» Njė Ditė ...
Fri 05 Jan 2018, 09:29 nga Kotelja

» Po Kerkoj...
Fri 05 Jan 2018, 09:12 nga Kotelja

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Fri 05 Jan 2018, 09:11 nga Kotelja

» Cili ėshtė filmi qė ju ka bėrė pėr tė qarė duke e shiku.....
Fri 05 Jan 2018, 09:10 nga Kotelja

» Pėrshėndetje kur Hyni dhe kur Largoheni nga Forumi
Sun 02 Jul 2017, 21:02 nga albi

» Gėzuar Festat e Fund Vitit
Thu 29 Dec 2016, 19:02 nga Naki

6 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 6 vizitorė :: 2 Bots

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2899 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri dashuri_dhe_zjarr

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154068 artikuj v 4861 temat


Naki (9125)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Mėnyra e komunikimit

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Mėnyra e komunikimit

Mesazh nga vistor2 prej Mon 07 Dec 2009, 10:08

Si ishte komunikimi tek prindėrit e mi ? Gjyshja ime akoma ka letra tė ruajtura me shumė kujdes, babi poashtu.... ne sot po komunikojmė me internet. Si ishte dikur? Si ėshtė sot? Cilat komunikime ishin mė tė ėmbla dhe pse? ... E shumė shumė tjera...
Eja tė diskutojme kėtė temė shof se i mungon forumit.

firma.................................................................................................................................................................................
Duhet tė shkruajmė e tė flasim me zemėr tė pastėr, me sinqeritet, me vetėdije kombėtare, me ndėrgjegje njerėzore, me mendje tė kthjellėt dhe me logjikė tė shėndoshė. Vetėm kėshtu thuhet e vėrteta dhe triumfon drejtėsia.

vistor2

Shteti : Kosovė
Postime : 260
Kyējet nė forum : 11631
Regjistruar mė : 16/11/2007
Profesioni : Juriste

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Mėnyra e komunikimit

Mesazh nga Vizitor prej Tue 22 Dec 2009, 12:48

Vjollca kjo eshte nje teme ku secili nga ne mund te thote dicka.Kohe me pare njerezit stervisnin nje rrace te vecante pellumbash.Pellumbave ju lidhej ne qafe nje fjongo ku ne te ishte dhe letra.Pellumbi ndalonte ne oborrin e letermarresit ose ne ballkon personi i familjes qe shikonte pellumbin merrte dhe letren , madje pellumbi priste disa momente per pergjigjen e letres.Me vone nje njeri u caktua si korrier.Korrieri udhetonte nate e dite duke kaluar male e kodra, fusha me nje kale per te cuar mesazhin.

Une mendoj se cuarja e mesazheve me pellumb ishte me e vecante.Me dukej me paqesore.

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Mėnyra e komunikimit

Mesazh nga Ylliks prej Tue 22 Dec 2009, 18:17

Mua me duket ma e vecante kjo ketu, menyre paqesore vetem caktojme takimin dhe komunikimi behet real live ;)
avatar
Ylliks

Shteti : USA
Postime : 722
Kyējet nė forum : 10493
Regjistruar mė : 21/11/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Mėnyra e komunikimit

Mesazh nga Ylliks prej Tue 22 Dec 2009, 18:22

pse takohesh me vetveten si ne pasqyre duarlidhur ne tavoline, ma mire te ishja une aty perballe dhe te komunikojme qe ter mbahet mend...;)
avatar
Ylliks

Shteti : USA
Postime : 722
Kyējet nė forum : 10493
Regjistruar mė : 21/11/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Mėnyra e komunikimit

Mesazh nga Te-Li prej Tue 22 Dec 2009, 22:29

Sot menyra e komunikimit eshte me e mire, me e lehte dhe mė e shpeshte kur dihet fakti se teknologjite bashkekohore po ecin ēdo dite e me teper perpara e ne duhet t'i jemi mirenjohes atyre shteteve dhe atyre njerezve qe po na mbajne me afer te afermeve tane, me afer miqve e me te dashurve, thjesht me afer atdheut perderisa rrisku i shume shiptareve eshte "dynjaspora"!.


Te-Li

Shteti : Belgjikė
Postime : 448
Kyējet nė forum : 9685
Regjistruar mė : 27/09/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Mėnyra e komunikimit

Mesazh nga Kle@Love prej Sun 01 Aug 2010, 10:09

Menyra e komunikimit eshte gjeja me e bukur e njeriut Por ka raste kthehet ne arrogance komunikimi kur nuk din ta perdoresh edhe si ta perdoresh ate ,,Te komunikosh do te thote te shkosh mire njeri me tjetrin te kesh rrespekt per fjalen e komunikimit te jesh lirshem ,

Kle@Love

Shteti : Durres
Postime : 6659
Kyējet nė forum : 17079
Regjistruar mė : 15/01/2009
Profesioni : Arkitekte

http://www.klealove.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Mėnyra e komunikimit

Mesazh nga albi prej Sun 01 Aug 2010, 12:29

mnyra e komunikimit ishte shum e mir nese e rrespektojm bashkbisedusin
avatar
albi
Moderator

Shteti : mitrovice
Postime : 3377
Kyējet nė forum : 11742
Regjistruar mė : 09/07/2010

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Mėnyra e komunikimit

Mesazh nga Kle@Love prej Tue 10 Aug 2010, 21:29

Njeriu din te komunikoj ne gjdo lloj menyre po nuk pranon komunikim njeriu

Kle@Love

Shteti : Durres
Postime : 6659
Kyējet nė forum : 17079
Regjistruar mė : 15/01/2009
Profesioni : Arkitekte

http://www.klealove.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Mėnyra e komunikimit

Mesazh nga Arjana prej Wed 11 Aug 2010, 03:19

Menyra me e drejte eshte te jesh "assertive" me thjesht i drejtperdrejte me ato cka ndihen. Te thuash ate qe deshiron ne kohen qe ty te duket e pershtatshme.BALANCA eshte celsi i jetes thote shpesh nje miku im.
avatar
Arjana

Shteti : diku e humbur
Postime : 3724
Kyējet nė forum : 14518
Regjistruar mė : 26/09/2009
Profesioni : Studente

http://engjujtshqiptare.forumotion.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Mėnyra e komunikimit

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi