» Cila ėshtė miqėsia sot?
Fri 09 Feb 2018, 19:49 nga edvini084

» Dua te Them..
Thu 08 Feb 2018, 21:37 nga edvini084

» Nese Sonte Ndihesh Vetem...
Thu 08 Feb 2018, 20:56 nga edvini084

» Njė Ditė ...
Sun 04 Feb 2018, 23:20 nga Dardania

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Sun 04 Feb 2018, 23:19 nga Dardania

» A ka delja ose dhija dhembet e pare siper ?
Wed 31 Jan 2018, 19:25 nga edvini084

12 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 12 vizitorė :: 2 Bots

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2900 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri EriAjv

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154077 artikuj v 4863 temat


Naki (9126)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Poezi Kushtuar pėr Ty

Faqja 5 e 18 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 11 ... 18  Next

Shko poshtė

Re: Poezi Kushtuar pėr Ty

Mesazh nga Naki prej Tue 16 Dec 2008, 20:58

Morena shkruajti:hahahahahahahah ju sjeni mire jo
ok flm per perkthimin 8)

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
avatar
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9126
Kyējet nė forum : 19013
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Poezi Kushtuar pėr Ty

Mesazh nga Vizitor prej Tue 16 Dec 2008, 20:59

sps Neutral

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Poezi Kushtuar pėr Ty

Mesazh nga Voglushja prej Tue 16 Dec 2008, 21:00

ju letem mos dilni nga tema,nuk eshte kjo tema chit-chat.flm per mirkuptim

firma.................................................................................................................................................................................
Perseri ne kembe..!

Sidoqofte,Miremengjesi Jete.!

Voglushja

Shteti : Gjakove
Postime : 4385
Kyējet nė forum : 12160
Regjistruar mė : 02/11/2008
Profesioni : Studente

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Poezi Kushtuar pėr Ty

Mesazh nga Vizitor prej Tue 16 Dec 2008, 21:01

:auuu:

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Poezi Kushtuar pėr Ty

Mesazh nga MONDI prej Tue 16 Dec 2008, 21:02

Vogelushe Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad


ok po te degjojme fjalen se je me e vogel Neutral

firma.................................................................................................................................................................................
"JE ENDRRA QE SHIKOJ CDO NATE,
JE VDEKJA QE DO TE ME MARRE NJE DITE,
JE DRITA QE ME NDIHMON TE SHIKOJ,
JE E VETMJA ARSYE PER TE CILEN JETOJ"
avatar
MONDI

Shteti : po te me kerkosh me gjen
Postime : 200
Kyējet nė forum : 10345
Regjistruar mė : 08/11/2008
Profesioni : te gjitha nga pak

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Poezi Kushtuar pėr Ty

Mesazh nga Voglushja prej Tue 16 Dec 2008, 21:03

faleminderi jo pse jam me e vogel po sepse ashtu eshte te mos dalesh nga tema

firma.................................................................................................................................................................................
Perseri ne kembe..!

Sidoqofte,Miremengjesi Jete.!

Voglushja

Shteti : Gjakove
Postime : 4385
Kyējet nė forum : 12160
Regjistruar mė : 02/11/2008
Profesioni : Studente

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Poezi Kushtuar pėr Ty

Mesazh nga MONDI prej Tue 16 Dec 2008, 21:04

u tha u be hajt futi ndonje poezi ti e veri kapakun ketyre qe shkrujme ne Shocked

firma.................................................................................................................................................................................
"JE ENDRRA QE SHIKOJ CDO NATE,
JE VDEKJA QE DO TE ME MARRE NJE DITE,
JE DRITA QE ME NDIHMON TE SHIKOJ,
JE E VETMJA ARSYE PER TE CILEN JETOJ"
avatar
MONDI

Shteti : po te me kerkosh me gjen
Postime : 200
Kyējet nė forum : 10345
Regjistruar mė : 08/11/2008
Profesioni : te gjitha nga pak

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Poezi Kushtuar pėr Ty

Mesazh nga Naki prej Tue 16 Dec 2008, 21:04

Very Happy voglushja kape stupcin se morena krejtve po na qet nga tema

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
avatar
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9126
Kyējet nė forum : 19013
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Poezi Kushtuar pėr Ty

Mesazh nga Vizitor prej Tue 16 Dec 2008, 21:05

Naki shkruajti:Very Happy voglushja kape stupcin se morena krejtve po na qet nga tema
Shocked ky sdel hic Neutral

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Poezi Kushtuar pėr Ty

Mesazh nga Voglushja prej Wed 17 Dec 2008, 07:47

cig cig mbaroj shpresoj te mos ndodh me

firma.................................................................................................................................................................................
Perseri ne kembe..!

Sidoqofte,Miremengjesi Jete.!

Voglushja

Shteti : Gjakove
Postime : 4385
Kyējet nė forum : 12160
Regjistruar mė : 02/11/2008
Profesioni : Studente

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Poezi Kushtuar pėr Ty

Mesazh nga Voglushja prej Wed 17 Dec 2008, 07:50

nese vjen koha lamtumir te me thuash
te lutem zemra ime asnje cast te mos
vuash se nuk dua ti shoh te perlotur
un ata dy sy ti mos vuaj lock
vuaj un per ty

firma.................................................................................................................................................................................
Perseri ne kembe..!

Sidoqofte,Miremengjesi Jete.!

Voglushja

Shteti : Gjakove
Postime : 4385
Kyējet nė forum : 12160
Regjistruar mė : 02/11/2008
Profesioni : Studente

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Poezi Kushtuar pėr Ty

Mesazh nga Voglushja prej Wed 17 Dec 2008, 09:01

Lukja shkruajti:Lotet po me dalin
zemra po me qan
shpirtin e kame varre
se me ty s`te kame

zemra me eshte thy
se ty me ste kam,
lotin smund ta ndal
shpirti veq vajton

faleminderit per keto vargje te bukura znj.Lukja

firma.................................................................................................................................................................................
Perseri ne kembe..!

Sidoqofte,Miremengjesi Jete.!

Voglushja

Shteti : Gjakove
Postime : 4385
Kyējet nė forum : 12160
Regjistruar mė : 02/11/2008
Profesioni : Studente

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Poezi Kushtuar pėr Ty

Mesazh nga Voglushja prej Wed 17 Dec 2008, 09:18

Mos e zemero buzen
Qė vec ty te qeshi
Mos e mundo zemren
Qė vec ty te deshi
Mos e mbush me lot
Syrin tim te zi
Mos e braktis ti mos
Kėtė DASHURI

firma.................................................................................................................................................................................
Perseri ne kembe..!

Sidoqofte,Miremengjesi Jete.!

Voglushja

Shteti : Gjakove
Postime : 4385
Kyējet nė forum : 12160
Regjistruar mė : 02/11/2008
Profesioni : Studente

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Poezi Kushtuar pėr Ty

Mesazh nga Voglushja prej Wed 17 Dec 2008, 09:19

Edhe boten te ma falin une prap dot vuaj
Kur edi se Dora jote mban Unaz te huaj
I kujtoj buzet tua dhe po e pys veten...
A me genjeve ti apo genjeva veten????
Shko jeto larg meje edhe pse te dua
Un sisha per ty dhe ti sishe per mua

firma.................................................................................................................................................................................
Perseri ne kembe..!

Sidoqofte,Miremengjesi Jete.!

Voglushja

Shteti : Gjakove
Postime : 4385
Kyējet nė forum : 12160
Regjistruar mė : 02/11/2008
Profesioni : Studente

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Poezi Kushtuar pėr Ty

Mesazh nga Voglushja prej Wed 17 Dec 2008, 09:22

(Æ`v“Æ)
.`·.ø.·“
ø.·“ø.·“Ø) ø.·*Ø)
(ø.·“ (ø.·“ .·“ øø.·ØÆ`·. Te dua
-Dora ime sdo te ndalet
vetem per ty do te shkruaj
nje dite te vone do ta kuptosh
se per ty me zemer vuaj
Mergimtar je ne kete bote
shum larg je pa mua
syte per ty me pikojne lot
mos harro kudo qe je "Te Dua"
Te lutem kur te lexosh keto fjale
kupto se ketu eshte nje gje e vertete
kupto se per ty vuan shum nje vajze
qe jeton e vetem pa dashuri ne jete
Shum larg te kam me kilometra,
Por ne zemer as me milimetra,
Asgje nuk dua prej teje,
Vetem te kem afer shum afer meje
Deshiroj te shof me sy
te mos digjem mall per ty
sikur te isha rreze hane
do te hy ne dhomen tende,
vetem ta dish se sa te DUA
sdo te jetojsh as 1 orė pa mua!
Dashuri e vertete ishe ti per mua
por asnjehere ne jete e shijuar
edhe pse kurr nuk te takova
ta dish se me zemer te kam dashurova …
Deri kur per ty do te mendoj
deri kur shpirti ty do te kujtoj
deri kur une e mjera te duroj
deri ne fund te jetes zemra
ty do te dashuroj…
Mos e kupto kete si nje fjale te thjeshte
mos e kupto kete sikur tjeret thone
se kur te njoha menjehere te kam deshte
dhe do te vazhdoj te dua pergjithmone!!!

love pale flower love

firma.................................................................................................................................................................................
Perseri ne kembe..!

Sidoqofte,Miremengjesi Jete.!

Voglushja

Shteti : Gjakove
Postime : 4385
Kyējet nė forum : 12160
Regjistruar mė : 02/11/2008
Profesioni : Studente

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Poezi Kushtuar pėr Ty

Mesazh nga Voglushja prej Wed 17 Dec 2008, 09:27

je endrra qe shikoj qdo nat je vdekja qe do te me marr nje dit je drita qe me ndihmon te shikoj je e vetmja arsyje per te cilen jetoj

firma.................................................................................................................................................................................
Perseri ne kembe..!

Sidoqofte,Miremengjesi Jete.!

Voglushja

Shteti : Gjakove
Postime : 4385
Kyējet nė forum : 12160
Regjistruar mė : 02/11/2008
Profesioni : Studente

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Poezi Kushtuar pėr Ty

Mesazh nga Voglushja prej Wed 17 Dec 2008, 09:30

Je jeta im
Ne ket jet te desha veq ty dhe do te dua sa ta kem frymen e fundit te jetes tim.te desha sikur ne askend ne ket jet te dhash dashurin me te madhe nga un te dhash jeten,zemren dhe ket shpirt.ike ngadal shkatrruam endrren e ardhmeris ike per te mos u kthy me kurr duke mos kuptuar se me le lot vetmi dhe vuajtje.un premtimin tim do mbaj do jesh i pari dhe i fundit ne jet dhe do te dua gjithmon per mua me nuk ak ardhmeri perves se kaluares time sepse aty te kam ty dhe do jetoj me ato fjal te embla qe mi tha dikur dhe kurr nuk do lejoj dikush ti fshi ato puthjet e tua qe mi dhurove per her te fundit dhe at perqafim qe me shtrengove fort dhe ike te dua dhe do te dua gjithmon deri sa te vdes.......

firma.................................................................................................................................................................................
Perseri ne kembe..!

Sidoqofte,Miremengjesi Jete.!

Voglushja

Shteti : Gjakove
Postime : 4385
Kyējet nė forum : 12160
Regjistruar mė : 02/11/2008
Profesioni : Studente

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Poezi Kushtuar pėr Ty

Mesazh nga Voglushja prej Wed 17 Dec 2008, 09:37

PSE

Pse flasin per mua gjerat qe nuk jan
Pse ti beson ne diqka qe nuk egziston
Pse ne dashuron toccn pat aq shum armiq
Pse aq fjal qe nuk qojn askund hiq
Pse shum nervoz pa arsy
Pse nuki lejom fjelt te rrjedhin pa rendesi per ne te dy
Pse te mos jemi te lumtur si deri tani
Pse se kupton se puthjet qe ti dhuroj ty nuk jan aktrim
Pse se kupton se dashuria ime per ty zgjat deri ne amshim
Pse se kupton se je gjithqka per mua
Pse se kupton se me se shumti ne ket bot ty te dua
Pse ta dua dike tjeter kur edhe jeten time e jap per ty
Pse te me puth dikush tjeter kur puthja jote me qmend
Pse te me ledhatoj dikush tjetr kur ne ledhatimet e tua harroj gjithqka
Pse te jem e dikujt tjetr kur zemera dhe gjithqka e imja ty te takon
Shprsoj qe me kto fjal do ta kuptosh
se vetem ti per mua egziston.

firma.................................................................................................................................................................................
Perseri ne kembe..!

Sidoqofte,Miremengjesi Jete.!

Voglushja

Shteti : Gjakove
Postime : 4385
Kyējet nė forum : 12160
Regjistruar mė : 02/11/2008
Profesioni : Studente

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Poezi Kushtuar pėr Ty

Mesazh nga Voglushja prej Wed 17 Dec 2008, 09:38

Ti me don une te dua
Ti me puth une qmendem
pas puthjes tende
Ti me ledhaton
une vdes ne ledhatimet e tua
Ti kur me buzeqesh mua
me shtohet nga nje dit jet
Ti kur me shikon nga dashuria
syt e mi i verbon
Ti kur me flet e me thua qe me dashuron
ato fjal ne zemer me ndikojn
Ti je gjithqka per mua
une jam gjithqka per ty
Une ta morra zemeren tende
e timen ta dhurova me shum dashuri
Tash ti me takon mua e
une te takoj ty ne zemeres
njeri tjetrin do ta mbajm
me shum dashuri deri ne
PERJETESI.


Te dua love

firma.................................................................................................................................................................................
Perseri ne kembe..!

Sidoqofte,Miremengjesi Jete.!

Voglushja

Shteti : Gjakove
Postime : 4385
Kyējet nė forum : 12160
Regjistruar mė : 02/11/2008
Profesioni : Studente

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Poezi Kushtuar pėr Ty

Mesazh nga Voglushja prej Thu 18 Dec 2008, 09:02


TE DUA

Eshte shum e thjesht te me vlersosh
ate qe e ndjej per ty
se qfar mendoj
dhe sa te dashuroj

por une munt te them
se shum te dashuroj
se shum te dua
kete e ndjej kur ti je me mua

atehere kur ti je me mua
vetem ne sy te shikoj
nga shpirti te them te dua te them te dashuroj
e ne heshteje buzet ti shijoj

kur jam pa ty ,vetem nje ore nese ka kaluar
kerkoj perseri te takoj
e nese nuk ka mundesi
nga mendja nuk te largoj

nese vetem kete e kerkon nga une
te premtoj se gjithmon do te them
nese eshte e nevojshme edhe 100 here
te dua,te dua,te dua,te dua,te dua

te dua,te dua
te dua,te dua
te dua,te dua
te dua,te dua

firma.................................................................................................................................................................................
Perseri ne kembe..!

Sidoqofte,Miremengjesi Jete.!

Voglushja

Shteti : Gjakove
Postime : 4385
Kyējet nė forum : 12160
Regjistruar mė : 02/11/2008
Profesioni : Studente

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Poezi Kushtuar pėr Ty

Mesazh nga Voglushja prej Thu 18 Dec 2008, 09:04


UNE DHE TI

Nate e bukur plot gezim dhe harmoni
e shoqruar me ritmine rinis
gjdo gje ishte e mrekullushme
atehere kur u shfaqe edhe ti

u hapen zemrat e dashuris
qe ja dhuruam njeritjetrit
kur hyri ne mesin ton dashuria
lindi busqeshja dhe lumturia

gjdo gje qe u shfaq ne mesin ton
gjdo gje na bashkonte
as fjalet nuk na penguan
as veprimet nuk na ndaluan

pengesat nuk vlejn mes nesh
as gje nuk mund te na ndaloj
mos deshpero ti
une vetem per ty mendoj

ate qe e kerkon shpirti im
eshte per ty te mendoj
ajo qe e kerkon mendja ime
emrin tend ta shqiptoj

e jan disa qaste te bukra
qe i kaluam bashk
eshte kjo dashuri
qe egziston mes nesh

edhe dita ka nje ndryshym
edhe nata ka nje kuptim
kur jemi bashk
UNE DHE TI O SHPIRTI IM

firma.................................................................................................................................................................................
Perseri ne kembe..!

Sidoqofte,Miremengjesi Jete.!

Voglushja

Shteti : Gjakove
Postime : 4385
Kyējet nė forum : 12160
Regjistruar mė : 02/11/2008
Profesioni : Studente

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Poezi Kushtuar pėr Ty

Mesazh nga MiTi prej Thu 18 Dec 2008, 13:10

Shum Te Bukura Voglushe edhe une te dua shummmmmmmmmm edhe me mungon shummmmmmmmm
avatar
MiTi

Shteti : Ne Boten e Qudirave
Postime : 1428
Kyējet nė forum : 10428
Regjistruar mė : 02/11/2008
Profesioni : Student

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Poezi Kushtuar pėr Ty

Mesazh nga Voglushja prej Sat 20 Dec 2008, 12:23

Deri kur..?
deri kur te pres qe ne shtratin tim te ftohte te jem vetem pa ty,
deri kur te pres qe syte e tu te mos i shoh vetem ne enderr,
deri kur te pres qe dora jote e bute ti pergdhel floket e mia,
deri kur te pres qe neve te na bashkoj dashuria,
deri kur te pres qe te jemi e jotja perjet,
deri kur te pres qe per mua te jesh i pari dhe i vetmi ne jete,
ahhh nuk po di pergjigje per gjitha keto pyetje qe po i bej vetes
se di se kur do mundem ty te kem pran vetes....?

firma.................................................................................................................................................................................
Perseri ne kembe..!

Sidoqofte,Miremengjesi Jete.!

Voglushja

Shteti : Gjakove
Postime : 4385
Kyējet nė forum : 12160
Regjistruar mė : 02/11/2008
Profesioni : Studente

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Poezi Kushtuar pėr Ty

Mesazh nga MiTi prej Sat 20 Dec 2008, 12:29

Flm per poezin Voglushe me vjen mir e dashur prej teje
avatar
MiTi

Shteti : Ne Boten e Qudirave
Postime : 1428
Kyējet nė forum : 10428
Regjistruar mė : 02/11/2008
Profesioni : Student

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Poezi Kushtuar pėr Ty

Mesazh nga dona prej Sat 20 Dec 2008, 14:23

Me puthe me pansionin e plot,qe te ndjej fuqin e dashuris tende,me shtrengo dhe ledhato si te ishte hera e fundit,nuk guxoj ti mbyll syt kur te kam afer frigohem se kur do ti hap nuk do te jesh aty,nuk dua as nje qast te me largohesh,nuk ndjehem njeri kur nuk tkom ty,ti mund te me dashurosh por jo te gjykosh qmendurin time te quajtur DASHURI,gjykimin leja kohes,te me dashurosh te takon ty,shum njerez ne bot vuajn per dashuri jo qe humbin ate,por qe nuk munden me ndi,e ne dashurin e kemi por edhe qmendurin,ne mes diqkaje kaq te bukur fusim xhelozin,perfect kish me qen po te mos kishte xhelozi,por thuhet se pa xhelozi ska as DASHURI,andaj betohu para altarit te dashuris,para ZOTIT qe te krijoi se do te me DASHUROSH si i MARR se si e MARRE te DASHUROJ. love

dona

Shteti : lindi
Postime : 42
Kyējet nė forum : 10343
Regjistruar mė : 15/11/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Poezi Kushtuar pėr Ty

Mesazh nga Voglushja prej Sat 20 Dec 2008, 16:22

dona shkruajti: Me puthe me pansionin e plot,qe te ndjej fuqin e dashuris tende,me shtrengo dhe ledhato si te ishte hera e fundit,nuk guxoj ti mbyll syt kur te kam afer frigohem se kur do ti hap nuk do te jesh aty,nuk dua as nje qast te me largohesh,nuk ndjehem njeri kur nuk tkom ty,ti mund te me dashurosh por jo te gjykosh qmendurin time te quajtur DASHURI,gjykimin leja kohes,te me dashurosh te takon ty,shum njerez ne bot vuajn per dashuri jo qe humbin ate,por qe nuk munden me ndi,e ne dashurin e kemi por edhe qmendurin,ne mes diqkaje kaq te bukur fusim xhelozin,perfect kish me qen po te mos kishte xhelozi,por thuhet se pa xhelozi ska as DASHURI,andaj betohu para altarit te dashuris,para ZOTIT qe te krijoi se do te me DASHUROSH si i MARR se si e MARRE te DASHUROJ. love

e bukur kjo dona shume po me pelqen sukses

firma.................................................................................................................................................................................
Perseri ne kembe..!

Sidoqofte,Miremengjesi Jete.!

Voglushja

Shteti : Gjakove
Postime : 4385
Kyējet nė forum : 12160
Regjistruar mė : 02/11/2008
Profesioni : Studente

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Poezi Kushtuar pėr Ty

Mesazh nga Naki prej Sat 20 Dec 2008, 16:41

A do te kthehesh zemer???

Lekuren ma qep ngadale
Fijet lidhi nyje
Indet mi beje pale

Ne ēdo prerje te saj
Le nje shenje kujtim
Zemra kur te merr vaj
Emri im te jete pajtim

Plaget lidhmi ne shpirt
Me ndjenjen e shpreses
Me ujit dhe kockat
Me lotet e beses

Vuajtjet mi lidh ne zemer
Aty ku je ngulitur
Veshma edhe palcen
Me mallin e shprishur

Nese me s’takohem
Kam nje porosi
Nga zemra te betohem
Te dua ne perjetesi.

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
avatar
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9126
Kyējet nė forum : 19013
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Poezi Kushtuar pėr Ty

Mesazh nga Voglushja prej Sat 20 Dec 2008, 16:44

A do te kthehesh zemer???

Lekuren ma qep ngadale
Fijet lidhi nyje
Indet mi beje pale

Ne ēdo prerje te saj
Le nje shenje kujtim
Zemra kur te merr vaj
Emri im te jete PAJTIM

Plaget lidhmi ne shpirt
Me ndjenjen e shpreses
Me ujit dhe kockat
Me lotet e beses

Vuajtjet mi lidh ne zemer
Aty ku je ngulitur
Veshma edhe palcen
Me mallin e shprishur

Nese me s’takohem
Kam nje porosi
Nga zemra te betohem
Te dua ne perjetesi.

firma.................................................................................................................................................................................
Perseri ne kembe..!

Sidoqofte,Miremengjesi Jete.!

Voglushja

Shteti : Gjakove
Postime : 4385
Kyējet nė forum : 12160
Regjistruar mė : 02/11/2008
Profesioni : Studente

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Poezi Kushtuar pėr Ty

Mesazh nga MiTi prej Sat 20 Dec 2008, 16:52

Nese prej meje mendja s'te hiqet,
Nese per mua zemra te digjet,
Ateher afrohu dhe me prit pak mua,
Se do te vij ngadal qe te them TE DUA
avatar
MiTi

Shteti : Ne Boten e Qudirave
Postime : 1428
Kyējet nė forum : 10428
Regjistruar mė : 02/11/2008
Profesioni : Student

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Poezi Kushtuar pėr Ty

Mesazh nga MiTi prej Sat 20 Dec 2008, 16:54

ty te dua shum shum bukur qesh me yjet e nates ty te pershendes ty per mua je lulja e rinis per ty ja nxjer flaken krejt MAQEDONIS.te dua shum shpirti im
avatar
MiTi

Shteti : Ne Boten e Qudirave
Postime : 1428
Kyējet nė forum : 10428
Regjistruar mė : 02/11/2008
Profesioni : Student

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Poezi Kushtuar pėr Ty

Mesazh nga MiTi prej Sat 20 Dec 2008, 16:56

Do te vi ne mes te nates edhe do te kerkoj edhe yjet do ti zgjoji do te vi atje ku fshiesh edhe do te gjej edhe zemeren tende do ta rrebej
avatar
MiTi

Shteti : Ne Boten e Qudirave
Postime : 1428
Kyējet nė forum : 10428
Regjistruar mė : 02/11/2008
Profesioni : Student

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Poezi Kushtuar pėr Ty

Mesazh nga MONDI prej Sat 20 Dec 2008, 16:57

papapapapaapap sa rumantike jane disa mer

firma.................................................................................................................................................................................
"JE ENDRRA QE SHIKOJ CDO NATE,
JE VDEKJA QE DO TE ME MARRE NJE DITE,
JE DRITA QE ME NDIHMON TE SHIKOJ,
JE E VETMJA ARSYE PER TE CILEN JETOJ"
avatar
MONDI

Shteti : po te me kerkosh me gjen
Postime : 200
Kyējet nė forum : 10345
Regjistruar mė : 08/11/2008
Profesioni : te gjitha nga pak

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Poezi Kushtuar pėr Ty

Mesazh nga MiTi prej Sat 20 Dec 2008, 16:58

Nese vuan per mua aspak mos vajto sepse un te dua edhe pse nuk te shoh nese je e vetmuar nese je ne mendime pyte Zemren tende a do Zemren time.
avatar
MiTi

Shteti : Ne Boten e Qudirave
Postime : 1428
Kyējet nė forum : 10428
Regjistruar mė : 02/11/2008
Profesioni : Student

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Poezi Kushtuar pėr Ty

Mesazh nga MiTi prej Sat 20 Dec 2008, 17:02

Mos me bjer ne gjunj mos me kerko falje
sepse u dasht heret te mendosh per ndarje
Ndoshta ne boten tjeter do te digjesh ne zjarr
atehere te bie ne mend te gjalle kur me shtyre ne varr
Valle si ta kthej tash jeten nga fillimi
kur nuk kam me shpresa se ka ardhe mbarimi
s'jetohet me shprese s'jetohet me vall
s'jetohet me harrese por me dhimbje e mall
Te dhez nje cigare s'mund se nuk e pi
te therras ne emer ,emrin nuk ta di
Te shkoj nga kjo bote jo se ty po te pres
Ne preherin tend dua qe te vdes
Vdekja eshte nder nese vdes mbi ty
Nese dora jote mi mbyll keta sy
avatar
MiTi

Shteti : Ne Boten e Qudirave
Postime : 1428
Kyējet nė forum : 10428
Regjistruar mė : 02/11/2008
Profesioni : Student

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Poezi Kushtuar pėr Ty

Mesazh nga Voglushja prej Sun 21 Dec 2008, 12:50

per ty jam
ne zemer ty te kam
per ty vdes
vetem mua te me kesh

per mu je cdo gje
me ka marr malli
ta degjoj at ze

me ka marr malli
te te shikoj
me ka marr malli
te te perqafoj

firma.................................................................................................................................................................................
Perseri ne kembe..!

Sidoqofte,Miremengjesi Jete.!

Voglushja

Shteti : Gjakove
Postime : 4385
Kyējet nė forum : 12160
Regjistruar mė : 02/11/2008
Profesioni : Studente

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Poezi Kushtuar pėr Ty

Mesazh nga Voglushja prej Sun 21 Dec 2008, 12:50

per dite e me shume po me mungon
per nate enderrat per ty nga gjumi me zgjojne
zemra shume po te kerkon
syri as kun nuk te shikon
nga do qe shkoj imazhi yt perpara me del

firma.................................................................................................................................................................................
Perseri ne kembe..!

Sidoqofte,Miremengjesi Jete.!

Voglushja

Shteti : Gjakove
Postime : 4385
Kyējet nė forum : 12160
Regjistruar mė : 02/11/2008
Profesioni : Studente

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Poezi Kushtuar pėr Ty

Mesazh nga Voglushja prej Sun 21 Dec 2008, 12:51

E bukur si nje diamant, e fort si nje shkemb. E fuqishme si nje vullkan eshte me e madhe se nje oqean. E tille eshte dashuria jone, e keshtu do mbesi pergjithmone

firma.................................................................................................................................................................................
Perseri ne kembe..!

Sidoqofte,Miremengjesi Jete.!

Voglushja

Shteti : Gjakove
Postime : 4385
Kyējet nė forum : 12160
Regjistruar mė : 02/11/2008
Profesioni : Studente

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Poezi Kushtuar pėr Ty

Mesazh nga Voglushja prej Sun 21 Dec 2008, 12:51

Ne syte e tu humba nje cast dhe s`munda te dilja me prej andej. Qerpiket e tu thuren nje rrjete dhe unee jotja mbeta per jete...

firma.................................................................................................................................................................................
Perseri ne kembe..!

Sidoqofte,Miremengjesi Jete.!

Voglushja

Shteti : Gjakove
Postime : 4385
Kyējet nė forum : 12160
Regjistruar mė : 02/11/2008
Profesioni : Studente

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Poezi Kushtuar pėr Ty

Mesazh nga Voglushja prej Sun 21 Dec 2008, 12:53

E shkruajta te dua ne rere por e fshine dallget
e shkruajta ne qiell, por e fshine rete
e shkruajta ne zemren time dhe do mbetet perjete!

Te dua nuk e di si, as prej sa, as prej nga
Te dua pa probleme dhe krenari
te dua ne nje menyre qe vetem une mund ta kuptoj.

Largesia eshte armiku i vertete i te dashuruarve
por eshte dhe ajo qe me shume nga te gjithe na ben te ditur se sa duhemi.

firma.................................................................................................................................................................................
Perseri ne kembe..!

Sidoqofte,Miremengjesi Jete.!

Voglushja

Shteti : Gjakove
Postime : 4385
Kyējet nė forum : 12160
Regjistruar mė : 02/11/2008
Profesioni : Studente

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Poezi Kushtuar pėr Ty

Mesazh nga Voglushja prej Sun 21 Dec 2008, 12:54

Nese ti nuk do te kishe emer
do te te therrisja Dashuri
dhe nese dashuria nuk do te kishte emer
do ta therrisja me emrin tend.

Te pres jashte botes aty ku realiteti behet magji
te pres aty ku urrejtja behet dashuri
aty ku lotet kthehen ne rreze dielli
te pres aty ku le krenarine pergjithmone
te pres aty ku zemra ime sdo te vuaj me!

firma.................................................................................................................................................................................
Perseri ne kembe..!

Sidoqofte,Miremengjesi Jete.!

Voglushja

Shteti : Gjakove
Postime : 4385
Kyējet nė forum : 12160
Regjistruar mė : 02/11/2008
Profesioni : Studente

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Poezi Kushtuar pėr Ty

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Faqja 5 e 18 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 11 ... 18  Next

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi