» Cila ėshtė miqėsia sot?
Fri 09 Feb 2018, 19:49 nga edvini084

» Dua te Them..
Thu 08 Feb 2018, 21:37 nga edvini084

» Nese Sonte Ndihesh Vetem...
Thu 08 Feb 2018, 20:56 nga edvini084

» Njė Ditė ...
Sun 04 Feb 2018, 23:20 nga Dardania

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Sun 04 Feb 2018, 23:19 nga Dardania

» A ka delja ose dhija dhembet e pare siper ?
Wed 31 Jan 2018, 19:25 nga edvini084

22 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 22 vizitorė :: 1 Bot

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2900 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri EriAjv

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154077 artikuj v 4863 temat


Naki (9126)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Poezi Kushtuar pėr Ty

Faqja 3 e 18 Previous  1, 2, 3, 4 ... 10 ... 18  Next

Shko poshtė

Re: Poezi Kushtuar pėr Ty

Mesazh nga Voglushja prej Sat 29 Nov 2008, 23:03

Oj nene shqiptare
ti ke nje zemre te madhe
mposhte trishtimin,
deboje merzin,ajo ska vend te ti,
ktheja vetes gezimin,harroje vetmin...


Te pershendes
Lukja
Flm shume z.shaban cakolli

firma.................................................................................................................................................................................
Perseri ne kembe..!

Sidoqofte,Miremengjesi Jete.!

Voglushja

Shteti : Gjakove
Postime : 4385
Kyējet nė forum : 12154
Regjistruar mė : 02/11/2008
Profesioni : Studente

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Poezi Kushtuar pėr Ty

Mesazh nga shaban cakolli prej Sun 30 Nov 2008, 00:03

kur e japim fjalėn
nuk e thyejm dot

do tė shkruajm vargje
mė s“do derdhim lot.


rrespekt pėr ju znj.Lukja dhe Voglushja
avatar
shaban cakolli

Shteti : Gjermani
Postime : 2762
Kyējet nė forum : 13704
Regjistruar mė : 11/06/2007

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Poezi Kushtuar pėr Ty

Mesazh nga Voglushja prej Mon 01 Dec 2008, 21:19

ju pergezoj jeni shume te mire me poezite flm shume rrespekt

firma.................................................................................................................................................................................
Perseri ne kembe..!

Sidoqofte,Miremengjesi Jete.!

Voglushja

Shteti : Gjakove
Postime : 4385
Kyējet nė forum : 12154
Regjistruar mė : 02/11/2008
Profesioni : Studente

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Poezi Kushtuar pėr Ty

Mesazh nga Voglushja prej Mon 01 Dec 2008, 21:20

- Dashuria ėshtė nje thesar i humbur
qė kėrkohet nga njerzimi,
i cili neve na kujton,pse ja vlenė me jetu!
I cili neve njerizimit na bėnė tė qmendemi,
nėse ne atė e fitojmė apo e humbim.

firma.................................................................................................................................................................................
Perseri ne kembe..!

Sidoqofte,Miremengjesi Jete.!

Voglushja

Shteti : Gjakove
Postime : 4385
Kyējet nė forum : 12154
Regjistruar mė : 02/11/2008
Profesioni : Studente

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Poezi Kushtuar pėr Ty

Mesazh nga Voglushja prej Mon 01 Dec 2008, 21:21

Emer qė duhet mė shumė se vetvetja emer qė e din e ē’ėshtė e vėrteta,
qė tė benė njėmijė vjet tė jetosh e tė benė ē’do gjė ta gėzosh! Dashuria!

firma.................................................................................................................................................................................
Perseri ne kembe..!

Sidoqofte,Miremengjesi Jete.!

Voglushja

Shteti : Gjakove
Postime : 4385
Kyējet nė forum : 12154
Regjistruar mė : 02/11/2008
Profesioni : Studente

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Poezi Kushtuar pėr Ty

Mesazh nga Voglushja prej Mon 01 Dec 2008, 21:22

Mos harro: Se vetėm ty tė deshta nė kėtė botė, mos harro se pėr ty mbrem su ndalen lot.
Mos harro se pa ty ēdo gjė ėshtė e kotė, mos harro se tė dua ma shumė se dje, sotė.

firma.................................................................................................................................................................................
Perseri ne kembe..!

Sidoqofte,Miremengjesi Jete.!

Voglushja

Shteti : Gjakove
Postime : 4385
Kyējet nė forum : 12154
Regjistruar mė : 02/11/2008
Profesioni : Studente

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Poezi Kushtuar pėr Ty

Mesazh nga Voglushja prej Mon 01 Dec 2008, 21:22

- Mė kujto edhe kur tė thojnė se nuk jam gjall, mos harro se as guri s’kishte plas ma parė.
Mė thuaj njė herė se kotė nuk ishte krejt ky vajtim , mos harro se ti je e vetmja lumturi nė shpirtin tim.

firma.................................................................................................................................................................................
Perseri ne kembe..!

Sidoqofte,Miremengjesi Jete.!

Voglushja

Shteti : Gjakove
Postime : 4385
Kyējet nė forum : 12154
Regjistruar mė : 02/11/2008
Profesioni : Studente

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Poezi Kushtuar pėr Ty

Mesazh nga Voglushja prej Mon 01 Dec 2008, 21:23

Ēdo ditė po vdes nga pak, se dhemjen e kam afėr e ty tė kam larg. Kam prit e nuk ke ardhė,
pse s’mė vrave ti, po mė le tė gjallė. Vonė ėshtė, vonė ėshtė pėr tė qar, vonė ėshtė pėr tė qesh,
vonė ėshtė pėrseri pran meje tė jesh!

firma.................................................................................................................................................................................
Perseri ne kembe..!

Sidoqofte,Miremengjesi Jete.!

Voglushja

Shteti : Gjakove
Postime : 4385
Kyējet nė forum : 12154
Regjistruar mė : 02/11/2008
Profesioni : Studente

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Poezi Kushtuar pėr Ty

Mesazh nga Voglushja prej Mon 01 Dec 2008, 21:24

- Jetoj si nė parajsė, nė njė botė krejt tjetėr, nuk di se ē'bėj, nuk di nga shkoj.
Gjithmon njė buzėqeshje mė pėrkėdhel krejt fytyrėn kur kujtoj syt e tu.
A nuk e vėn re o i dashur se sa e dashuruar jam pas teje?

firma.................................................................................................................................................................................
Perseri ne kembe..!

Sidoqofte,Miremengjesi Jete.!

Voglushja

Shteti : Gjakove
Postime : 4385
Kyējet nė forum : 12154
Regjistruar mė : 02/11/2008
Profesioni : Studente

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Poezi Kushtuar pėr Ty

Mesazh nga Voglushja prej Mon 01 Dec 2008, 21:25

Nė ēdo hap nė ēdo vend dhe nė gjum mė bie ndėrmend. Kur flej mė duket tė kam pranė,
kur qeshi mė duket mė shikon,
kur qaj mė duket mė pajton. Eja pranė meje !!

firma.................................................................................................................................................................................
Perseri ne kembe..!

Sidoqofte,Miremengjesi Jete.!

Voglushja

Shteti : Gjakove
Postime : 4385
Kyējet nė forum : 12154
Regjistruar mė : 02/11/2008
Profesioni : Studente

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Poezi Kushtuar pėr Ty

Mesazh nga Voglushja prej Mon 01 Dec 2008, 21:27

Ē'do ditė pa ty, ėshtė si njė ditė pa diell. Ē'do mbrėmje pa ty, ėshtė si njė natė pa yje.
Ē'do orė pa ty, ėshtė si njė jetė pa ndjenja. Ē'do minut pa ty, ėshtė njė minut si mos tė isha nė jetė.
Ē'do sekund pa ty, ėshtė si mos t’mė rreh zemra.

firma.................................................................................................................................................................................
Perseri ne kembe..!

Sidoqofte,Miremengjesi Jete.!

Voglushja

Shteti : Gjakove
Postime : 4385
Kyējet nė forum : 12154
Regjistruar mė : 02/11/2008
Profesioni : Studente

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Poezi Kushtuar pėr Ty

Mesazh nga Voglushja prej Mon 01 Dec 2008, 21:27

Ėshtė e pamundur tė mos perėndon dielli, kur egziston nata!
Ėshtė e pamundur tė jetojnė njerezit gjithmon kur egziston vdekja!
Ėshtė e pamundur tė mos dashuroj kur egziston ti !!

firma.................................................................................................................................................................................
Perseri ne kembe..!

Sidoqofte,Miremengjesi Jete.!

Voglushja

Shteti : Gjakove
Postime : 4385
Kyējet nė forum : 12154
Regjistruar mė : 02/11/2008
Profesioni : Studente

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Poezi Kushtuar pėr Ty

Mesazh nga Voglushja prej Mon 01 Dec 2008, 21:27

Kur tė pash mė lindi simpatia.Kur mė buzqeshe e dita se qenka dashurija.
Kur mė fole e dita se do tė mė thuash: Tė dua,
kėtė e vėrejta nga buzet e tua.

firma.................................................................................................................................................................................
Perseri ne kembe..!

Sidoqofte,Miremengjesi Jete.!

Voglushja

Shteti : Gjakove
Postime : 4385
Kyējet nė forum : 12154
Regjistruar mė : 02/11/2008
Profesioni : Studente

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Poezi Kushtuar pėr Ty

Mesazh nga Voglushja prej Mon 01 Dec 2008, 21:29

Veē njė herė,veē njė herė do tė doja tė t'puthja veē njė herė,
veē njė fjalė ooo veē njė fjalė do tė doja tė t'thoja o mojė vajzė,
do tė doja tė t'du, vetėm ti je pėr mu,dua tė ledhatojė e tė pėrqafojė!Do tė doja tė fluturojė lart nė yje tė vallzojė,
me ty do tė doja jetėn ta kaloja!!

firma.................................................................................................................................................................................
Perseri ne kembe..!

Sidoqofte,Miremengjesi Jete.!

Voglushja

Shteti : Gjakove
Postime : 4385
Kyējet nė forum : 12154
Regjistruar mė : 02/11/2008
Profesioni : Studente

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Poezi Kushtuar pėr Ty

Mesazh nga Voglushja prej Mon 01 Dec 2008, 21:29

- Veē njė ēast do doja,veē njė ēast zėrin ta dėgjoja,do tė doja veē fytyrėn ta shikoja,
do tė doja veē njė ēast me ty tė qėndroja,
do tė doja veē njė ēast puthjen tėnde ta shijoja.

firma.................................................................................................................................................................................
Perseri ne kembe..!

Sidoqofte,Miremengjesi Jete.!

Voglushja

Shteti : Gjakove
Postime : 4385
Kyējet nė forum : 12154
Regjistruar mė : 02/11/2008
Profesioni : Studente

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Poezi Kushtuar pėr Ty

Mesazh nga Voglushja prej Mon 01 Dec 2008, 21:30

Asnjėherė me gisht guri s’mund tė gdhendet asnjėherė me fjalė mali s’mund tė shembet,
por njė fjalė e hidhur zemren mund ta thyejė shumė lehtė. Dashuria me fjalė mund tė vritet.
Ēdo gjė thyhet dhe ndoshta prap ngjitet por njė zemer kur thyhet njė herė smund tė ngjitet sa tė ketė hėnė dhe diell.

firma.................................................................................................................................................................................
Perseri ne kembe..!

Sidoqofte,Miremengjesi Jete.!

Voglushja

Shteti : Gjakove
Postime : 4385
Kyējet nė forum : 12154
Regjistruar mė : 02/11/2008
Profesioni : Studente

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Poezi Kushtuar pėr Ty

Mesazh nga Voglushja prej Mon 01 Dec 2008, 21:31

- Disa njerėz thonė se dashuria jonė ėshtė plotėsisht e gabuar dhe se ne duhet tė shiqojmė jetėn mė realisht.
Ata thonė se gjasat pėr ne janė tejet tė pakėta! Pyetem, athua ēka shohin sytė e tyre.
As qė e dijnė ata se si ndihem unė pranė teje dhe as qė kan me e ndier kėtė ndonjėherė.
Thjesht disa njerėz Zoti i ka dėnuar tė jenė tė liruar nga ndjenjat.

firma.................................................................................................................................................................................
Perseri ne kembe..!

Sidoqofte,Miremengjesi Jete.!

Voglushja

Shteti : Gjakove
Postime : 4385
Kyējet nė forum : 12154
Regjistruar mė : 02/11/2008
Profesioni : Studente

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Poezi Kushtuar pėr Ty

Mesazh nga Voglushja prej Mon 01 Dec 2008, 21:33

Hape qiellin pėr mua sillma dritėn e diellit, hape qiellin dhe retė do tė ikin. Do tė shkrihen larg,
diku larg pėrgjithnjė po unė dua qė diellin tė ma sjellėsh veē ti.
Si mund tė jetoj pa pakėz qiell? Si mund tė jetoj pa ty?!

firma.................................................................................................................................................................................
Perseri ne kembe..!

Sidoqofte,Miremengjesi Jete.!

Voglushja

Shteti : Gjakove
Postime : 4385
Kyējet nė forum : 12154
Regjistruar mė : 02/11/2008
Profesioni : Studente

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Poezi Kushtuar pėr Ty

Mesazh nga Voglushja prej Mon 01 Dec 2008, 23:12

Nuk mund tė mblidhen gjethet e vjeshtės, e nganjėherė as shpirtėrat nuk e gjejnė udhen e kthimit.
Unė nuk e kam gjetur akoma, ndaj endem ngadalė nė vende qė kam parė, e atje, atje mė vėshtrojnė.
Ajo ēka shohin sytė ėshtė formė, jashtė e brenda saj unė endem, shpirt!!
- Nuk po tė shkruaj pėr tė t'thėnė se tė dua shumė, jo as pėr tė t'thėnė se pėr ty po derdh lot nė kėto momente.
Ajo qė sot mė shtyn tė shkruaj ėshtė malli qė kam pėr ty. Vėrtet nė kėto momente po ndjej mall.

firma.................................................................................................................................................................................
Perseri ne kembe..!

Sidoqofte,Miremengjesi Jete.!

Voglushja

Shteti : Gjakove
Postime : 4385
Kyējet nė forum : 12154
Regjistruar mė : 02/11/2008
Profesioni : Studente

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Poezi Kushtuar pėr Ty

Mesazh nga Voglushja prej Mon 01 Dec 2008, 23:13

Njė ditė kur te zgjohesh mos lag sytė me lot dikush qė tė tregon qė s’jam mė nė kėtė botė.
Mos pyet: Se si vdiqa por pyet si jetova si me kaluan ditėt e fundit qė pa ty kalova!

firma.................................................................................................................................................................................
Perseri ne kembe..!

Sidoqofte,Miremengjesi Jete.!

Voglushja

Shteti : Gjakove
Postime : 4385
Kyējet nė forum : 12154
Regjistruar mė : 02/11/2008
Profesioni : Studente

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Poezi Kushtuar pėr Ty

Mesazh nga Voglushja prej Mon 01 Dec 2008, 23:15

- Pse mė rrah shpejtė zemra kur flas me ty, pse mė rrjedh loti kur mendoj nė ty?!
Pse njė herė nuk mu afrove pse buzen tėnde nuk ma dhurove?! A e din se tė mbaj mall, a e din sa mė mungon.
Ah shpirtė, eja mė ledhato, eja me dorėn tėnde mė lemo.

firma.................................................................................................................................................................................
Perseri ne kembe..!

Sidoqofte,Miremengjesi Jete.!

Voglushja

Shteti : Gjakove
Postime : 4385
Kyējet nė forum : 12154
Regjistruar mė : 02/11/2008
Profesioni : Studente

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Poezi Kushtuar pėr Ty

Mesazh nga Voglushja prej Mon 01 Dec 2008, 23:15

- Eh, sa e sa orė e ditė mė ikin duke tė menduar ty,
netėve pėrpilitem dhe ndjej shtėrngimin nė zemėr lotėt mė rrjedhin pa pushim deri sa bien rrezet e diellit mbi dritaret e dhomes sime,
atėherė lotėt teren nga ngrohtesia e rrezeve mbi fytyren time.

firma.................................................................................................................................................................................
Perseri ne kembe..!

Sidoqofte,Miremengjesi Jete.!

Voglushja

Shteti : Gjakove
Postime : 4385
Kyējet nė forum : 12154
Regjistruar mė : 02/11/2008
Profesioni : Studente

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Poezi Kushtuar pėr Ty

Mesazh nga Voglushja prej Mon 01 Dec 2008, 23:16

- Nėse e don Bukurin, atėher mos mė duaj mua, sepse ka tjer qė jan mė tė bukur se unė. Nėse e don menqurin,
atėher mos mė duaj mua, sepse ka tjerė qė jan mė tė menqur se unė. Nėse e don pasuri, atėher mos mė duaj mua,
sepse ka tjer qė jan mė tė pasur se unė. Por nėse e don dashurin, atėher duam vėtėm mua,
sepse nuk ka asnjė qė tė dashuron mė shum se unė!

firma.................................................................................................................................................................................
Perseri ne kembe..!

Sidoqofte,Miremengjesi Jete.!

Voglushja

Shteti : Gjakove
Postime : 4385
Kyējet nė forum : 12154
Regjistruar mė : 02/11/2008
Profesioni : Studente

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Poezi Kushtuar pėr Ty

Mesazh nga Voglushja prej Tue 02 Dec 2008, 11:24


Nje zemer u tha edhe pse me lot u la u dogj nga deshprimi u shkri nga vajtimi.
U be zemer e djegur per dashurine e tretur nuk ka me aspak shpres vetem se te vdes.
Vullkani kaloi mbi te e dogji si rrufe nuk e shuajti as loti edhe pse vajtoj se koti.
Zemren ashtu te djegur e mbaj ashtu si ka mbetur mondohem te sheroi por kot veten e mundoi.
Le te mbetet si zemer muze cdo kush ta vizitoj ate le ti shoh kujtimet le te bindet per mundimet

firma.................................................................................................................................................................................
Perseri ne kembe..!

Sidoqofte,Miremengjesi Jete.!

Voglushja

Shteti : Gjakove
Postime : 4385
Kyējet nė forum : 12154
Regjistruar mė : 02/11/2008
Profesioni : Studente

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Poezi Kushtuar pėr Ty

Mesazh nga Voglushja prej Tue 02 Dec 2008, 11:24


Jetėn pėr ty do ta jap, vetėm ty tė dashuroj.!!
Zemrėn time do ta jap,dhe askush nuk mund tė mė ndalė..
PSE??? Pse qdo nate une tė kujtoj..?
Pse qdo nate une tė ėndroj..?
Pse qdo nate, une qaj pėr ty Emrin tėnd qdo nate e pėrmendi.
Qka ti ksaj zemrės se shkrejtė, qė smė la tė jotoj rehat nė ket Jete Kur shof dikand nė rruge, mendoj se ti je dhe vrapoj qe te te ndali..!
Pse ndodhi ajo vajzė tė jet ne zemrėn time, kur do tė mė hiqen mua keto Kujtime..??
Qka po ndodh o zot, qka po ndodh me mua ..
Hiq spo e di,pse aq shum e dua..!!
Kur do tė jet mjaft, pėr tė mos kujtoj, se gjysmėn e jetės ajo ma ka ngrėne..
Nuk e dija se do tė ndodh kjo punė,por pse mu shtua edhe njė mėrzi..??
Se pėr ty moj Dashuri e shkretė,edhe natėn nuk po muj me fjetė..
ese ma thuash fjalėn **TE DUA** ather mundesh me mė qetsuar.
U dashurova sa shume une ne Ty, smundje keqe paska qen edhe kjo dashuri..
Nuk besoj se mund tė jetoj pa ty.! Zemra ime gjithmon vajtonė.
Syt e mi gjthmonė lotojn. Emri yt nė zemėr mė flen, me krah hapur gjithmon tė pret.
Pa ty syri kot lotėn. Pa ty zemra kot vajton, Dikush tjter Ty te dashuron dhe mua mė haron..! Ditėt po kalojn, po arrijn nė fund por dashurin qe e patėm, mos mendo se do ta gjejsh dikund!!! Do tė mundohem me tė harru, por Zemra ime thot JO nuk dua A thu do tė jem gjall o zot..?? A po do tė mė mbulojė kjo tokė Pa Ty nuk mund tė rri..!! Pa Ty jeta mė behet hi. Pa Ty vorri nuk mė parnon.. Se zemra vetėm Ty tė don..!!!

firma.................................................................................................................................................................................
Perseri ne kembe..!

Sidoqofte,Miremengjesi Jete.!

Voglushja

Shteti : Gjakove
Postime : 4385
Kyējet nė forum : 12154
Regjistruar mė : 02/11/2008
Profesioni : Studente

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Poezi Kushtuar pėr Ty

Mesazh nga Voglushja prej Tue 02 Dec 2008, 11:25


Dhembja ne gjoksin tim me rendon shum per ty kur malli me buzeqesh,
dhe ne zemer po me rri. Ka zen vend dhe nuk luan dot qe me ben syrin me lot!
qe me dridhet buza e that, shpirti digjet flake-flake.
Shum rend qenka keshtu t'jetosh! me dhembje, mall, e dashuri perse zemra nuk gezohet dot, perse shpirti rrin n'vetmi. Kur ti lexosh keto rreshta mendo se jam afer me ty te tregojn shkronjat e zeza! sa me mungon mua ti....

firma.................................................................................................................................................................................
Perseri ne kembe..!

Sidoqofte,Miremengjesi Jete.!

Voglushja

Shteti : Gjakove
Postime : 4385
Kyējet nė forum : 12154
Regjistruar mė : 02/11/2008
Profesioni : Studente

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Poezi Kushtuar pėr Ty

Mesazh nga Voglushja prej Tue 02 Dec 2008, 11:25


te kam gjdo gje te kam jet ti je
drita e syve te mi ti je
shpresa qe une kam ti je gezimi qe me mban
ti je gjdo gje ne ket je ti je i vetmi qe e dua
me te vertet

firma.................................................................................................................................................................................
Perseri ne kembe..!

Sidoqofte,Miremengjesi Jete.!

Voglushja

Shteti : Gjakove
Postime : 4385
Kyējet nė forum : 12154
Regjistruar mė : 02/11/2008
Profesioni : Studente

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Poezi Kushtuar pėr Ty

Mesazh nga Voglushja prej Tue 02 Dec 2008, 11:26


Fjalėt e mija ti aspak si kupton
Nuk e din qė zemra ime vetėm ty tė don
Nese me don mua tjeter mos shiko
bindu ne vetvete se vetem nje e don
edhe pse jam e re teper xhelozoj
nuk dua qeter kush vendin tim ta zavendesoj...

firma.................................................................................................................................................................................
Perseri ne kembe..!

Sidoqofte,Miremengjesi Jete.!

Voglushja

Shteti : Gjakove
Postime : 4385
Kyējet nė forum : 12154
Regjistruar mė : 02/11/2008
Profesioni : Studente

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Poezi Kushtuar pėr Ty

Mesazh nga Voglushja prej Tue 02 Dec 2008, 11:26


Malli pėr buzėt e tua po mė kall
takimin me ty po e pres me mall
Eja mos mė le me lotė nė sy
se keto lotė po derdhėn veq pėr ty

firma.................................................................................................................................................................................
Perseri ne kembe..!

Sidoqofte,Miremengjesi Jete.!

Voglushja

Shteti : Gjakove
Postime : 4385
Kyējet nė forum : 12154
Regjistruar mė : 02/11/2008
Profesioni : Studente

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Poezi Kushtuar pėr Ty

Mesazh nga Voglushja prej Tue 02 Dec 2008, 11:26


U than gjethet e ksaj stine dhe ran para meje por kjo zemer qe te deshti tash po rrah larg teje.
Edhe boten te ma falin une prap dot vuaj
Kur edi se Dora jote mban Unaz te huaj
I kujtoj buzet tua dhe po e pys veten...
A me genjeve ti apo genjeva veten????
Shko jeto larg meje edhe pse te dua
Un sisha per ty dhe ti sishe per mua..

firma.................................................................................................................................................................................
Perseri ne kembe..!

Sidoqofte,Miremengjesi Jete.!

Voglushja

Shteti : Gjakove
Postime : 4385
Kyējet nė forum : 12154
Regjistruar mė : 02/11/2008
Profesioni : Studente

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Poezi Kushtuar pėr Ty

Mesazh nga Voglushja prej Tue 02 Dec 2008, 11:27


numrin tim ne tel.ende a e mban
aj lexon ende mesazhet me titullin-do te dua per sa tjem gjall-
te gjith per ne e din e shum na gjykojn e ka edhe shum te tjer
se ket dashuri dhe ket besnikri shum e lakmojn

firma.................................................................................................................................................................................
Perseri ne kembe..!

Sidoqofte,Miremengjesi Jete.!

Voglushja

Shteti : Gjakove
Postime : 4385
Kyējet nė forum : 12154
Regjistruar mė : 02/11/2008
Profesioni : Studente

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Poezi Kushtuar pėr Ty

Mesazh nga Voglushja prej Tue 02 Dec 2008, 12:49

Kur...!?
Kur do te vije dita
te jemi bashk gjithmon,
kur do te vije qasti ty te takoj
kur do vije koha qe buzen ta shijoj
kur do te vije ajo nat ta kaloj me ty,
kur do ta kem ne gisht unazen qe do ma dhurosh ti
se di kur do vije kjo dite.!?

pale te dua pale


firma.................................................................................................................................................................................
Perseri ne kembe..!

Sidoqofte,Miremengjesi Jete.!

Voglushja

Shteti : Gjakove
Postime : 4385
Kyējet nė forum : 12154
Regjistruar mė : 02/11/2008
Profesioni : Studente

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Poezi Kushtuar pėr Ty

Mesazh nga Voglushja prej Tue 02 Dec 2008, 18:33

Edhe perse dua te jem nuk mundem dot…
edhe perse jam ne jete nuk mund te jetoj dot…
Linda me shpresen se nje dite do te vdes,
dhe po vdes per ta jetuar ate dite..
U edukova me endrra te bukura per jeten,
por ishte shume vone kur mesova te verteten
tradheti urrejtje e te tjera si keto,
nuk benin pjese ne endrrat e mia…
Enderroja gjithcka te bukur ,
por kurre nuk pashe bukuri…jetova
me mendimin se jeta eshte parajse,
pa ditur se kasha perfunduar ne ferr…
Te Dashurova me gjithe qenien time,
edhe perse dashuri nuk mora kurr…te
dhash forcen,ndjenjat,endrre,
te gjitha ti kushtova…se te deshta
dhe pa fund te dashurova.
Ishe jete per mua ,ishe drite ne syte e mi,
ishe zgjimi im per cdo mengjes,
ishe e vetmja pjese e jetes sime,
qe me jep kurajo dhe shprese.
Por une isha mekatari me I madh ne bote,
qe as ate qe dua smund ta kem dot prane..
ndoshta jam I denuar ne kete jete
qe te jetoj ne vetmi.
Por kurre jeta ime nuk mundem te jetoj pa ty.
Thelle ne zemer kam nje brenge,nga une valle
perse u largove???se ne shpirte me le mall !
dhe ne zemer shume me lendove.
Kujtoj kohen tone te zjarrte,
dhe premtimet mbreselenese…
se jane te vetmet kujtime ne kete jete,.
Nga njeriu I endrrave te mia qe e desha me te vertete !!
Me le shume kujtime dhe fjale te embla !!
Por dhe nje zgenjim te forte ne jete…
Kur sme the asgje.

firma.................................................................................................................................................................................
Perseri ne kembe..!

Sidoqofte,Miremengjesi Jete.!

Voglushja

Shteti : Gjakove
Postime : 4385
Kyējet nė forum : 12154
Regjistruar mė : 02/11/2008
Profesioni : Studente

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Poezi Kushtuar pėr Ty

Mesazh nga Isinqerti prej Tue 02 Dec 2008, 21:46

Flm Voglushe per Poezit shum te bukura ju falm per mundesin dhe kohen e juaj Ndegjohemi kysmet ndonje her se msn nuk eshte duke me ber diqka sonte?
avatar
Isinqerti

Shteti : Ne Boten Qudirave
Postime : 39
Kyējet nė forum : 10376
Regjistruar mė : 02/11/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Poezi Kushtuar pėr Ty

Mesazh nga Lisja prej Wed 03 Dec 2008, 11:42

Dua qe cdo kush te tregoj realitetin
Dua qe edhe zemra ta zgjedhi te vertetin
Dua qe edhe ti te me tregosh mua
Me do me te vertet apo kot e thua
` `TE DUA``
avatar
Lisja

Shteti : prishtine
Postime : 222
Kyējet nė forum : 10312
Regjistruar mė : 18/11/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Poezi Kushtuar pėr Ty

Mesazh nga Naki prej Thu 04 Dec 2008, 21:59

Lisja kujt ja shkrove mi kete poezi ? 8) se spo guxoj te pergjigjem une Sad

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
avatar
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9126
Kyējet nė forum : 19007
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Poezi Kushtuar pėr Ty

Mesazh nga Lisja prej Fri 05 Dec 2008, 18:40

Naki shkruajti:Lisja kujt ja shkrove mi kete poezi ? 8) se spo guxoj te pergjigjem une Sad
Jo ty Naki po eshte per nje person te veqant ajo poezi e di ai vet se cili eshte Razz
avatar
Lisja

Shteti : prishtine
Postime : 222
Kyējet nė forum : 10312
Regjistruar mė : 18/11/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Poezi Kushtuar pėr Ty

Mesazh nga Voglushja prej Fri 12 Dec 2008, 09:19

,,Dashuria e pa arritshme,dashuri e enderrave''

Dashuri e pa arritshme ishe ti per mua
dashuri e enderrave qe ne zemer e mbaj
dashuri e cila me shtyri te them te dua
dashuri e cila me beri qe te qaj

Dashuri e vertete ishe ti per mua
por asnjehere ne jete e shijuar
edhe pse kurr nuk te takova
ta dish se me zemer te kam dashuruar

Dashuri e papare ne jeten time
ne zemer me mbete si pike
dashuri e cila me ben jeten jetime
dhe ne zemre me nguli thike

Dashuri e pa realizuar e pa fat
dashuri e pakufizuar nga largesia
nje dashuri qe e kisha ne mend
nje zemer tash vuan nga vetmia

Deri kur per ty do te mendoj
deri kur shpirti ty do te kujtoj
deri kur une i mjeri te duroj
deri ne fund te jetes zemra
tyy do te dashuroj

mos e kupto kete si nje fjale te thjeshte
mos e kupto kete sikur tjeret thone
se kur te njoha menjehere te kam deshte
dhe do te vazhdoj te dua pergjithmone

E di se dhe ti ndjen diqka per mua
apo zemra ime tash po me genjen
ndoshta perseri shpirti mu mashtrua
sepse zemra ime shum per ty ndjen

E di se e ke rende te vendosesh
e di se gabimin nuk don me perserit
por fatin tend nuk duhet ta fundosesh
edhe nese te ka ardh ty pa e prit

Nuk dua te flas me ty tjera fjale
Kur fakti dhe realiteti jane krejt ndryshe
nese kupton se per ty po vuan nje djale
do te pendohesh per fatin qe prishe

Nuk je ti aspak per kete fajtore
por as une nuk kam fare faj
e di se nje enderr veshtire realizohet
na takoi zoti,po kush don te na ndaj

Ke nje merite te madhe ne jete
qe me fjale me pate dhene shpres
vuajtjet e mia per nje kohe ti ndale
edhe pse e afert eshte dita kur do te vdes

Nuk pata qte bej dhe vendosa pa pritur
qe keto poezi per ty ti shkruaj
do te vij nje dite,gjitha ke me i ditur
se per ty me zemer une po vuaj

E di se do te thuash une nuk kam faj
dhe vertete do te kesh plotesisht te drejte
por ja zemra ime vazhdon prap te qaj
se kjo dashuria eshte nje gje e shtrejte

Nese vjen nje dite e rende per mua
edhe pse ndoshta dit me te rend nuk ka
edhe ne qast te vdekjes do te them te dua
sepse vetem vdekja nga ti ka me m? nda

Une me zemren time te vuajtur
te uroj suksese dhe fat ne jete
dhe shpresoj se ndonjehere si mua
do te gjesh dashurin e vertete

Nuk e di aspak se qka ndodhi
nuk e di pse dashurine e veretet refuzove
as une se di kjo dashuri si me rrodhi
por te lutem me thuaj se mire e mendove

Eshte nje fund qe ndoshta ska te arritur
eshte nje dashuri qe sdi a me kthehet
eshte nje dashuri qe nuk jam duke e ditur
kur te vie fundi si do t'me shperblehet

Por ti mos mendo shum se ske nevoje
mendoje vetem nje te vertete
se sikur te deshta une me gjith zemer
nuk do te doje kurr askush ne jete

Mendoje kohen si po me kalon
mendoje naten valle a bej gjum
mendoje zemren time qe per ty rrah
mendo njehere se te dua SHUM

Mendo vetem nje grime per mua
mendo sa te kuptosh realitetin
mendo se je e vetmja ti qe e dua
per ty po shkruaj me gjith respektin

firma.................................................................................................................................................................................
Perseri ne kembe..!

Sidoqofte,Miremengjesi Jete.!

Voglushja

Shteti : Gjakove
Postime : 4385
Kyējet nė forum : 12154
Regjistruar mė : 02/11/2008
Profesioni : Studente

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Poezi Kushtuar pėr Ty

Mesazh nga Voglushja prej Fri 12 Dec 2008, 23:45

Shkooooooooo.....!

Shko se dikush tjeter po te pret
Shko se nje zemer tjeter te therret
Shko e me le vetem te vuaj ...
Shko sepse Zoti keshtu e paska shkruar
Shko e me le vetem te qaj
Shko sepse ti nuk ke faj ...
Shko e buzeqeshi dikuj tjeter
Une do te rri ketu te digjem e te tretem
Shko se e tille eshte kjo bote
Shko e mos derdh asnje lot...
Shko e prape me duaj
Shko por lamtumire mos me thuaj

firma.................................................................................................................................................................................
Perseri ne kembe..!

Sidoqofte,Miremengjesi Jete.!

Voglushja

Shteti : Gjakove
Postime : 4385
Kyējet nė forum : 12154
Regjistruar mė : 02/11/2008
Profesioni : Studente

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Poezi Kushtuar pėr Ty

Mesazh nga Vizitor prej Sat 13 Dec 2008, 10:03

Si ndihem pa ty...

Ku me ike ku humbe ku u trete
nje plage ne zemer me mbete
nje zjarr qe kurr nuk shuhet
nje emer qe perjete ruhet
Se di c'me ndodh kur jam me ty
Kur me shikon me ata sy
Kur me buzeqesh me ledhaton
Koke e kembe ti me pushton.
S'e di se c'ndjen kur me ke prane
Kur te dy vetem rrime menjane
Kur koken ve tek gjoksi im
S'e di a e ndjen shpirtin tim ?!
S'e di c'mendim ke ti per mua
Kur te shtrengoj dhe te them te dua
Kur them se vdes per buzet e tua
S'e di a me beson ti mua?
S'e di c'do te ndodhe me ne te dy
Sikur te mos jem me me ty
Sikur kjo ender te ndalet nje dite
S'e di a do te shoh me o drite?
S'e di pa ty cdo bej o yll
Pa ty kjo bote me duket nje pyll
Pa ty kjo bote s'do kete kuptim
S'e di o fiksim i trurit tim.
S'e di valle a do te duroj
Pa e puthur me ate goje
Pa e prekur me ate dore
S'e di a do ndjej me nxehte a bore.
S'e di sa gjate do te vazhdoje
Por edi sa shume te dashuroj
E di sa shume ti me gezon
Kur pak vemendje me kushton.
E ndjej se shume do te te dua
Sa kohe keto buze do me puthin mua
Sa kohe qe zemra do t'me punoje
Emrin tend do te kem ne goje.
S'e di sa shume do te zgjase kjo jete
S'di si do shkoje ne te vertete
Por dicka di me siguri :
Ai qe dua je vec...
Ti.

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Poezi Kushtuar pėr Ty

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Faqja 3 e 18 Previous  1, 2, 3, 4 ... 10 ... 18  Next

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi