fri 14 May 2010, 20:13

dhurate nga zoti,nje sfide per tu jetuar
avatar
Arjana

Shteti : diku e humbur
Postime : 3724
Kyējet nė forum : 14521
Regjistruar mė : 26/09/2009
Profesioni : Studente

http://engjujtshqiptare.forumotion.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

!! Re: Jeta, dhurate per te jetuar apo nje prove per te kaluar.

Mesazh nga Katilja prej Mon 17 Jun 2013, 14:04

prov se dhurat nuk i thot dickaje qe tben tqash e tprovosh dhimbje tnjepasnjeshme

firma.................................................................................................................................................................................
Sa here nje adoleshent vdes nga droga,sa here nje djale humbet jeten nga motorri,sa here qe nje vajze shitet ne perpjekjen per te mbijetuar. Shoqeria thote : ''Kjo eshte rinia sotme'' 
avatar
Katilja

Shteti : Burrel
Postime : 1210
Kyējet nė forum : 6736
Regjistruar mė : 17/02/2013
Profesioni : forumxhie

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

!! Re: Jeta, dhurate per te jetuar apo nje prove per te kaluar.

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi