» Pėrshėndetje kur Hyni dhe kur Largoheni nga Forumi
Sun 02 Jul 2017, 21:02 nga albi

» Gėzuar Festat e Fund Vitit
Thu 29 Dec 2016, 19:02 nga Naki

» Kosovari ne Londer
Tue 13 Dec 2016, 16:58 nga albi

» Tė ndryshme
Tue 11 Oct 2016, 18:45 nga Elona

» Lodhja nga ata qė dikur i vlersoje...
Tue 11 Oct 2016, 00:15 nga Naki

» Te doktori...
Tue 11 Oct 2016, 00:13 nga Naki

14 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 14 vizitorė :: 2 Bots

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2899 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri dashuri_dhe_zjarr

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154064 artikuj v 4861 temat


Naki (9125)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Michael Jackson....ne rrjet del nje tjeter kenge e re me Lenny Kravitz

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Michael Jackson....ne rrjet del nje tjeter kenge e re me Lenny Kravitz

Mesazh nga Vizitor prej Tue 05 Jan 2010, 11:50

Ne rrjet del nje tjeter kenge e Jackson me Lenny Kravitz

“Another day”, e realizuar me kengetarin e “American Woman”, vjen pas “A place with no name” e “This is it”

Kur kane kaluar me shume se 6 muaj nga vdekja e tij vazhdojne te dalin kenge te reja te padegjuara me pare me zerin e Michael Jackson. Edhe kete here, risia serviret ne rrjet dhe behet fjale per kengen e titulluar “Another Day”: si fillim jane nxjerre permes internetit 90 sekonda te kesaj kenge te realizuar ne cift me Lenny Kravitz.

Pas “A Place With No Name” dhe “This Is It”, ja ku vjen edhe “Another Day”, kenga e trete ne rend kronologjik e mbretit te "pop"-it, qe eshte shfaqur gjate oreve te fundit ne rrjetin e intenetit. Fjalet e refrenit te kenduara nga Jackson duket se jane po ato te nje kenge te vjeter te Kravitz qe quhet “Storm” dhe qe eshte regjistruar me Jay-Z ne vitin 2008. Remiksi i saj duhet te jete pjese e kengeve te paperfshira nga Jackson ne albumin “Invincible” te vitit 2001. Per momentin nuk eshte e qarte nese kenga e plote eshte e destinuar te dale tani shpejt ne treg.

Vete Kravitz, pak dite pas vdekjes se "Jacko", permendi faktin qe ka bashkepunuar per nje kenge, e cila nuk ishte publikuar: “Michael ishte defryes dhe qeshem gjate te gjithe kohes. Ishte nje pervoje vertet e paharrueshme per mua ne nje studio”, rrefente kengetari dhe produktori 45-vjecar ne nje interviste te leshuar.


info: Erisa
burimi: ikubinfo

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi