» Cila ėshtė miqėsia sot?
Fri 09 Feb 2018, 19:49 nga edvini084

» Dua te Them..
Thu 08 Feb 2018, 21:37 nga edvini084

» Nese Sonte Ndihesh Vetem...
Thu 08 Feb 2018, 20:56 nga edvini084

» Njė Ditė ...
Sun 04 Feb 2018, 23:20 nga Dardania

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Sun 04 Feb 2018, 23:19 nga Dardania

» A ka delja ose dhija dhembet e pare siper ?
Wed 31 Jan 2018, 19:25 nga edvini084

11 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 11 vizitorė :: 2 Bots

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2900 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri EriAjv

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154077 artikuj v 4863 temat


Naki (9126)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Thashetheme virtuale

Shko poshtė

Thashetheme virtuale

Mesazh nga Vizitor prej Fri 18 Dec 2009, 13:58

Njihemi virtualisht, argetohemi virtualisht, por dhe mesojme virtualisht.Fillimisht jemi ai qingji qe do te pije nga shume nena dhe kur ajo faze ka kaluar, kalojme ne disa gjera qe i denojme teorikisht dhe i praktikojme.
Ne jeten reale kam vene kufije me thashethemet dhe fokusohem tek gjerat e mia personale.Ketu ndesh ne nje fenomen absurd dhe te rende.
Sa shume degjoj, aq me shume dua te largohem nga pema qe rrit frutat e krimbur.Nga ana tjeter them gjerat e keqia nje dite kane fund.Ketu dikush jeton ne Shqiperi, nje tjeter ne Itali, Kanada, Amerike, Greqi, Hollande, etj.Edukimi eshte i shumellojshem, ajo qe na bashkon eshte gjuha, por pikerisht gjuha eshte dhe ajo qe nuk na le te kemi harmoni.Dikush e gjen harmonine neper forume duke qene lajmetari/a me e bujshme me thashethemet qe ka mbledhur.Nje nga Shqiperia e ben, injorant, nje nga Kosova e ben **---**, nje nga Italia e ben prostitute e shume te tjere njerez koti.Pra luhet me personalitet tona sikur te jemi kukulla qe ju duhet vene nje emer.
Mos valle pikerisht keta njerez jane me te ultit ne kete bote dhe ngushellojne veten duke thurur intriga e shpifje per te tjere, sepse nuk duna te jene te vetmit te mjere?!

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Thashetheme virtuale

Mesazh nga vistor2 prej Thu 28 Jan 2010, 08:37

Ėshtė bota virtuale praktikė e gjėrave tė tilla. Ky ėshtė njė modalitet qė ėshtė shqetėsues. Arla motra kjo ėshtė njė formė e ēoroditur e sulmit qė shtrihet pėrtej mureve tė moralit, duke fituar dimensione tė pallogaritshme.

firma.................................................................................................................................................................................
Duhet tė shkruajmė e tė flasim me zemėr tė pastėr, me sinqeritet, me vetėdije kombėtare, me ndėrgjegje njerėzore, me mendje tė kthjellėt dhe me logjikė tė shėndoshė. Vetėm kėshtu thuhet e vėrteta dhe triumfon drejtėsia.

vistor2

Shteti : Kosovė
Postime : 260
Kyējet nė forum : 11910
Regjistruar mė : 16/11/2007
Profesioni : Juriste

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Thashetheme virtuale

Mesazh nga Interesant prej Thu 28 Jan 2010, 09:03

Pergezime per temen arla

Njerezit te cilet kan deshtuar ne jeten e tyre, ne te gjitha sferat e jetes, ata duhet te merren me te tjeret, te flasin per te tjeret, te shpifin per ta, dhe te nenēmojne te tjeret.Keta nuk e kan pas mundesine qe te behen te njofshem me kontributin e tyre te mire dhe te nevojshem, tani pretendojne te behen te njofshem me nje pune e cila nuk i takon . Po te mos e benin edhe kete, atehere cfar do i mbetej tjeter atyre, thjesht te lidhe nje litar dhe te varret ne te . Ky lloj i ketyre njerezve sulmojne per tu mbrojtur perderisa nuk i ka sulmuar dikush ata , e te mjeret nuk kan mbrojtje. Pastrojne oborin e komshiut ndersa oborin e tyre e kan te piste. Keta jane jetim ne shoqerin tone, jetim nga intelekti dhe jetim nga morali. Per ate nje njeri qe ka disipline ne jeten e tije, kur i vie nje lajm, se pari e verteton se sa eshte i vertete dhe sa ia vlen te mirret lajmi nga personi i caktuar, pastaj publikimi i lajmit behet ne baze te te vertetes .
avatar
Interesant

Shteti : Pejė
Postime : 4173
Kyējet nė forum : 13625
Regjistruar mė : 02/03/2008
Profesioni : Jurispodenca

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Thashetheme virtuale

Mesazh nga deti prej Thu 28 Jan 2010, 10:23

Njerezit qe jane te prire te mirren me thashetheme ne jeten e perditshme, patjeter se do te reflektojne te njejten gje edhe ne "jeten" virtuale. Ketu e bejne bile edhe me mė pasion vetem se nuk u shihet surrati i vertete. Ketu sikur nuk ka rregulla, andaj vrazhdesia e tyre eshte shume me e madhe. Ketu thashethemet avansohen edhe me shume dhe kalojne ne intriga. Mjerim, cka te them me teper.
P.s. fjala "ketu" nuk ka te beje me kete forum por ka te beje me boten virtuale ne pergjithesi. Te mos keqkuptohemi!
avatar
deti

Shteti : Kosovė
Postime : 2036
Kyējet nė forum : 13486
Regjistruar mė : 19/06/2007
Profesioni : Ekonomist

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Thashetheme virtuale

Mesazh nga Besi prej Sat 06 Feb 2010, 19:27

Eshte normale te kete thashetheme virtuale.Thashethemet ekzistojne edhe ne boten reale dhe kjo eshte diēka qe ka ekzistuar dhe ka per te ekzistuar gjithnje,perderisa njerezit jane te ndryshem.
avatar
Besi

Postime : 1349
Kyējet nė forum : 10670
Regjistruar mė : 20/11/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Thashetheme virtuale

Mesazh nga Vizitor prej Wed 24 Feb 2010, 21:20

Ok Besi po ne jeten virtuale ti bazohesh diku.Ndersa ketu behet me qellim per te ulur dike tjeter.Kjo te ben te besosh se privatesia eshte e vetmja gje ju intereson te tjereve dhe kur nuk kane material jane gjendje ta formulojne vet.

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Thashetheme virtuale

Mesazh nga Besi prej Thu 25 Feb 2010, 18:59

Ndoshta ke dashur te thuash ne jeten reale bazohesh diku?Ne fakt ashtu eshte ne jeten reale,bazohemi diku.Kurse ketu eshte me ndryshe.Por mos harro se sikur pak me shume te mirreshim me punt tona (sidomos na shqiptart) shume pak problem dhe shume pak pune te pakryera do ti kishim.Mirepo nuk ndodhe kjo,fatkeqesisht ndodhe e kunderta,mirremi me punt e huaja.E ke ndegju ate barcolenten.Njeri e kishte be nje rren (genjeshter)ne fillim te pazarit dhe e kishte thene,kur del ne fund te pazarit nuk e njeh genjeshtren e vete!Keshtu jemi njerezit,qe mos te them shqiptaret sepse do kritikohesha.
avatar
Besi

Postime : 1349
Kyējet nė forum : 10670
Regjistruar mė : 20/11/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Thashetheme virtuale

Mesazh nga Kle@Love prej Wed 23 Jun 2010, 22:19

Thashethemet virtuale skan mbarim kush eshte mesuar ne realitet meret edhe ne virtualitet eshte gje qe sja heq njeriut kete ,,i ka virtualiteti keto gjera tregon veten e vet gjdo njeri Very Happy

Kle@Love

Shteti : Durres
Postime : 6659
Kyējet nė forum : 17358
Regjistruar mė : 15/01/2009
Profesioni : Arkitekte

http://www.klealove.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Thashetheme virtuale

Mesazh nga Naki prej Fri 17 Sep 2010, 01:46

I lexova te gjitha shkrimet. Jane gjera qe ndodhin kudo ne boten e ekranit -virtualietet. Po nisem nga vetja une shpesh ne virtualitet bej teater. Mirpo aktrimi ka anen pozitive zakonisht nga thashethemjet virtuale meson disa gjera dhe keshillon mikun qe te mos gabohet. Nuk duhet shkuar ne ate variantin "godit siq te goditi". Sa here i shkruaj dikujt, gjithmone e vendose veten para atij personi anonim dhe nganjehere beje aktrim, s'di sesi e arrije kete por me te vertete nganjehere e bej kete aktrim, saqe kenaqem dhe i lexoje disa here postimet qe i le atij personi apo ne ate teme, sepse nuk i marr me vrazhdesi por me nje sharm te kendshem. Mbresa me ka lene roli i Vjollces dhe me ate aktrim edhe kam gabuar por edhe kam mesuar shume gjera. Tash degjohen thashetheme bla, bla bla... nuk ua ve veshin me rendesi ishin argetuese por edhe nje dobi ngase isha shume me i kujdesshem kujt cka i thoja dhe kujt cka i shkruaja por edhe ne temat ishin shume domethenese. Kam shume shoke ktu e shoqe por kurre nuk mund tia lejoj ti them atyre fjale se hajt se eshte virtualitet e sme njeh njeri. Jo perkundrazi me miqt e mi sillem taman si mik me ata/ato qe e kerkojne kete sillem siq e kerkojne. Miqeve te vertete me pare ju bej me dije se kush fshihet pas nikut "X' dhe pastaj ndoshta fillojme me ato thashethemet per te nxjerre me shume. Disa qe dua ti kem miq qellimisht u ve ne sprove disa informacione ose siq po i quajm tash thashethenje dhe pas nje kohe duke qene shume i kujdeshem e verifikoj besnikerin e ati miku sa mund ti besohet dhe a mund te behem mike me te.Eshte bote virtuale kjo njerez mos i merrni shume afer zemres gjerat e forumeve dhe fjalet e forumeve sidomos ne temat chit chate.

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
avatar
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9126
Kyējet nė forum : 19004
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Thashetheme virtuale

Mesazh nga benita krusha prej Mon 11 Apr 2011, 15:00

i urreeeeejj thashethemet

benita krusha

Shteti : Prishtine
Postime : 757
Kyējet nė forum : 8624
Regjistruar mė : 10/03/2011

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Thashetheme virtuale

Mesazh nga Leta prej Mon 11 Apr 2011, 15:41

Like me Benita Krusha .
avatar
Leta

Postime : 381
Kyējet nė forum : 8664
Regjistruar mė : 08/10/2010
Profesioni : Amvise

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Thashetheme virtuale

Mesazh nga benita krusha prej Mon 11 Apr 2011, 15:43

Bleta shkruajti:Like me Benita Krusha .

give me five ;)

benita krusha

Shteti : Prishtine
Postime : 757
Kyējet nė forum : 8624
Regjistruar mė : 10/03/2011

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Thashetheme virtuale

Mesazh nga Naki prej Mon 11 Apr 2011, 16:06

Benita, thashethemet tek disa i ben te ndjehen mire me pas se eshte nje faktor mendor qe i liron nga stresi duke mbajt ne goj te tjeret, eshte nje menyre shprehjeje.. keshtu qe shprehuni he ca ka kush cili ca ndodhi ... gjera normale virtualiteti mos qani shume koken

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
avatar
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9126
Kyējet nė forum : 19004
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Thashetheme virtuale

Mesazh nga benita krusha prej Mon 11 Apr 2011, 16:09

po ashtu asht ke te drejte por kam aq shume te ngarkuar trrurin me punet e mija saqe kur fillon dikush te merret me thashetheme me vije tia mbyll gojen sepse nuk me interesojne por prap se prap sidomos ne gjk kan deshire shume te merren me to, sa her qe shkoj ?(nje here ne muaj) kuptoj qdo gje qe ka ndodhur me filanin e fistekun sa nuk isha aty.
edhe pse i urrej nuk kam nga tju ik Very Happy

benita krusha

Shteti : Prishtine
Postime : 757
Kyējet nė forum : 8624
Regjistruar mė : 10/03/2011

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Thashetheme virtuale

Mesazh nga Naki prej Mon 11 Apr 2011, 16:12

Hahahaha po po nuk kan thene kot pleqt " ndaq me dite cfar ndodhe ne shtepin tuaj pyet komshit"

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
avatar
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9126
Kyējet nė forum : 19004
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Thashetheme virtuale

Mesazh nga benita krusha prej Mon 11 Apr 2011, 16:16

po pra shpesh me mire e din vajza e komshive qar ka thene nena ime se un
Very Happy

benita krusha

Shteti : Prishtine
Postime : 757
Kyējet nė forum : 8624
Regjistruar mė : 10/03/2011

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Thashetheme virtuale

Mesazh nga Naki prej Mon 11 Apr 2011, 16:19

benita krusha shkruajti:po pra shpesh me mire e din vajza e komshive qar ka thene nena ime se un
po po edhe une kam nje komshike qe menjehere me ben sms " hej nuk e ke gruan ne shtepi ku je ti "

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
avatar
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9126
Kyējet nė forum : 19004
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Thashetheme virtuale

Mesazh nga benita krusha prej Mon 11 Apr 2011, 16:22

Naki shkruajti:
benita krusha shkruajti:po pra shpesh me mire e din vajza e komshive qar ka thene nena ime se un
po po edhe une kam nje komshike qe menjehere me ben sms " hej nuk e ke gruan ne shtepi ku je ti "

hahhahaha ajo qenka shpiune hahahha paske truproje ti, rri i qet
Neutral Neutral Neutral Neutral Neutral

benita krusha

Shteti : Prishtine
Postime : 757
Kyējet nė forum : 8624
Regjistruar mė : 10/03/2011

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Thashetheme virtuale

Mesazh nga Kle@Love prej Sun 22 May 2011, 21:17

Hahaha me ben te qesh sepse kam qene objekt i thashethemeve ne jeten virtuale flas hahaha gje qe sma interesojne fare

Kle@Love

Shteti : Durres
Postime : 6659
Kyējet nė forum : 17358
Regjistruar mė : 15/01/2009
Profesioni : Arkitekte

http://www.klealove.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Thashetheme virtuale

Mesazh nga princesse prej Sun 22 May 2011, 21:30

Nuk ua ve veshin as qe me bejn pershtypje. Personalisht zgjedhi edhe boten virtuale. Ku futem me kend komunikoj dhe kujt ti besoj. Ka miliona webe dhe faqe sociale por rri dhe rregjistrohem aty ku din te vlersojne ose heshtin dhe nuk merren me ty.
avatar
princesse

Shteti : Tokė
Postime : 58
Kyējet nė forum : 11238
Regjistruar mė : 12/02/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Thashetheme virtuale

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi