» Cila ėshtė miqėsia sot?
Fri 09 Feb 2018, 19:49 nga edvini084

» Dua te Them..
Thu 08 Feb 2018, 21:37 nga edvini084

» Nese Sonte Ndihesh Vetem...
Thu 08 Feb 2018, 20:56 nga edvini084

» Njė Ditė ...
Sun 04 Feb 2018, 23:20 nga Dardania

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Sun 04 Feb 2018, 23:19 nga Dardania

» A ka delja ose dhija dhembet e pare siper ?
Wed 31 Jan 2018, 19:25 nga edvini084

40 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 40 vizitorė :: 1 Bot

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2900 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri EriAjv

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154077 artikuj v 4863 temat


Naki (9126)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Poezi Kushtuar pėr Ty

Faqja 18 e 18 Previous  1 ... 10 ... 16, 17, 18

Shko poshtė

Re: Poezi Kushtuar pėr Ty

Mesazh nga lindushi prej Sat 13 Mar 2010, 22:09

Malli per ty
Sot po shkruaj nga malli
per ty qe e kam ne zemer
ka kohe qe ste kam pare
as ste kam thirre ne emer
ti se din si po jetoj jeten !
dhe malli im po me mbyte
duke te qare me dite e nete
beso me jan verbuar syte
sot po shkruaj nga loti
nga vuajtjet qe zemra i ka
a e din sa eshte e rende
pa meshire nje njeri me e vra !!?
ndalu edhe mendo
ne zemer e forte qendro
sa te kam dashur une
askush nuk do te do …
avatar
lindushi

Postime : 69
Kyējet nė forum : 8988
Regjistruar mė : 10/03/2010

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Poezi Kushtuar pėr Ty

Mesazh nga blerina-kumanova prej Sat 13 Mar 2010, 22:10

Nuk ka lule pa arome
Nuk ka njeri qe s'dashuron
Nuk ka suprize pa lumturi
Nuk ka jete pa dashuri.

blerina-kumanova

Shteti : Kumanova
Postime : 31
Kyējet nė forum : 8943
Regjistruar mė : 09/03/2010

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Poezi Kushtuar pėr Ty

Mesazh nga Vizitor prej Sun 14 Mar 2010, 10:23

Ti je reja e nates qe endet ne qiellin e endrrave
te mia. Une pikturoj e te modeloj me endrrat e mia te
dashurise.Nje dite, hena me tha: Nese, ajo te ben te vuash,
lere! Nuk i meriton lotet e tu! Dhe une iu pergjigja: "Ti do mundeshe dot ta
lije qiellin tend te dashur"?Jam nje pike vese ne mengjesin
pranverore, Do rreshqas po me mbajte ne dore, Po me le ne diell, do avullohem,
do tres, E me lejo te lutem ne zemren tende te jetoj, te
mbes.

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Poezi Kushtuar pėr Ty

Mesazh nga NADJA prej Sun 14 Mar 2010, 17:49

Vetem per ty do te shkruaj

-Dora ime sdo te ndalet
vetem per ty do te shkruaj
nje dite te vone do ta kuptosh
se per ty me zemer vuaj
Mergimtare je ne kete bote
shum larg je pa mua
syte per ty me pikojne lot
mos harro kudo qe je "Te Dua"
Te lutem kur te lexosh keto fjale
kupto se ketu eshte nje gje e vertete
kupto se per ty vuan shum nje djale
qe jeton i vetem pa dashuri ne jete
Shum larg te kam me kilometra,
Por ne zemer as me milimetra,
Asgje nuk dua prej teje,
Vetem te kem afer shum afer meje
Deshiroj te shof me sy
te mos digjem mall per ty
sikur te isha rreze hane
do te hy ne dhomen tende,
vetem ta dish se sa te DUA
sdo te jetojsh as 1 orė pa mua!
Dashuri e vertete ishe ti per mua
por asnjehere ne jete e shijuar
edhe pse kurr nuk te takova
ta dish se me zemer te kam dashurua …
Deri kur per ty do te mendoj
deri kur shpirti ty do te kujtoj
deri kur une i mjeri te duroj
deri ne fund te jetes zemra
ty do te dashuroj…
Mos e kupto kete si nje fjale te thjeshte
mos e kupto kete sikur tjeret thone
se kur te njoha menjehere te kam deshte
dhe do te vazhdoj te dua pergjithmone!!!

Sa do doja te ishe tani
dhe koken te ma vije ne gji.
Dua qe ne zemren tende
te me kesh,
por dua qe te dish edhe kete
qe vetem e imja do te jesh.
Dashuria eshte si rrobat,
Kenaqesi kur i nderron me shpesh.
avatar
NADJA

Postime : 73
Kyējet nė forum : 8994
Regjistruar mė : 07/03/2010

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Poezi Kushtuar pėr Ty

Mesazh nga Vizitor prej Sat 15 May 2010, 12:54

I dashur...

Nuk di se c`te them, me vjen mire qe cdo gje u rikthye si me pare.
Jam teper e lumtur...
Dua vetem qe ti ta dish se...edhe perse nuk po te bej qe te kuptosh,te Dua i dashur,
dhe do te dua pergjithmon.Do qendrosh gjithmon ne zemren time i pazevendesueshem!!!...
Faleminderit,qe me kerkove nje mundesi tjeter per te te thene se sa i rendesishem je ti per mua,
dhe se sa shume te dua, do ta beja ne menyren qe ti tashme beson verberisht tek mua,
sic dua edhe une te besoj verberisht tek ty!!!...
Te lutem...bej qe te zgjohem nga ky ankth, dhe qe te jem me e vendosur
perpara se te rifilloj jeten time me ty!!
E di qe nuk flas shume per veten time, per "problemet" e mia, eshte
ne karakterin tim, dhe do perpiqem te permiresohem,
per te bere qe te kuptosh sa te ndjej une ty!!!...
E di, qe kemi ndryshuar te dy, nga largesia dhe ndarja qe u krijua per
shkak te karakterit tone te dobet ( duke degjuar Boten ),
por...une tani jam me e qete,
ndersa ti tallesh dhe qesh...Vetem nga kjo pikpamje jemi
dy karaktere te ndryshem,
por kjo...asgje nuk ndryshon, as eksperiencat
e hidhura qe kemi kaluar larg njeri-tjetrit tashme nuk kane me rendesi!!!...
Besoj me te vertete sic te thashe dhe mbreme,
qe...kete konfuzitet jemi ne, te cilet po e krijojme, ose jam une e vetmja shkaktare...
Ne jemi shume te ngjashem ne nje fare menyre, ndihemi te
dy fajtor per gabimet tona, te dy kemi ndjere te njejtin boshllek qe e kemi
perjetuar larg njeri-tjetrit ( gje qe une akoma nuk te kam folur per ate
boshllek, ne te kundert me ty ). Gjithashtu...tani jemi me te sigurte se
kurre, besojme vetem tek njeri-tjetri, tek ndjenjat tona,
dhe nuk besojme me tek tjeret!
Per syte e te tjereve mund te jemi dy qenie te parendesishme, por
ne jemi te vetedijshem, se sa te rendesishem jemi per njeri-tjetrin.
Zemer...une dua te jem e lumtur me ty deri ne fundin e diteve te mia,
dua teqaj me ty, dua te qesh me batutat e tua, dua te jem brenda shakave te tua...
Dua te dashuroj ty, si kurre me pare!
Dua te kaloj gjithe jeten time me ty, dua te qaj dhe te qesh me ty per te gjitha ndodhite e jetes.
Dua te plakem me ty...
Dua te kaloj te gjitha
ditet e jetes time vetem me ty...
Duaaa......... te qendroj me ty pergjithmon!!!.............

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Poezi Kushtuar pėr Ty

Mesazh nga Geri prej Wed 26 May 2010, 19:26

Me thane se jam i cmendur.
I cmendur se ndjej dashuri.
Me thone se jam I cmendur .
Se mall ndjej te shkruaj poezi.
I cmendur me thone se jam .
Se besoj tek ti .
Se fjalet e tua jane tė kota .
Jane fare pa dashuri .
Ohh I cmendur un jam .
Se besoj tek ti .
Se te dashuroj pa hile .
Vall kjo quhet cmenduri
avatar
Geri
Admin

Shteti : Ne zemer te forumit
Postime : 7161
Kyējet nė forum : 15963
Regjistruar mė : 16/08/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Poezi Kushtuar pėr Ty

Mesazh nga Voglushja prej Tue 12 Oct 2010, 12:50

Ti engjell...

Mos thuaj qe une s'te dua

Ti e di mire se cka ndjej per ty,
Ti me bere te lumtur me puthjet tua,
Me ngrite ne qiell me ate ..!

Me fal,engjell nese te lendova
Me fal,por nga vetja pa dashje te largova!
Zemra fort me rrah kur kujtoj ate qast
Pse nuk u ndal koha,dhe te isha pergjithmone me ty.?!

Si u bera e fort dhe loti nuk rreshqiti
Te shikoja ne sy,embel me flisje!
Sikur te kisha mundesi te ktheja kohen
Do te tregoja sa te dua,do te tregoja se je jeta per mua..!

Te dua engjell,te kam jeten time
Do te dua gjithmone,edhe nese ti s'me lejon!
Te pres deri sa zemra jote te rrah per mua!
Te kam jete,dhe veq ty te duaa..!


Autor:Pajtime Ahmeti(Voglushja)

firma.................................................................................................................................................................................
Perseri ne kembe..!

Sidoqofte,Miremengjesi Jete.!

Voglushja

Shteti : Gjakove
Postime : 4385
Kyējet nė forum : 12160
Regjistruar mė : 02/11/2008
Profesioni : Studente

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Poezi Kushtuar pėr Ty

Mesazh nga Voglushja prej Tue 12 Oct 2010, 12:51

Edhe po te vdes,
Ate qast se harroj
Edhe ne gjume,perqafimin tend e kujtoj
Edhe dheu t'me mbujoj prap ty do te dua
Edhe zemra po t'me pushoj kurr s'kam per te harruar..!

Voglushja

firma.................................................................................................................................................................................
Perseri ne kembe..!

Sidoqofte,Miremengjesi Jete.!

Voglushja

Shteti : Gjakove
Postime : 4385
Kyējet nė forum : 12160
Regjistruar mė : 02/11/2008
Profesioni : Studente

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Poezi Kushtuar pėr Ty

Mesazh nga Katilja prej Mon 15 Apr 2013, 19:41

TI

Ti je ylli, i cili natėn ndriqon,

Ti je buka, qė ma shuan urin,

Ti je shpresa, kur mė mbulon mallėngjimi,

Ti je dashuria e kėsaj botė.

Ti je qetėsia, qė ma largon zhurmėn,

Ti je Timoni, qė mė drejton sigurt,

Ti je dora e cila mė mban shtrėnguar,

Ti je dashuria e kėsaj botė.

Ti je lulja, e cila ma ngjall shkretėtirėn,

Ti je fuqia, qė ma largon dobėsin,
Ti je humori, kur nuk jam nė disponim,

Ti je dashuria e kėsaj botė.

Ti je ngrohtėsia, qė ma largon ftohtėsin,

Ti je koha, qė mi shėron plagėt,

Ti je e tanishmja, qė ma sjell ardhmėrin,

Ti je dashuria e kėsaj botė.

Ti je drejtėsia, qė ma largon trazirėn,

Ti je ai, qe ma largon egon,

Ti je dashuria e kėsaj botė,

vetėm kjo ėshtė me rėndėsi,

pėr mua-

tė Dua ty!


firma.................................................................................................................................................................................
Sa here nje adoleshent vdes nga droga,sa here nje djale humbet jeten nga motorri,sa here qe nje vajze shitet ne perpjekjen per te mbijetuar. Shoqeria thote : ''Kjo eshte rinia sotme'' 
avatar
Katilja

Shteti : Burrel
Postime : 1210
Kyējet nė forum : 7021
Regjistruar mė : 17/02/2013
Profesioni : forumxhie

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Poezi Kushtuar pėr Ty

Mesazh nga epanjohura prej Fri 31 Jan 2014, 14:28

Geri shkruajti:Dashuria ime !!!

Dashuria ime kishte sy...
Pse
ja verbuat ? Sad
Dashuria ime kishte vesh...
Pse ja shurdhuat ? Sad
Dashuria
ime kishte ardhmeri...
Pse ja ndaluat ? Sad
Dashuria ime ishte e
shendosh....
Pse e lenduat ? Sad
Dashuria ime ishte e paster....
Pse e
njolloset ? Sad
Dashuria ime ishte e lire....
Pse e burgoset ? Sad
Dashuria ime
nuk kishte lot...
Pse ja sollet ? Sad Sad
Dashuria ime nuk kishte
urrejtje...
Pse ja mbollet ? Sad
Dashuria ime donte te jetoj...
S’lejuat,do
ju mallkoj !!!! Sad
TE MALLKUAR QOFSHI PER JETE
QE VRAT NJE DASHURI TE VERTETE
!!!! :drunken:
Harruat t'a shkruani autoren e kesej poezie!!

epanjohura

Shteti : Kosove
Postime : 753
Kyējet nė forum : 5555
Regjistruar mė : 30/01/2014

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Poezi Kushtuar pėr Ty

Mesazh nga Naki prej Fri 31 Jan 2014, 14:38

E nderuar
Une te dergova edhe mesazh Privat dhe te sqarova krijo nje kategori titulloje
Poezi nga (XX e panjohura ose jepe emrin tend real).
Pastaj te gjitha poezit qe te jane kopjuar nga anetaret tjere kopjoj dhe vej ne kete kategori. Kur ta perfundosh me njofto qe une i mbyll dhe i hedh ne shport te gjitha ato qe te jan kopjuar kurse kategoria juaj mbetet per lexues.
Shpresoj me kuptove sepse eshte e pamundur une tash te di cilat jane poezit origjinale tuajat.

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
avatar
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9126
Kyējet nė forum : 19013
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Poezi Kushtuar pėr Ty

Mesazh nga beta30 prej Fri 27 Feb 2015, 13:14

Per zemren time

I heshtur ne cepin e dhomes
me nji bllok te vogel ne dore
qendronte e ndonjte pa fjale
kjo zemra ime e lenduar..!!

Edhe bllokun e hapa me ngadale
dicka kerkoja pa kuptime
me duket se ti je aty
dhe un te flas me shpirtin time..!!

Por ti pa pritur me zhdukesh
dhe as pergjigje nuk me kthen
dhe un kerkoj faqen tjeter
noshta aty do te te gjej...

Aty lexoj dy fjal
dhe lotet dote si mbaj
te te them "Te Dua" shum
dhe te lutem kthehu ne jet.!

Dikur aty
kishe shkrujt ti
tani un bashke me dhimbjen
e mbaj ne zemer sic me ke then ti..!

E mbaje aq pran zemres
shtrrenguare thell ne shpirt
se ty dua te kthej ne shpirtin time😭
avatar
beta30

Shteti : kosov
Postime : 1
Kyējet nė forum : 3460
Regjistruar mė : 27/02/2015

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Poezi Kushtuar pėr Ty

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Faqja 18 e 18 Previous  1 ... 10 ... 16, 17, 18

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi