» Pėrshėndetje kur Hyni dhe kur Largoheni nga Forumi
Sun 02 Jul 2017, 21:02 nga albi

» Gėzuar Festat e Fund Vitit
Thu 29 Dec 2016, 19:02 nga Naki

» Kosovari ne Londer
Tue 13 Dec 2016, 16:58 nga albi

» Tė ndryshme
Tue 11 Oct 2016, 18:45 nga Elona

» Lodhja nga ata qė dikur i vlersoje...
Tue 11 Oct 2016, 00:15 nga Naki

» Te doktori...
Tue 11 Oct 2016, 00:13 nga Naki

13 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 13 vizitorė :: 1 Bot

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2899 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri dashuri_dhe_zjarr

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154064 artikuj v 4861 temat


Naki (9125)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Vyrtyti me fisnik

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Vyrtyti me fisnik

Mesazh nga Vizitor prej Thu 17 Dec 2009, 01:06

Vyrtytet i japin hijeshi jetes dhe njeriut cili eshte vyrtyti me fisnik?

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Vyrtyti me fisnik

Mesazh nga Naki prej Thu 17 Dec 2009, 03:28

Eshte me se e sakte se vyrtytet i japin hjeshi jetes. Une mendoj se vyrtyti gjendet apo qendron ne gjenin e njeriut.
Per mua sinqeriteti eshte vyrtyti me i mire edhe pse sot eshte e veshtire te jesh i sinqert sepse duhet mire te mendojme personin qe kemi pran ose para me te cilin flasim a duhet vertet ti besojme dhe te jemi te sinqert me te !?
Mos te ike nga tema mendoj se sinqeriteti dhe vyrtyti njerzor i japin vlerat nje njeriu qe te jete i paster si ne shpirt si ne zemer.

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
avatar
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9125
Kyējet nė forum : 18547
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Vyrtyti me fisnik

Mesazh nga Vizitor prej Thu 17 Dec 2009, 11:12

Une pajtohem me ju Naki.

Une do shtoja dhe te mos vjedhesh.Gjyshja ime thoshte po vodhi njeriu i ka te gjitha te keqiat.

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Vyrtyti me fisnik

Mesazh nga vistor2 prej Thu 17 Dec 2009, 13:01

Naki dhe arla pajtohem me ju. Njė gjė duhet tė kundershtohet te Naki nė atė qė thua se sinqeriteti ėshtė vyrtyti me i mirė i njeriut. Naki duhet ta kesh parasysh dhe mendoj se nė ditėt e sotme " Sinqeriteti ėshtė vyrtyt i budallenjėve". Shpirti ėshtė fluidi i gjallėrisė, qė njeriut i jepet nga zoti, pėr ta bartur gjatė jetės si njė dhuratė. Ata qė kanė patur fatin qė nga dhuruesi t’u falet shpirti i mirė, gjithė jetėn e jetės do tė jenė tė mirė.Njeriu me shpirt tė mirė,ėeshtė pėr mua vyrtyti mė i mirė. Pėr mua vyrtyt i mirė ėshtė dhe modestia. Njeriun e mirė e pėrshkon modestia. Ai nuk flet kot sė koti. Nuk shqetėsohet nga rregullsia, dhe nė ēaste rregullsie ėshtė si qengji: i butė dhe i dėgjueshėm. Ai del nė dukshmėri vetėm nė raste tė veēanta, nė raste rreziqesh tė mėdha, nė raste havarishė. Por, njeriu i mirė nganjėherė ka njė mangėsi tmerruese: nuk di gjė pėr vyrtytin e vet. Ėshtė pikėrisht kjo mangėsi, ajo qė e bėn tė jetė kokėulur, modest, dhe t’u besojė nganjėherė edhe njerėzve mė shpirtligė, ndaj ka rrezik qė vyrtyti i dėlirėsisė sė tij tė keqpėrdoret nė masė tė madhe nga tė ligėt, tė cilėt nuk kanė mision tjetėr pėrpos sė keqes.

firma.................................................................................................................................................................................
Duhet tė shkruajmė e tė flasim me zemėr tė pastėr, me sinqeritet, me vetėdije kombėtare, me ndėrgjegje njerėzore, me mendje tė kthjellėt dhe me logjikė tė shėndoshė. Vetėm kėshtu thuhet e vėrteta dhe triumfon drejtėsia.

vistor2

Shteti : Kosovė
Postime : 260
Kyējet nė forum : 11457
Regjistruar mė : 16/11/2007
Profesioni : Juriste

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Vyrtyti me fisnik

Mesazh nga Katilja prej Thu 30 May 2013, 10:18

sinqeriteti ndershmeria vetvlersimi egoizmi kto po qe jan virtyte

firma.................................................................................................................................................................................
Sa here nje adoleshent vdes nga droga,sa here nje djale humbet jeten nga motorri,sa here qe nje vajze shitet ne perpjekjen per te mbijetuar. Shoqeria thote : ''Kjo eshte rinia sotme'' 
avatar
Katilja

Shteti : Burrel
Postime : 1210
Kyējet nė forum : 6559
Regjistruar mė : 17/02/2013
Profesioni : forumxhie

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Vyrtyti me fisnik

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi