» Pėrshėndetje kur Hyni dhe kur Largoheni nga Forumi
Sun 02 Jul 2017, 21:02 nga albi

» Gėzuar Festat e Fund Vitit
Thu 29 Dec 2016, 19:02 nga Naki

» Kosovari ne Londer
Tue 13 Dec 2016, 16:58 nga albi

» Tė ndryshme
Tue 11 Oct 2016, 18:45 nga Elona

» Lodhja nga ata qė dikur i vlersoje...
Tue 11 Oct 2016, 00:15 nga Naki

» Te doktori...
Tue 11 Oct 2016, 00:13 nga Naki

16 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 16 vizitorė :: 2 Bots

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2899 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri dashuri_dhe_zjarr

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154064 artikuj v 4861 temat


Naki (9125)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Poezi te pavdekshme

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Poezi te pavdekshme

Mesazh nga Te-Li prej Thu 24 Dec 2009, 20:13

Vajtim pėr robėri tė shqiptarėvet

O tė humbur shqipėtarė,
Seē qenkeni pėr tė qarė!

Pėr tė qar' e pėr tė sharė,
Pėr tė shar' e pėr tė vrarė!

Armiqtė mbė dhé ju hodhnė,
Dhe ju shtypnė sa u lodhnė!

Sa u lodhn' e sa ju ngopnė
Ju gdhendnė edhe ju rropnė.

As bukė, as brekė s'ju lanė,
Ju punoni, ata hanė!

Nuk ju lan' as pakė nderė
Q'e kini pasur pėrherė.

As nder, as turp, as gjak s'kini
Unji kryet dhe po rrini.

I duroni vet armiqtė;
Prisni vdekjen apo vdiqtė?

Shėrbėtorė t'Anadollit,
Kleēk e lodra tė Stambollit.

Nė mos u shove fare,
Ndizu, zemra shqipėtare!

O shqipėtarė barkzbrazur,
Fustanējerr' e kėmbėzbathur

Zemėrohuni njė herė,
Mprehni kordhėt pėr tė prerė,

Mprehni kordh' e mprehni pallė
Tė ju ndritin yj mi ballė,

Ti frikėsoni zuzarėt
Ē'i shuan shqipėtarėt,

E nė vend tuaj tė rroni
Si tė doni e si tė thoni!
Faik Bej Konica

Te-Li

Shteti : Belgjikė
Postime : 448
Kyējet nė forum : 9583
Regjistruar mė : 27/09/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi