» Njė Ditė ...
Fri 05 Jan 2018, 09:29 nga Kotelja

» Po Kerkoj...
Fri 05 Jan 2018, 09:12 nga Kotelja

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Fri 05 Jan 2018, 09:11 nga Kotelja

» Cili ėshtė filmi qė ju ka bėrė pėr tė qarė duke e shiku.....
Fri 05 Jan 2018, 09:10 nga Kotelja

» Pėrshėndetje kur Hyni dhe kur Largoheni nga Forumi
Sun 02 Jul 2017, 21:02 nga albi

» Gėzuar Festat e Fund Vitit
Thu 29 Dec 2016, 19:02 nga Naki

13 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 13 vizitorė

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2899 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri dashuri_dhe_zjarr

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154068 artikuj v 4861 temat


Naki (9125)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Arta Bajrami

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Arta Bajrami

Mesazh nga Annika prej Tue 01 Dec 2009, 17:52

Known as the Albanian Queen of R&B, Arta Bajrami was the first singer to introduce the R&B style to the Albanian public. Arta was as well being one of the first R&B artist in the whole Balkan region and is very popular among the young Albanian's of Kosova, Albania, Montenegro & Macedonia.
She was born in Kosova.

Arta has won several music prizes in many different Albanian music contest. She is the sister of Artan, known as Don Arbas a talented contemporary Albanian songwriter and producer.

Arta's musical work is shown in albums such as;
"Krejt Diqka Tjeter" in 2001
"Femer shqiptare" in 2005
In 2007 the album "Chocolata" was released and is consider to be a Golden album. 7 out of 12 songs on this album became big hits on the Albanian charts.

Please feel free to add some more about Arta Bajrami's music.

firma.................................................................................................................................................................................
***Love does something and takes me there next to you...***
avatar
Annika
VIP

Shteti : nė mbarė botėn
Postime : 6751
Kyējet nė forum : 14776
Regjistruar mė : 20/06/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi