» Njė Ditė ...
Fri 05 Jan 2018, 09:29 nga Kotelja

» Po Kerkoj...
Fri 05 Jan 2018, 09:12 nga Kotelja

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Fri 05 Jan 2018, 09:11 nga Kotelja

» Cili ėshtė filmi qė ju ka bėrė pėr tė qarė duke e shiku.....
Fri 05 Jan 2018, 09:10 nga Kotelja

» Pėrshėndetje kur Hyni dhe kur Largoheni nga Forumi
Sun 02 Jul 2017, 21:02 nga albi

» Gėzuar Festat e Fund Vitit
Thu 29 Dec 2016, 19:02 nga Naki

13 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 13 vizitorė

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2899 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri dashuri_dhe_zjarr

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154068 artikuj v 4861 temat


Naki (9125)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Adelina Ismajli

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Adelina Ismajli

Mesazh nga Annika prej Tue 01 Dec 2009, 18:29

Adelina Ismajli is best know for her controversal and politically charged songs and lyrics including "Urgan Cohen Krenarėt", Nė Kosovė Luhet Kumorė" & "Ske'nderbe"
She was born in Prishtina, Kosova. In 1997 Adelina was crowned as Miss Kosova. She is a very popular Kosova Albanian singer in the Balkan region.
She has made many albums through the years. Some of them have become an instant success and best sellers in the Balkan region. Here are some of them;

100% Zeshkare (100% Brunette)
Some of the songs on the album;
"100% Zeshkare",
"Per Ty Djale" &
"Une e Ti"

Sex Bombe (I'm not a sex bomb)
"Sex bombe",
"Sonte",
"You are my angel" &
"Kosovare"

Prej Fillimit (From the beginning)
"Arome Portokalli"
"From the Beginning" &
"Jetoj se Tė Dua"

Mretereshe E Robereshe
"Dy Morta, Njė Frajer" ft. Zanfina Ismajli (Being Adelina's younger sister also a very well known singer)
"Trendafile Me Ere" &
"Vetem per ty"

In 2008 after some time of absence on the stage and to the public she released her latest album
"Feniks"
"Spse Je Ti"
"U kall Be daj" ft. popular comedian Vedat
"Na Jena Na" &
"Diva"

With fellow Albanian singers has Adelina collaborated in some medley styled songs such as;
"Hajde, Shota Mashallah", "O Lulja E Blinit", "Dil Te Kroni", "O lulje jone", "Pike Me Rrena" & "Ku Je Ti Moj Ajshe" ft. Zanfina Ismajli, Big Mama, Soni & Ermal Fejzullahu.
And
"Dil Moj Cuce", Kallma Cigaren", "Moj E Mira Neper Therra", "Ne Derras Te Vekut", Ne Sabah Kendon Bilbili", & "Vetem Me Thuaj Te Dua" ft. Sabri Fejzullahu.


Please feel free to add some more about Adelina Ismajli's music.

firma.................................................................................................................................................................................
***Love does something and takes me there next to you...***
avatar
Annika
VIP

Shteti : nė mbarė botėn
Postime : 6751
Kyējet nė forum : 14776
Regjistruar mė : 20/06/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi