» Pėrshėndetje kur Hyni dhe kur Largoheni nga Forumi
Sun 02 Jul 2017, 21:02 nga albi

» Gėzuar Festat e Fund Vitit
Thu 29 Dec 2016, 19:02 nga Naki

» Kosovari ne Londer
Tue 13 Dec 2016, 16:58 nga albi

» Tė ndryshme
Tue 11 Oct 2016, 18:45 nga Elona

» Lodhja nga ata qė dikur i vlersoje...
Tue 11 Oct 2016, 00:15 nga Naki

» Te doktori...
Tue 11 Oct 2016, 00:13 nga Naki

12 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 12 vizitorė :: 2 Bots

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2899 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri dashuri_dhe_zjarr

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154064 artikuj v 4861 temat


Naki (9125)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Sa dhe si e perdor telefonin celular!???

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Sa dhe si e perdor telefonin celular!???

Mesazh nga Te-Li prej Wed 27 Jan 2010, 21:07

sa e perdor dhe si?;[*]pėr biseda te zakonshme

[*]te pazakonshme

[*]pėr SMS-sa

[*]pėr te zgjuar nga gjumi

[*]per te ndegjuar muzike apo shikur ate

[*]sa nr i keni

[*]e keqperdorni ndonjehere

[*]qendroni anonim ndonjehere

[*]ua kane vjedhur ndonje telefon

[*]e zoteroni mire apo vetem e mbani per salltanat!?

[*]a ju ndodhe t'mos i pergjigjeni thirresit !?
Pra, te diskutojme per celuaret te cilet padyshim tek ne shaiptaret jane sikur "buka" pa te cilen s'mundemi te jetojme

Une;

I kam dy personalisht
por numra i kam 4!
disa i perdori brenda shtetit e disa per biseda jasht shtetit shkaku i ēmimeve me te ulta kur s'jam ne shtepi te kunderten e shfrytezoj internetin me ēmime shume minimale. E perdori vetem kur nuk kam qare ndonese edhe e urrej por te shumten e perdori lidhur me punen, vizitat tek te afermit dhe vizitat tek shoqeria per te ditur jane apo s'jane aty per t'mos shkuar kot!

ka edhe shume gjera tjera me rendesi por qe do me kujtohen posa te lexoj edhe mendimet tuaja

ju flm ne pjesemarrje te SINQERTĖ

Te-Li

Shteti : Belgjikė
Postime : 448
Kyējet nė forum : 9580
Regjistruar mė : 27/09/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Sa dhe si e perdor telefonin celular!???

Mesazh nga Vizitor prej Wed 27 Jan 2010, 21:26

Aktualisht celulare kam dy, si dhe dy numra, shpesh harroj qe i kam, kujtohem vetem kur arrij te degjoj zilen.Me teper njeri nga ata rri i mbyllur(harroj qe do karikim), ndersa tjetri me duhet per pune, si ndryshime oraresh etj.

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Sa dhe si e perdor telefonin celular!???

Mesazh nga Besi prej Wed 27 Jan 2010, 21:30

Edhe une i kam dy tel.dhe dy nr.per arsye se shoqeria me ka qellu e gjere dhe dikush e ka IPKO e dikush VALA.
Me se shumti i perdori per SMS qe te dy.Permes tel.nuk bisedoj pothuajse asnjehere,perveē nese nuk mund t'ja them permes SMS,atehere detyrohem ta thrras.Nuk ndegjoj muzik nga tel.,nuk e perdor per tu zgjuar nga gjumi,sepse e kam gjumin e lehte.I mbaj per mire, me kry pune dhe jo per salltanet,sepse nuk i kam tel.sikurse dikush me vlere qindra euro dhe anen tjeter ti mungojne gjerat elementare.
avatar
Besi

Postime : 1349
Kyējet nė forum : 10286
Regjistruar mė : 20/11/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Sa dhe si e perdor telefonin celular!???

Mesazh nga Voglushja prej Thu 28 Jan 2010, 15:20

Jashtzakonisht shume,per gjithe nevojat e perdore

firma.................................................................................................................................................................................
Perseri ne kembe..!

Sidoqofte,Miremengjesi Jete.!

Voglushja

Shteti : Gjakove
Postime : 4385
Kyējet nė forum : 11767
Regjistruar mė : 02/11/2008
Profesioni : Studente

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Sa dhe si e perdor telefonin celular!???

Mesazh nga Gjimnazistja prej Thu 28 Jan 2010, 19:48

Mbase mund t'ju duket cudi por ne pergjithesi, sidomos ne gjimnaz celulari perdoret shume edhe per te komunikuar me njeri tjetrin gjate nje provimi, d.m.th per te kopjuar, duke folur me kufje ose duke derguar sms, ka rezultuar metode e suksesshme.

Personalisht kam nje tel. dhe dy numra te ndryshem dhe i perdor per te gjitha.
avatar
Gjimnazistja

Shteti : Ne hapsire!
Postime : 1550
Kyējet nė forum : 10505
Regjistruar mė : 24/12/2009
Profesioni : gjimnaziste

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Sa dhe si e perdor telefonin celular!???

Mesazh nga Geri prej Thu 28 Jan 2010, 20:11

E Perdor tel... zakonisht s'jam aq i dhen pas tel...
E Perdor per telefonata me shum pasi s'kam shum nerva me shkrujr sms ose per nji tel te shkurter perdor telefonatat.E Perdor perdit per t'me zgju nga gjumi e vendos na 4 her ne zile pasi jam gjumash i madh.Per muzik se perdor fare pasi skam kohe me degju muzik.Kam vetem nji nr dhe s'mund ta nderroj se e kam me kontrrat dhe me vjen keq pasi ka shum oferta ne rrjetet e tjer. Per keqperdorim nga nji her si t'ma japi truni
e do dhe nji dajak telefoni hihi.Asnji her su bie anonim te tjerve s'me pelqen anonim.S'me kan vjedh asnji her por ja u kam dhuru vet duke e harru neper lokale telefonin.E Perdor normalisht..Ka patur raste qe su jam pergjigj thirrjeve kjo varet nga personat qe me kan telefonu.
avatar
Geri
Admin

Shteti : Ne zemer te forumit
Postime : 7161
Kyējet nė forum : 15570
Regjistruar mė : 16/08/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Sa dhe si e perdor telefonin celular!???

Mesazh nga Katilja prej Thu 30 May 2013, 10:16

*]per te ndegjuar muzike apo shikur ate

firma.................................................................................................................................................................................
Sa here nje adoleshent vdes nga droga,sa here nje djale humbet jeten nga motorri,sa here qe nje vajze shitet ne perpjekjen per te mbijetuar. Shoqeria thote : ''Kjo eshte rinia sotme'' 
avatar
Katilja

Shteti : Burrel
Postime : 1210
Kyējet nė forum : 6628
Regjistruar mė : 17/02/2013
Profesioni : forumxhie

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Sa dhe si e perdor telefonin celular!???

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi