» Cila ėshtė miqėsia sot?
Fri 09 Feb 2018, 19:49 nga edvini084

» Dua te Them..
Thu 08 Feb 2018, 21:37 nga edvini084

» Nese Sonte Ndihesh Vetem...
Thu 08 Feb 2018, 20:56 nga edvini084

» Njė Ditė ...
Sun 04 Feb 2018, 23:20 nga Dardania

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Sun 04 Feb 2018, 23:19 nga Dardania

» A ka delja ose dhija dhembet e pare siper ?
Wed 31 Jan 2018, 19:25 nga edvini084

10 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 10 vizitorė

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2900 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri EriAjv

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154077 artikuj v 4863 temat


Naki (9126)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Ndiheni me mire,kur nje lidhje perfundon apo kur filloni nje lidhje te re?

Shko poshtė

Ndiheni me mire,kur nje lidhje perfundon apo kur filloni nje lidhje te re?

Mesazh nga Vizitor prej Sun 20 Dec 2009, 22:22

Perfundimi i nje lidhjeje eshte e kunderta e nje lidhjeje te re, por ne cdo hap te pranishme qe te dyja.Te perfundosh nje lidhje ka avantazhet dhe disavantazhet e saj.Ka njerez qe ndihen me mire kur nje lidhje perfundon, per shume arsye.

Te nisesh nje lidhje te re lind dhe pikepyetja po dhe emocione, entuziazmi, etj.

Ju cfare ju ben te ndiheni me mire nga keto te dyja?

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ndiheni me mire,kur nje lidhje perfundon apo kur filloni nje lidhje te re?

Mesazh nga Geri prej Sun 20 Dec 2009, 22:34

Kur nji lidhje perfundon nuk besoj se ka njeri qe ndihet mir,por ka dhe nga ata qe ne ate lidhje qe kan pas nuk kan ndier gjo per njeri-tjetrin dhe kjo besoj e bo njeriun te ndihet mir

Kur fillon nji lidhje te re normale qe ndihesh mir per ate qe ska qen i lidh me par e ka per her te par dhe per ate esht gjithcka qe enderron,Por per dike qe ka qon i lidhe nji her dhe esht ndar pa te drejt apo ashtu kan ardh konfliktet nuk besoj qe ndihet mir.

Keto te dyja jan te nderlikuara..Un personalisht ndihem mir vetem,pa asnji nga keto dyja.
avatar
Geri
Admin

Shteti : Ne zemer te forumit
Postime : 7161
Kyējet nė forum : 15960
Regjistruar mė : 16/08/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ndiheni me mire,kur nje lidhje perfundon apo kur filloni nje lidhje te re?

Mesazh nga Besi prej Mon 21 Dec 2009, 13:48

Varet shum nga tipi i njeriut.Nuk do te beja ne ket rast dallime ne mes meshkujve dhe femrave se cilet e perjetojn me shum perfundimin apo fillimin e nje lidhje.Nese flasim individualisht esht me mir.Pak a shum e mendoj sikurse Geri edhe une.Nuk jam ndier asnjeher mir ne perfundimin e nje lidhje,sepse bashk me perfundimin e nje lidhje eshte ngrir edhe nje pjes e jetes ton..Por jeta eshte kjo,njerez jemi te perber prej ndjenjave dhe keto te fundit edhe ndryshojn here mas here.Te mos ndiemi mir eshte shum e natyrshme por nuk eshte e natyrshme te demoralizohemi dhe te humbim arsyen epr te vazhduar duke e mallkuar veten pse erdhi deri tek perfundimi i nje lidhje.Nganjeher duhet te jet nje shkak per fillimin e nje lidhje dhe njeashtu edhe per te perfunduar nje lidhje.
Ne rastin e dyt-te nje lidhje te re ēdo kush besoj ndihet me mir,por edhe ne ket rast nuk e ka aq leht askush sepse do na duhet te ndertojme per se dyti apo per se treti here te njejten gje,e kur na duhet te bejm kete gje,nganjeher mund edhe te kalojm ne monotoni dhe te mos dijm ti japim rendesin e duhur. Mendimi im duke mendu per lidhje serioze dhe jo per ato lidhjet...
avatar
Besi

Postime : 1349
Kyējet nė forum : 10676
Regjistruar mė : 20/11/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ndiheni me mire,kur nje lidhje perfundon apo kur filloni nje lidhje te re?

Mesazh nga Vizitor prej Sat 14 Aug 2010, 10:22

S“ka njeri qe ndihet mire kur nje lidhje perfundon , qdo shkatrrim ka dhe pasojat e veta ,por dhe ndoshta nese e kuptojm se kjo lidhje nuk do te funksiononte ashtu siq e kemi paramenduar ,zgjidha me e mire eshte sa me pare te perfundoj pamvarsisht pasojave, sepse me von do te behej dhe me keq nuk do thoja qe dhe ne kete faz qe njerzit ndihen mire por do te thoja qe ndihen te liruar nga nje rrezik i mundur.
Per nej lidhje te re nese e gjen personin e duhur apo sa do pak ta merr mendja qe e ke gjetur duke pasur provoj nga e para qe te jemi dhe me te kujdesur qe mos te shkojn gjerat per keq sigurisht ndihesh mire por me frig dhe zemer te vrar!

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ndiheni me mire,kur nje lidhje perfundon apo kur filloni nje lidhje te re?

Mesazh nga Kle@Love prej Sat 14 Aug 2010, 13:41

Gjithmon ka nje fund ne nje lidhje e embel apo e hidhur duhet vetem te mesosh per heren tjeter edhe ti degjosh vlerat asaj lidhje sepse lidhja nuk bazohet ku thuhet nje genjeshter apo ku mbahet me iluzione ,,Varet gjithmone rrethanat se si ndahen

Kle@Love

Shteti : Durres
Postime : 6659
Kyējet nė forum : 17364
Regjistruar mė : 15/01/2009
Profesioni : Arkitekte

http://www.klealove.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ndiheni me mire,kur nje lidhje perfundon apo kur filloni nje lidhje te re?

Mesazh nga Kle@Love prej Sat 14 Aug 2010, 13:41

Gjithmon ka nje fund ne nje lidhje e embel apo e hidhur duhet vetem te mesosh per heren tjeter edhe ti degjosh vlerat asaj lidhje sepse lidhja nuk bazohet ku thuhet nje genjeshter apo ku mbahet me iluzione ,,Varet gjithmone rrethanat se si ndahen

Kle@Love

Shteti : Durres
Postime : 6659
Kyējet nė forum : 17364
Regjistruar mė : 15/01/2009
Profesioni : Arkitekte

http://www.klealove.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ndiheni me mire,kur nje lidhje perfundon apo kur filloni nje lidhje te re?

Mesazh nga stralli prej Wed 22 Sep 2010, 12:40

Peripetit e jetės janė tė shumėta,prandaj edhe lidhjet janė tė tilla dhe nė vazhdimėsin e jetės duhet tė ndihemi mirė nė tė dy rastet.....
avatar
stralli

Postime : 715
Kyējet nė forum : 9041
Regjistruar mė : 21/09/2010
Profesioni : Teknik

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ndiheni me mire,kur nje lidhje perfundon apo kur filloni nje lidhje te re?

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi