» Njė Ditė ...
Fri 05 Jan 2018, 09:29 nga Kotelja

» Po Kerkoj...
Fri 05 Jan 2018, 09:12 nga Kotelja

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Fri 05 Jan 2018, 09:11 nga Kotelja

» Cili ėshtė filmi qė ju ka bėrė pėr tė qarė duke e shiku.....
Fri 05 Jan 2018, 09:10 nga Kotelja

» Pėrshėndetje kur Hyni dhe kur Largoheni nga Forumi
Sun 02 Jul 2017, 21:02 nga albi

» Gėzuar Festat e Fund Vitit
Thu 29 Dec 2016, 19:02 nga Naki

5 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 5 vizitorė :: 1 Bot

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2899 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri dashuri_dhe_zjarr

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154068 artikuj v 4861 temat


Naki (9125)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


“Avatar” sjell 1 miliarde te ardhura per 17 dite

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

“Avatar” sjell 1 miliarde te ardhura per 17 dite

Mesazh nga Vizitor prej Tue 05 Jan 2010, 11:59

“Avatar” sjell 1 miliarde te ardhura per 17 dite

Regjizori Cameroon eshte ne gare me veten pasi aktualisht “Avatar” mban vendin e katert ne renditjen e te gjitha koherave, ndonese shpejt mendohet te zbrese nga vendi i pare filmin “Titanic” qe arketoi 1.8 miliarde dollare
“Avatar”, pervec se eshte filmi me i shtrenjte ne historine e kinematografise, nuk ngelet prapa edhe ne rekordet qe po thyen me te ardhurat. Kryevepra me e fundit e James Cameroon, qe po shfaqet edhe ne kinema “Imperial” ne Tirane, ka arritur te arketoje 1 miliarde dollare ne pak me teper se dy jave. Saktesisht ka arritur te arketoje 1.02 miliarde dollare ose rreth 708 milione euro per 17 dite.


Mesa duket, regjizori Cameroon eshte ne gare me veten pasi aktualisht “Avatar” mban vendin e katert ne renditjen e te gjitha koherave, ndonese shume shpejt mendohet te zbrese nga vendi i pare filmin “Titanic” qe arketoi 1.8 miliarde dollare. Vendin e dyte e mban “Mbreti i Unzazve” me 1.13 miliarde, i ndjekur nga “Piratet e Karaibeve” me 1.06 miliarde. Vetem ne SHBA e Kanada, filmi “Avatar” ka arketuar 352 milione, ndersa rreth 670 milione te tjera u arketuan nga pjesa tjeter e botes.


info: Erisa
burimi: ikubinfo

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi